Növényrendelés

Közös rendelések helyszíne. A pozitív értékelésű kertészetek felsorolása.
kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.08.31. 18:17

Nincs mit, Viktor! :)

Srácok! Kérlek, írjátok meg privátban, hogy mit kértek! pénteken leadom a rendelést, aki bújt, aki nem.

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.09.01. 20:06

Musa itinerans var. Indische még beneveznék ha sikerül rendelni.

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.01. 20:14

Rendben, Ati. Felírtam. Miután mindenkiét megkaptam, elküldök Nektek egy yösszesített listát, aztán mondtok rá egy okét. Utána rendelek.

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: hobart » 2015.09.02. 20:32

Nincs mit, Viktor! :)

Srácok! Kérlek, írjátok meg privátban, hogy mit kértek! pénteken leadom a rendelést, aki bújt, aki nem.
Szia! Ne haragudj a késői becsatlakozásért csak most tudtam meg h van ez a növényrendelős lehetőség. pár banánfajtára én is jelentkeznék.
Küldök privátot , h melyekre.

kizzo

FROSTHARTEPALMEN véglegesítés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.03. 11:23

Sziasztok!

Örvendetes, hogy sokan éltek a lehetőséggel (szeretném kihangsúlyozni, hogy ebből semmi hasznom, ha gondoljátok a banki kivonatokat is megmutatom a befizetett összegekről), mert így megoszlanak a fajlagos költségek (más kérdés, hogy az esetenként itthoni postázást igénylő tételek esetében botrányos csomagolási képességeimet kell csillogtatnom nem kis bosszúságot okozva ezzel magamnak. :) ).

Ma este zárom a listát. Jó lenne a jövő hét első felében megkapni a csomagot. Tekintettel arra, hogy a honlapról közvetlenül nem lehet rendelni (nem szerepel Magyarországi szállítás), többszöri egyeztetés szükséges a kereskedővel e-mailen. Kérek mindenkit, hogy ma este hétig véglegesítse nekem privátban a listáját.

Köszönöm,

Üdv:

Zoli

kizzo

Behozatal EU-n kívülről

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.03. 14:52

Sziasztok!

Régóta fúrja már az oldalam a dolog és most vettem a bátorságot, hogy írok a NAV-nak.

Íme a levelem:

"Tisztelt Hölgyem/Uram!

Növényritkaságokat gyűjtök, és olyan fajtákat szeretnék beszerezni, amik csak az Egyesült Államokban szerezhetők be.

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e lehetőségem arra magánszemélyként, hogy hivatalosan növényt hozzak be (postán) az Egyesült Államokból, illetve ha igen, akkor milyen engedélyekre-, papírokra van szükségem, milyen vizsgálatokat és hol kell elvégezni a növényen.

Szíves segítségét megköszönve,

Üdvözlettel:

Kiss Zoltán"

És a rá kapott válasz:

Tisztelt Kiss Zoltán !
A Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz írt, lenti azonosítóval nyilvántartásba vett elektronikus levelével kapcsolatban az alábbi tájékoztatást adom:

Amennyiben a behozatal nem érinti a CITES szabályozással kapcsolatos szigorításokat, illetve a növényekből nem készíthető kábítószer vagy pszichotróp anyag, akkor a termékek szabadon , külön engedély nélkül hozhatók be az Eu-ba .
Az engedélyhez kötött állatok növények listáját a lenti linken található jogszabályban tudja megkeresni.

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... ERV:l11023

Amennyiben olyan növényt rendel, szerez be ami veszélyeztetett , természetkárosítást követ el.
Természetkárosítás: Aki vadon élő állat- és növényfajok számára kereskedelmük szabályozása által biztosított védelemről szóló rendelet A és B melléklete hatálya alá tartozó élő szervezet egyedét jogellenesen megszerzi, tartja, forgalomba hozza, az országba behozza, onnan kiviszi, az ország területén átviszi, azzal kereskedik, illetve azt károsítja vagy elpusztítja, bűntettet követ el (Btk. 281 §.). Például: élő állatok, állati tetemek, preparált állatok, növények, valamint védett növényekből készített termékek (Hoodia).

kizzo

Frosthartepalmen

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.03. 20:25

Sziasztok!

Elküldtem a rendelést. Válaszban megkapom a postaköltséget, amit Paypallal elküldök és aztán már csak malmozok. Várhatóan kedden, vagy szerdán megjönnek a növények.

A növényeket minél előbb szeretném érkezés után a kerítésemen kívül tudni, mert a legutóbbi rendelésből nálam égett meg egy kicsit az egyik banán. Inkább Nálatok menjen tönkre. :) Viccet félretéve, nem akarom sokáig itt kerülgetni őket, ezért jó lenne, ha mondjuk csütörtökön tudnátok egy időpontot mondani, amikor Budapesten találkozhatunk. Természetesen ez nem vonatkozik azokra, akikkel mást beszéltünk meg (posta, személyes találkozó később...stb.).

Üdv:

Zoli

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.09.04. 10:41

Én pedig szeretném minél előbb a kezem között tudni :D Hét elején kereslek és egyeztetünk ;)

endre72
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015.09.04. 12:38
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: endre72 » 2015.09.06. 11:10

Sziasztok
Most járok először ezen a fórumon,és olvastam hogy sokan szeretnétek rendelni majd növényeket a német kertészettől, bár még az előző rendelés sem érkezett meg. Ha lehetne beszállnék én is majd a következőbe,és szólnék más banán kedvelőnek is.

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.06. 11:11

Sziasztok!

Megkaptam a visszaigazolást Markustól. A szállítási díj most 29€, így az összeg, amit fizettem, 228€. Mivel pedig 19 tétel került megrendelésre, ezért tételenként 1,5€ a szállítás.

A bankom 327Ft-os árfolyammal számolt, ezért a végösszeget is ezen fogom számítani Nektek. Tudom, hogy magas, de sajnos ezzel én sem tudok mit kezdeni. Így sincs egy fillér hasznom sem az egészen, legalább veszteségem ne legyen.

Remélem, ez így mindenkinek megfelel.

Üdv:

Zoli

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.06. 11:13

Sziasztok
Most járok először ezen a fórumon,és olvastam hogy sokan szeretnétek rendelni majd növényeket a német kertészettől, bár még az előző rendelés sem érkezett meg. Ha lehetne beszállnék én is majd a következőbe,és szólnék más banán kedvelőnek is.
Kedves Endre!

Lent olvashatod, hogy most zárult le a rendelés. Igazából a lista gyűjtése már csütörtök este lezárult, de most fizettem csak ki, mivel most igazolta vissza a kereskedő.

Nem tudom, mikor lesz legközelebb ilyen rendelés, mert szerintem most mindenki megvette amit akart.
Gondolom, tavasszal felmerülnek majd újabb igények, és a honlapon is frissül majd e készlet olyan tételekkel, amik sokak érdeklődését felkeltik.

Üdv:

Zoli

endre72
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015.09.04. 12:38
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: endre72 » 2015.09.06. 18:30

Akkor erről épphogy lemaradtam. Majd tavasszal,hátha sikerül rendelni.

kizzo

Megérkezett!!!

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.10. 18:15

Kedves Érintettek!

Ma megkaptam a csomagot. Ma nem örültem neki annyira, mint múltkor. Sajnos a csomagolás enyhén szólva nem volt profi ezúttal. Két kartondobozt kaptam, az egyikben két növény volt, azokkal minden oké.

A másik, bazi nagy doboznak a két végére, egymással szembefordítva voltak spárgával rögzítve a növények. Ez nem lett volna baj, ha erős a doboz és nem esik össze a két vége. Sajnos azonban ez történt, így a növények egy része (Hobart három banánja, meg a Thailand Giant-ek) elég viharverten néz ki. A nagyméretű banánok közül háromnak szinte minden levele letört, éppúgy, mint a C. Thailand Giant-eké is. Volt egy Colocasia, ami nem lett eléggé befóliázva, és a cserepéből az összes föld kiborult, pangott a dobozban.

Mérhetetlenül ideges vagyok, most várok egy kicsit, hogy lehiggadjak, aztán tiszta fejjel írni fogok Marcusnak. Készítettem képeket is, amiket később felteszek Nektek is, és neki is elküldöm. Várok egy alapos bocsánatkérést és valami visszatérítést, amit természetesen Nektek fogok visszaadni.

Szerencsére azonban a letört levelek-, és az egy kiborult föld ellenére úgy látom, a növényeket komolyabb sérülés nem érte, amit idővel ne hevernének ki, így nem tervezem, hogy bármit visszaküldök (már csak a költségvonzata miatt sem), hanem azt ogndoltam, hogy még egy-két hétig tartanám a sérült növényeket, megvárva, hogy helyreállnak-e. Szerintem a Colocasiákkal nem lesz gond, inkább a banánok miatt aggódom, de ott is inkább csak esztétikai a sérülés.

Azért jó is van a dologban: többségében szép, nagyméretű, egészséges növényeket kaptunk. A megrendelt növényeitek közül néhányra szemet is vetettem és tavasszal magam is szerzek majd belőlük.

ÜDv:

Zoli

Este képek!

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8446
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.09.11. 02:11

ZoliBácsi!

Te, egy igazi Úr Vagy (mint mindig)! ;)

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.09.11. 12:51

Zoli!
Nem a te hibád, hogy így érkeztek meg a növények. Velem is előfordult már, hogy rendelt növény/növények kritikán aluli állapotban érkeztek. Én állapottól függetlenül (túlélik vagy sem) szeretném majd átvenni/kifizetni. Szívességet tettél a rendelés lebonyolításával, amit ezúton is köszönök neked! Ne forduljon elő még véletlenül sem, hogy még Te buksz rajta...

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.11. 15:26

Atys!

Hétfőn megkapod! :) Hozzál jó sok pénzt! :)

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.09.11. 17:24

Úgy lesz ;)

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.11. 17:27

Majd egyébként ki fogom számolni a pénzeket (azért izgi, mert van, akinek az előző rendelésből is van nálam növénye), és privátban megküldöm Nektek, de még a képeket sem volt időm feltölteni, szóval ez majd csak hét vége felé...

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.11. 17:43

Amúgy meg tiszta lázban vagyok, félóránként járok ki a kertbe gyönyörködni a sok egzotikus növényben. :)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8446
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.09.12. 06:20

:mrgreen:


Vissza: “Növényrendelés, kertészetek értékelése”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég