Ilyesmire gondolok, a szemközti széles levélre:
https://i.pinimg.com/originals/3f/0c/f5 ... b23beb.jpg
A képen látszik, hogy mennyire deformálta a cserepét a növény. Jó pár éve abban lakik.Ilyesmire gondolok, a szemközti széles levélre:
https://i.pinimg.com/originals/3f/0c/f5 ... b23beb.jpg
A kifejlet levél mérete már nem változik. Szerintem.Ezt úgy érted, hogy ha a már kifejlődött levelet áttörlöm levéltrágyával, akkor annak a felülete tovább nőhet-szélesedhet? Én pont a nagy levelei miatt vettem meg anno(Reginae), de az idei levele amit most tol, az is hiába lesz 50 cm körüli, de még mindig sajnos keskeny, nem lesz több szerintem 8-10 cm -nél a szélessége. És ez 5. éve megy, már gondoltam arra is, hogy amit még otthagytak a kertészetben 15k-ért, elhozom, mert az még csak 1 méter magas, de már van több 30 cm széles levele...(S. Augusta) Tudom, az hatalmasra képes nőni, de max. elcserélem ha már akkora, de nekem a széles levelei miatt tetszett meg, valamiért az S.R. keskeny leveleket hoz nálam, pedig láttam már belőle széles levelűt is. Szép egyébként keskeny levéllel is, csak már tolna pár olyat, amit az egyik eladó mutatott fotón, hogy mellétette a kézfejét, és szélesebb volt a levél fele a kezénél, de a tied is jó széles levelű a kiültetett, bár az is igaz, hogy a széles levélhez nagy, idősebb törzs is kell, vékony törzsből nemigen fog tolni nagy levelet.
Szia, nálam minél több fényt kapnak, annál sötétebbek a levelek, de nem nagyobbak. A nagyságuk inkább a tápanyagoktól meg a nedvességtől függ, de ehhez jó gyökérzet is kell, hogy fel tudják venni. Sajnos nincs jó teleltetőm nekik, mert a picike üvegházamat mások foglalják el, így marad a lakásban való teleltetés. Sokat locsolom őket, általában a talaj kiszáradásától függően, és nyaranta tápozom a gyártó előírása szerinti töménységben, 2-3 hetente. Akkor ültetem át, ha kitolják magukat a cserépből, vagy alul megszöknek a gyökerek. Kártevőjük eddig nem volt, de idén télen az új leveleken megjelent a gyapjastetű.Több faj is van nekem, ugyanúgy tartom mindet, mostanra már kint is vannak a kertben. Eleinte próbáltam napos helyre tenni, de most már évek óta félárnyékban vannak kint, ott a legszebbek. Azt tudnám tanácsolni, hogy ha a hőmérséklet már engedi, mindenképpen tedd ki a növényedet a szabadba nyárra, mert a csak szobában tartott növény egyre jobban legyengül, könnyebben megtámadják a kártevők, és sohasem lesz olyan, mint ami kint nyaral. Más persze egy üvegházban, ahol összehasonlíthatatlanul több fény éri, és a magasabb páratartalom is biztosítható, de lakószobában sokminden megpenészedik olyan páratartalomnál, amit a strelitzia igényel. Gondolom, hogy a légmozgást is szeretik kint.Mi a véleményetek erről a cikkről? Azt írja, hogy a Strelitziát ha árnyékosabb helyen tartjuk, akkor nagyobb leveleket növeszt, sokkal sötétzöldebb lesz, hogy több fényt tudjon begyűjteni. Nekem eddig az összes tartott növényről pont az ellenkezője a tapasztalatom, kevés fényben kisebb levél, felnyurgult vékony, emiatt lehajló és a súlya miatt gyakran letörő szárak... Erős fényben vastag, rövidebb szárak, nagyobb levelek. Mondjuk a Strelitziánál lehet van benne igazság, mert a vadasparkban is láttam az udvaron cserépbe volt és a tűző napon volt, bimbóval, de szokatlanul kis levele volt, és nagyon alacsony volt, az én szobában tartottamhoz képest. Egy kávézóban is van egy behajítva az árnyékos sarokba de nagyon nagy és sötétzöld levelekkel, csak nem tudom, hogy ott nőtt e, vagy már eleve úgy tették oda pár hónapja, és jelenleg vegetál a sarokban. A cikk arról is ír, hogy csak napi 6 órát kell érje fény délelőtt, mert ettől több fény, pláne ha délutánit is kap, az már káros neki.
https://gardenforindoor.com/bird-of-par ... uirements/
Az internet "előnye", hogy meg tudod oldani, hogy mindig és minden patika legyen a kép készítés pillanatában. A "hátránya" ha figyelmetlen a "szerző". Akkor jönnek a bakik, lebukások.... Neten láttam egy holland csajt, aki egy nagyon szép példányt vett meg és a blogjában fotókat tett fel róla. Állítólag holland üvegházból vette bagóért. Elkezdtem a blogját lapozgatni, és a Reginea kb. 1 év elteltével már át volt téve az árnyékos sarokba az ablak elől. Még egy kis idő után már egy nikolai figyelt a helyén az ablaknál, majd feltűnt egy másik posztjában, hogy a konyha sarokban van egy félig lekókadt, sárguló Sterli.... A legújabb blog bejegyzésben pedig már egy sárkányfa örökölte meg a cserepet.... Vagyis rájöttem, hogy ezekre a neten keringő, méteres, frissen vett , és lakásban fotózott dolgokra nem szabad adni, tippem szerint 90%-uk 1-2 éven belül megpusztul a kirohasztás, vagy a kevés fény miatt.
Simán belefér, mert tavasszal kevesebb a fénymennyiség, mint a mit nyáron kap.Mitől lehet az, hogy a tavasszal hozott idei első levele után a mostani új levél 10 cm-rel kisebb? Ez minden évben rendre így megy, a tavaszi levél a legnagyobb, majd a nyár közepi levél kisebb. Pedig nem változtatok semmin, a tápadag is ugyanannyi, a fény több, mint tavasszal, melegebb is van vagy 5 fokkal a helyiségben!!(28-30 C) Javában tombol a nyár, és a júliusi levél most csavarodott ki, de 10cm-rel rövidebb, mint a tavaszi, az 50 cm hosszú lett. Igaz, hogy idén produkálja a leggyorsabb növekedést, mert ez a július elején indított levél már 50 cm-re kibújt, így még aug-szept. felé kitol szerintem télig még egyet, tehát látszik, hogy szereti a helyet, a kellő fényt, hiszen gyorsabban nő, mint eddig. Viszont a nyári levél megint kisebb. Ezt télen szokta csinálni, most viszont minden adott a nagy levélhez, táp+fény+hőség. Nem értem.
Szia, ha nekem szólt a kérdés, azt tudom válaszolni, hogy nemigen számolom, talán 2-3-at hoznak évente. Igazából egészében szoktam nézni a növényt, hogy jól érzi-e magát. Itt van 2 virágzó, reginae és reg. Mandela's Gold.Utóbbinak csak sötétedés után vettem észre a virágát (szégyellem is), így képeket csak mesterséges fénynél tudtam csinálni.NEked ami szobába van az tövenként egy év alatt hány levelet növeszt? Nekem évi 3 rendszeresen. Neten láttam egy holland csajt, aki egy nagyon szép példányt vett meg és a blogjában fotókat tett fel róla. Állítólag holland üvegházból vette bagóért. Elkezdtem a blogját lapozgatni, és a Reginea kb. 1 év elteltével már át volt téve az árnyékos sarokba az ablak elől. Még egy kis idő után már egy nikolai figyelt a helyén az ablaknál, majd feltűnt egy másik posztjában, hogy a konyha sarokban van egy félig lekókadt, sárguló Sterli.... A legújabb blog bejegyzésben pedig már egy sárkányfa örökölte meg a cserepet.... Vagyis rájöttem, hogy ezekre a neten keringő, méteres, frissen vett , és lakásban fotózott dolgokra nem szabad adni, tippem szerint 90%-uk 1-2 éven belül megpusztul a kirohasztás, vagy a kevés fény miatt.
Mindig örömmel olvasom a bejegyzéseidet, mert érezhető bennük a növényeid féltő/óv magatartás! Az évek során sok és jogos kérdést, észrevételt tettél közzé.üdv a tagoknak! A Streitzia Reginae elkezedett kb. egy hónapja kitolni egy nagy levelet. Kb egy hete még egy 40 cm hosszú hegy állt ki a korábbi levélből. ma néztem meg újra egy hét távollét után, és eléggé lehangolt a látvány, mert egy kb. derékszögben elhajlott, kinyílt új levelet láttam meg.... Ez nem tudjátok mitől lehet? Még 5 év alatt egyszer sem volt ilyen, erre végre hoz egy 50 cm hosszú, 20 cm széles levelet, és nem bír normáiisan kibújni? Egyébként semmi baj ninsc vele, teljesen egészséges, a levél szára is stabilan áll, kemény. Csak hát ahol kezdődik a szára, ott van elhajolva 90 fokban... Félve attól, hogy letörik, egy mögött lévő, régebbi erős levélnek támasztottam neki, valamint pengével felvágtam a szülő levél beforrt nyílását, véleményem szerint túl szorosan és szűken forrt be, és a levél nem tudott nyílni rendesen, ezért hajolt le. A szárból már kinn van vagy 5 centi. Szerintetek ha kitolja a szárat(ha sikerül neki?? ) , képes a levéllapátot visszaegyenesíteni a szárral egy vonalba függőlegesen? Mert ha így marad akkor lesz egy plafon felé néző levéllapát, mint egy forditott L betű... Nagyon szép levél lenne egyébkét. Még arra gondoltam, hogy feláldozom a szülő levelet és kimetszem a szárából, bár már lehet így maradt begörbülten az új végleg. Van valami ötletetek? Egyébként a szülő téli levél is elég vastag, és stabil lett, már lehetett sejteni, hogy az új is nagy lesz. Csak hát szülési problémák adódtak.
Vissza: “Egyéb gyömbérvirágúak”
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég