Strelitzia, Ravenala fajok

Minden ami trópusi, gyömbérek, papagájvirág, utazók pálmája...
Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2021.10.21. 16:06

Nem tudod, az Areca, és gyompálma mit mutat, ha szárad kifele? Olvastam neten olyat, hogy puhul a levél? Feltételezem, h. nem olyan feszesek a levelek ha régóta kevés a víz a talajban.
Nálam a Chamaedorea radicalis egész levele ( 1-2 legalsó levél) szinte csontszárazzá válik,de mégis zöld marad,ha csak egy kicsit is jobban kiszárad a talaj a cserépben,mint amihez hozzászokott és elvár! :lol: Most tesztelem,hogy mennyi idő alatt "hízik" vissza locsolás után! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2021.11.11. 11:54

Szívesen!
Lajos, már majdnem készültem bejelenteni, zenekarral , ünnepi felvonulással, mazsorett lányokkal+dobosok, stb. :D , hogy 2 hónapja egy darab repülő tripszet nem láttam a szobában, és a falon mászó verziójából is(még nincs szárnya, vagy nem tud repülni) is 1 hónapja találkoztam utoljára. Erre ma is és tegnap is újfent előkerült valahonnan az anyjából egy szóló, utolsó mohikán kifejlett, de nem repülő, csak gyorsan futó egyed.. Egyszerűen nem tudom honnan a fenéből került elő, ablakon tuti nem tudott bejönni, max. a ruhámon :?: :idea: :evil: Április óta megy az olajos bio írtás, de nem kívánom az ellenségemnek se ezeket a dögöket.

Viszont a levél közepén futó fehér véna lassú végigbarnulására lehet megtaláltam az okot, ugyanis tavasszal átültettem a strelit, és alul vont szinte az összes gyökere egy iszapos saras golyóvá összeállva....ami számomra meglepő, mert 100% kókuszba volt ültetve.. Minden esetre azóta a 3. levelét tolja, amiknél nem jelentkezett a barnulás, és a régebbi leveleknél is megállt a barna csík terjedése. Lehet semmi köze hozzá, és a tripszek műve, de a lényeg, hogy megállt ,és most is tolja az új levelét, mondjuk nálam télen is tolja mind, mert az ablak előtti fák miatt ilyenkor jut be sok fény.(lehullanak a levelek)

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Lajos » 2021.11.11. 17:06

Akkor most örülünk vagy sem? :roll: :D

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2021.11.12. 10:53

Akkor most örülünk vagy sem? :roll: :D
Ami a barnulás megszűnését illeti: igen.

Ami a tripszeket illeti: nagyon nem. :roll:
(apu nyaklevest adó nagy tenyere vagyok) :twisted:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2021.11.17. 07:02

... apu nyaklevest adó nagy tenyere vagyok :twisted:
Kezdek nagyon megijedni! :lol:

Tomi1120
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.11.24. 15:03
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Tomi1120 » 2022.03.01. 10:20

Jó napot!

A macskám tegnap este megrágott egy hajtást a papagájvirágomon.
Érdeklődni szeretnék, hogy ez még menthető vagy az egész hajtásnak annyi?

Előre is köszönöm a segítséget.
Csatolmányok
received_718929022806836.jpeg
received_718929022806836.jpeg (53.69 KiB) Megtekintve 3562 alkalommal
received_4860193987404697.jpeg
received_4860193987404697.jpeg (58.38 KiB) Megtekintve 3562 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2022.03.03. 08:18

Jó napot!

A macskám tegnap este megrágott egy hajtást a papagájvirágomon.
Érdeklődni szeretnék, hogy ez még menthető vagy az egész hajtásnak annyi?

Előre is köszönöm a segítséget.
Szia!
Ha több,mint a felét átrágta,akkor vágd le a levelet! :idea:
(A macska nyála amúgy sem olyan" egészséges"! :roll: A kutyáé viszont 8-) , gyógyít! :lol: )
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Tomi1120
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.11.24. 15:03
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Tomi1120 » 2022.03.05. 15:42

Jó napot!

A macskám tegnap este megrágott egy hajtást a papagájvirágomon.
Érdeklődni szeretnék, hogy ez még menthető vagy az egész hajtásnak annyi?

Előre is köszönöm a segítséget.
Szia!
Ha több,mint a felét átrágta,akkor vágd le a levelet! :idea:
(A macska nyála amúgy sem olyan" egészséges"! :roll: A kutyáé viszont 8-) , gyógyít! :lol: )
Boni! Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :D

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2022.03.30. 16:09

Mi a véleményetek erről a cikkről? Azt írja, hogy a Strelitziát ha árnyékosabb helyen tartjuk, akkor nagyobb leveleket növeszt, sokkal sötétzöldebb lesz, hogy több fényt tudjon begyűjteni. Nekem eddig az összes tartott növényről pont az ellenkezője a tapasztalatom, kevés fényben kisebb levél, felnyurgult vékony, emiatt lehajló és a súlya miatt gyakran letörő szárak... Erős fényben vastag, rövidebb szárak, nagyobb levelek. Mondjuk a Strelitziánál lehet van benne igazság, mert a vadasparkban is láttam az udvaron cserépbe volt és a tűző napon volt, bimbóval, de szokatlanul kis levele volt, és nagyon alacsony volt, az én szobában tartottamhoz képest. Egy kávézóban is van egy behajítva az árnyékos sarokba de nagyon nagy és sötétzöld levelekkel, csak nem tudom, hogy ott nőtt e, vagy már eleve úgy tették oda pár hónapja, és jelenleg vegetál a sarokban. A cikk arról is ír, hogy csak napi 6 órát kell érje fény délelőtt, mert ettől több fény, pláne ha délutánit is kap, az már káros neki.

:?:

https://gardenforindoor.com/bird-of-par ... uirements/

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2022.04.17. 12:47

Mi a véleményetek erről a cikkről? Azt írja, hogy a Strelitziát ha árnyékosabb helyen tartjuk, akkor nagyobb leveleket növeszt, sokkal sötétzöldebb lesz, hogy több fényt tudjon begyűjteni. Nekem eddig az összes tartott növényről pont az ellenkezője a tapasztalatom, kevés fényben kisebb levél, felnyurgult vékony, emiatt lehajló és a súlya miatt gyakran letörő szárak... Erős fényben vastag, rövidebb szárak, nagyobb levelek. Mondjuk a Strelitziánál lehet van benne igazság, mert a vadasparkban is láttam az udvaron cserépbe volt és a tűző napon volt, bimbóval, de szokatlanul kis levele volt, és nagyon alacsony volt, az én szobában tartottamhoz képest. Egy kávézóban is van egy behajítva az árnyékos sarokba de nagyon nagy és sötétzöld levelekkel, csak nem tudom, hogy ott nőtt e, vagy már eleve úgy tették oda pár hónapja, és jelenleg vegetál a sarokban. A cikk arról is ír, hogy csak napi 6 órát kell érje fény délelőtt, mert ettől több fény, pláne ha délutánit is kap, az már káros neki.

:?:

https://gardenforindoor.com/bird-of-par ... uirements/
A saját tapasztalatunk szerint, a S. reginae sokkal szebben fejlődik enyhe/fél árnyékban (szűrt fény mellett), mint a tűző napon. A S nikolai viszont, jól tűri a teljes Napfényt.

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2022.04.20. 10:48


A saját tapasztalatunk szerint, a S. reginae sokkal szebben fejlődik enyhe/fél árnyékban (szűrt fény mellett), mint a tűző napon. A S nikolai viszont, jól tűri a teljes Napfényt.
Sajnos csak egy tövem van még mindig(nem osztódott), pedig egy másikat simán betennék teljes árnyékba, pár hónapra, hátha sötétzöldre vált. A jelenlegi tő nekem napi 4-6 óra függönyön keresztüli, de ablak előtti napsütést kap, és még így is mire estére hazamegyek pár leve kicsit összehúzódik, és csak reggelre nyílik ki. Tehát nekem is az a tapasztalatom mint neked, hogy a magyar tűző napot nem nagyon szereti, és azért a jelző, mert sok más afrikai kalandfilmben ott virít a tűző napon a dzsungel szélén, és semmi csavarodás, semmi kókadás, vagy napégés ja és nem nikolajjal keverem, mert simán látszik rajta, hogy reginae, és van amin virág is volt,.,, De a leg megdöbbentőbb, hogy tűző napon olyan méreg-sötétzöld levelei vannak,minta akril festékkel öntötték volna le, pedig pont hogy világos zöldnek kellene lennie a tűző napon,. Vagyis lehet a sötétzöld szín nem csak a fényviszonyok miatt van, hanem közre játszik az is, mit tud tápanyagként felszívni a talajból, vagy hogy mennyi szén-dioxidhoz és egyéb gázhoz jut hozzá a levegőből. Az tény, hogy a neten fellelhető képek róla, amik lakásban vannak, és amik szép sötétzöldek, azok mind egy árnyékos sarokba vannak betéve a fotón, persze lehet, hogy csak éppen egy hete vette meg, és frissen van fotózva, és azóta már rég elpusztult a fényhiány miatt. De már többször gondoltam arra, hogy berakom pár hónapra árnyékba, minimális öntözés mellett, hátha besötétedik, mert például ismerősnél full árnyékba vannak a szobanövényei és olyan sötét zöldek mint amikor a dzsungelbe vannak fotózva az aljnövényzetben, full árnyékban tengődő növények.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2022.04.20. 17:44


A saját tapasztalatunk szerint, a S. reginae sokkal szebben fejlődik enyhe/fél árnyékban (szűrt fény mellett), mint a tűző napon. A S nikolai viszont, jól tűri a teljes Napfényt.
Sajnos csak egy tövem van még mindig(nem osztódott), pedig egy másikat simán betennék teljes árnyékba, pár hónapra, hátha sötétzöldre vált. A jelenlegi tő nekem napi 4-6 óra függönyön keresztüli, de ablak előtti napsütést kap, és még így is mire estére hazamegyek pár leve kicsit összehúzódik, és csak reggelre nyílik ki. Tehát nekem is az a tapasztalatom mint neked, hogy a magyar tűző napot nem nagyon szereti, és azért a jelző, mert sok más afrikai kalandfilmben ott virít a tűző napon a dzsungel szélén, és semmi csavarodás, semmi kókadás, vagy napégés ja és nem nikolajjal keverem, mert simán látszik rajta, hogy reginae, és van amin virág is volt,.,, De a leg megdöbbentőbb, hogy tűző napon olyan méreg-sötétzöld levelei vannak,minta akril festékkel öntötték volna le, pedig pont hogy világos zöldnek kellene lennie a tűző napon,. Vagyis lehet a sötétzöld szín nem csak a fényviszonyok miatt van, hanem közre játszik az is, mit tud tápanyagként felszívni a talajból, vagy hogy mennyi szén-dioxidhoz és egyéb gázhoz jut hozzá a levegőből. Az tény, hogy a neten fellelhető képek róla, amik lakásban vannak, és amik szép sötétzöldek, azok mind egy árnyékos sarokba vannak betéve a fotón, persze lehet, hogy csak éppen egy hete vette meg, és frissen van fotózva, és azóta már rég elpusztult a fényhiány miatt. De már többször gondoltam arra, hogy berakom pár hónapra árnyékba, minimális öntözés mellett, hátha besötétedik, mert például ismerősnél full árnyékba vannak a szobanövényei és olyan sötét zöldek mint amikor a dzsungelbe vannak fotózva az aljnövényzetben, full árnyékban tengődő növények.
A televizió/mozi - filmek alapvetően beállított/optimális szögből vett képek sorozatai. Még, az Általam dicsőített Attenborough sorozatok is sok beállított képet tartalmaznak (lásd:- Hogyan készült? - részek).
A saját "növénygyilkolásaim" egyikeként (volt jó sok :twisted: ), azonos alanyról leválasztott S. reginae sarjakat tartottam eltérő körülmények között. Az egyik tűző Napon, a másik félárnyékba. Mindkettő fejlődött, csak a tempó és a méret volt jelentősen különböző. A félárnyékos tartás, határozottan jobban tetszett nekik. Aztán jött a víz mennyiség változtatás. Csökkentettem. A tűző Napon lévő, annyira meggyengült, hogy betettük árnyékba. Mondjuk logikus is, mert párologtatni próbált a szerencsétlen csupán, nem igazán volt mit.
Jelenleg, a ház melletti takarásban vannak kiültetett és cserepes növények. A kiültetettet pár éve "szénné égettem", most lábadozik. A cserepes 100 l-es dézsában lakik, idén már, 3 alkalommal meg is locsoltam. A takarást napkollektor fűti. Nem ritkán 30°C feletti hőmérséklet is van (telente a lakást is fűtjük onnan). Nyaranta viszont nyirkos talajt tartunk náluk.
A S. nicolai (130 l-ben éldegél) a télikertben lakik ilyenkor, ahogy jön a +10°C minimum megy ki a teljes Napfényre. Onnantól sok vizet kap. A hőmérséklet ott sem megy +5°C alá. Az általános hőmérséklet 20-21°C. Napközben előfordul a 30°C is, a sok üvegfelület miatt.

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2022.04.21. 11:43

Az se mindegy, mennyi tápot kap szezonban, nehéz belőni mi az amit még elbír, és nem billen a ló túloldalára a dolog, és lesárgul az egész. Nyilván havi egy borsónyi tápból, ami a leíráson van, abból nem lesz 50-60 cm-es szívlapát levél, mivel az nem képződik a semmiből, fizikai képtelenség, hogy akkora levél legyen egy csipet tápból + még a másfél méteres 1-2 cm vastag szár is hozzájön...

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2022.04.21. 14:17

Az se mindegy, mennyi tápot kap szezonban, nehéz belőni mi az amit még elbír, és nem billen a ló túloldalára a dolog, és lesárgul az egész. Nyilván havi egy borsónyi tápból, ami a leíráson van, abból nem lesz 50-60 cm-es szívlapát levél, mivel az nem képződik a semmiből, fizikai képtelenség, hogy akkora levél legyen egy csipet tápból + még a másfél méteres 1-2 cm vastag szár is hozzájön...
Nem csak a tápból lesznek a levelek és nem csak grammra pontosan akkora súlyúak ,mint amennyi tápot etettem vele! :idea:
( akkor, nálam nagyon gyatrán fejlődne minden :D )
A félreértések elkerülése végett! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2022.04.21. 21:16

Az se mindegy, mennyi tápot kap szezonban, nehéz belőni mi az amit még elbír, és nem billen a ló túloldalára a dolog, és lesárgul az egész. Nyilván havi egy borsónyi tápból, ami a leíráson van, abból nem lesz 50-60 cm-es szívlapát levél, mivel az nem képződik a semmiből, fizikai képtelenség, hogy akkora levél legyen egy csipet tápból + még a másfél méteres 1-2 cm vastag szár is hozzájön...
Nem csak a tápból lesznek a levelek és nem csak grammra pontosan akkora súlyúak ,mint amennyi tápot etettem vele! :idea:
( akkor, nálam nagyon gyatrán fejlődne minden :D )
A félreértések elkerülése végett! ;)
Teljesen egyetértünk.
A tápozás egy sokszor felmerülő kérdés. Az általános válasz, mindig a gyártó által előírt dózis vagy az alatt. :!:
A Magam részéről nem kedvelem a rövid hatáshosszúakat (értsd: heti csipetnyi). Macerás, időrabló és egy gyógyszerészt kivéve, kivitelezhetetlennek tartom. A hosszú hatásmechanizmusú a talaj nedvessége eredményeképpen fokozatosan oldódik. Ha be van tartva az adagolás, nincs károsítás a növénynek.
A másik "kedvencem", a szépen érlelt szervestrágya. Musa basjoo-t ültettünk tiszta, 3 éves istállótrágyába. Merő "tudományos céllal". Semmi föld vagy sóder/homok. Bőséges locsolás mellett, szép egészséges csoporttá fejlődött, majdnem akkorává, mint a szabadföldi "tesója". A Strelitzia nem tolerálja ennyire a tápanyag bőséget. Szerintem. Bár, ezt is meg kellene nézni ...

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2022.04.22. 11:19

"nem csak grammra pontosan akkora súlyúak ,mint amennyi tápot etettem vele! :idea:
( akkor, nálam nagyon gyatrán fejlődne minden :D )
"

Eleve víz teszi ki a jelentős részét a súlyának, ha leszárad akkor már csak a kiszáradt "szövet" vagy mi marad vissza, ebbe gondolom benne van a mit a napfényből előállított cucc + a táp meg még sokminden(talajrészecskék stb) És egy nagy levelet se egy csipetből fog kinevelni, hanem gondolom aqmit hónapokig adagolunk neki, azt szépen elkezdi a a gyökere begyűjteni, majd amikor úgy érzi, hogy abból már futja egy levélre, akkor elkezdi kinevelni, de ez csak egy tipp. Így mondjuk nálam évi 2-3 levélnél meg lehetne nézni, hogy a szezonban adagolt száraz táp kb. arányba van e az új levéllel. Bár ez így nagyon túl van ragozva, egyszerűen ha lenne még pár tövem az egyikkel megnézném, hogy bírja e ha mondjuk duplát adok neki és ez befolyásolja e jelentősen az évi levelek számát, és a méretüket. Elvileg a papi nagy tápanyagigényű növény, de az egyetlen tövemet nem akarom gallyra vágni kísérletezésekkel, mert ha lesárgul a túladagolástól akkor az évek alatt fogja kiheverni. Így sem fejlődik valami villám tempóban a lakásban, évi max. 2-3 levél.(feltételezem a természetben vagy a dzsungelben/üvegházban az évi levélszám tövenként ennek akár két-háromszorosa(6-12 levél tövenként) is lehet-

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2022.04.24. 06:49

"nem csak grammra pontosan akkora súlyúak ,mint amennyi tápot etettem vele! :idea:
( akkor, nálam nagyon gyatrán fejlődne minden :D )
"

Eleve víz teszi ki a jelentős részét a súlyának, ha leszárad akkor már csak a kiszáradt "szövet" vagy mi marad vissza, ebbe gondolom benne van a mit a napfényből előállított cucc + a táp meg még sokminden(talajrészecskék stb) És egy nagy levelet se egy csipetből fog kinevelni, hanem gondolom aqmit hónapokig adagolunk neki, azt szépen elkezdi a a gyökere begyűjteni, majd amikor úgy érzi, hogy abból már futja egy levélre, akkor elkezdi kinevelni, de ez csak egy tipp. Így mondjuk nálam évi 2-3 levélnél meg lehetne nézni, hogy a szezonban adagolt száraz táp kb. arányba van e az új levéllel. Bár ez így nagyon túl van ragozva, egyszerűen ha lenne még pár tövem az egyikkel megnézném, hogy bírja e ha mondjuk duplát adok neki és ez befolyásolja e jelentősen az évi levelek számát, és a méretüket. Elvileg a papi nagy tápanyagigényű növény, de az egyetlen tövemet nem akarom gallyra vágni kísérletezésekkel, mert ha lesárgul a túladagolástól akkor az évek alatt fogja kiheverni. Így sem fejlődik valami villám tempóban a lakásban, évi max. 2-3 levél.(feltételezem a természetben vagy a dzsungelben/üvegházban az évi levélszám tövenként ennek akár két-háromszorosa(6-12 levél tövenként) is lehet-
Egy öreg (sajnos már nem élő :( ) Barátomtól azt a tanácsot kaptam, hogy: - Kezeljem gazként, a növényeimet és, ne gondoljam túl! -. A Strelitzia sokkal jobban fog fejlődni, ha "be van szorítva a gyökere", és picit "szerényebb" a víz- és a táp-ellátás. Amúgy is óvatos duhaj Vagyok a mesterségesen előállított tápokkal. Inkább alul- mint felül-méretezem a kiírtakat.
Igazad van, abból nevel új szöveteket, a növény, amit a talajból vesz fel. Ehhez jön a belélegzett Co2 illetve a Napfény. Viszont egyes növény csoportok a kialakuláskor, szerényebb körülmények között fejlődtek ki. Erre vannak "optimalizálva".
Sikeresen kinyírtam egy csomó növényünket, túlzott "odafigyelésből", "nem odafigyelésből". Rengeteget, a kísérletezgetéseim (határok tologatása) okán. Természetesen, az eredmények, adott helyzethez annak rendelve, bármely körülmény apró változása is, jelentősen tudta volna változtatni a végkifejletet.
Csak halkan jegyzem meg, hogy az elmúlt pár évemet, a teljesen biológiai (rovar-, gomba- és egyéb, Nálunk található kártevők-elleni) védekezés jegyében meggyilkolászott növényeim szegélyezik. Minden évben van újabb "megoldás", amit bevetünk a régiek mellett/helyett. Visszagondolva, sokkal egyszerűbb volt az életünk a kemikáliák használatával és sokkal jobb a kertünkben lévő különböző méhekkel, madarakkal. No és alapvetően kíváncsi (Egyesek szerint, szadista) Vagyok.

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2022.04.24. 11:13

Én nem gondolok túl semmit, egyedül arra keresem a választ, hogy optimálisan ez a növény tövenként évente mennyi levelet kellene hozzon, és hogy ennek a tulaja mivel tápozta és hol tartotta ,hogy 3 év alatt állítólag ekkorát nőtt:

https://youtu.be/raJaPyI0_bo?t=30

tudom ez nikolaj, de a lényegen sokat nem változtat.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2022.04.28. 00:19

Én nem gondolok túl semmit, egyedül arra keresem a választ, hogy optimálisan ez a növény tövenként évente mennyi levelet kellene hozzon, és hogy ennek a tulaja mivel tápozta és hol tartotta ,hogy 3 év alatt állítólag ekkorát nőtt:
tudom ez nikolaj, de a lényegen sokat nem változtat.
Végignézve a felvételt, nem egy növénybarátról van szó, hanem fizetett hirdetésről.
Jól látható a talaj, a cserép és a táp gyártója. Kis ollóval körbevágni egy levelet, hogy "csinos legyen"? Részemről, innen hiteltelen az egész.
Az lehet hatásos, hogy hígított levéltrágyával áttörölni a leveleket. Nem próbáltam, működhet.
Még csak véletlenül sem szeretném a kíváncsiságodat, az érdeklődésedet bármi iránt letörni! A Magam részéről is, a jobbító szándék, a kíváncsiság és sok esetben, az ellentmondó "tudásanyag"/kapott információ vagy annak hiánya vezérelt rengeteg növényünk meggyilkolásában. Ezért is jó, ez a fórum, ahol összegyűlnek a tapasztalatok (akár jó, akár rossz), így tanulhatunk Egymás hibáiból illetve, Mások a Mieinkből.

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2022.04.28. 12:12

Ezt úgy érted, hogy ha a már kifejlődött levelet áttörlöm levéltrágyával, akkor annak a felülete tovább nőhet-szélesedhet? Én pont a nagy levelei miatt vettem meg anno(Reginae), de az idei levele amit most tol, az is hiába lesz 50 cm körüli, de még mindig sajnos keskeny, nem lesz több szerintem 8-10 cm -nél a szélessége. És ez 5. éve megy, már gondoltam arra is, hogy amit még otthagytak a kertészetben 15k-ért, elhozom, mert az még csak 1 méter magas, de már van több 30 cm széles levele...(S. Augusta) Tudom, az hatalmasra képes nőni, de max. elcserélem ha már akkora, de nekem a széles levelei miatt tetszett meg, valamiért az S.R. keskeny leveleket hoz nálam, pedig láttam már belőle széles levelűt is. Szép egyébként keskeny levéllel is, csak már tolna pár olyat, amit az egyik eladó mutatott fotón, hogy mellétette a kézfejét, és szélesebb volt a levél fele a kezénél, de a tied is jó széles levelű a kiültetett, bár az is igaz, hogy a széles levélhez nagy, idősebb törzs is kell, vékony törzsből nemigen fog tolni nagy levelet.


Vissza: “Egyéb gyömbérvirágúak”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég