Cupressus sempervirens / Európai ciprus

Illatos örökzöldek. Az európai sempervirens, észak-amerikai arizonica, monterey, macnab stb, és ázsiai rokonok funebris, kasmíri.
Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: imy » 2019.10.11. 20:41

Sziasztok!
Kedvelem az Európai ciprust, mivel Olaszországra emlékeztetnek, ültettem a kertbe csemetét is, de a saját nevelésű növényeket kedvelem igazán. Magról próbáltam nevelni palántákat, amiket tavasz óta egyszer szét ültettem és szépen elindultak növekedésnek, de mostanában egyre idegesítőbb számomra alulról kezdődő elszáradásuk. Mivel nagy tapasztalatom nincs a témában( ezért is regisztráltam az oldalon) és a itt található képeket megcsodálva szertnék tanácsot kérni a nálam sokkal hozzáértőbb növénybarátoktól mit javasoltok, visszafordítható ez a folyamat?
Szia! Üdv. köztünk! ;)
Ezek a kicsik nem ciprusok,inkább ( mandula)fenyőnek :roll: tűnnek! :idea:
Ha azok 8-) , a mandulafenyők rosszul tűrik az átültetést,alsó bébilevelek elvesztését túlélhetik,tehát van egy kis remény.
(Tetszik a gyökérgát! 8-) )
Ami nagyon fura rajtuk :roll: ,hogy képről olyan "vérszegénynek" tűnnek,tehát vagy benn/árnyékban nevelődnek,vagy a talaj rossz ,kevés tápanyagtartalmú vagy levegőtlen.
( Lehetséges keverék számukra: virágföld+perlit+ komposzt...tetejére 1-2 ujjnyi vastagon homok a gombásodás megelőzésére)
Fagymentes időben még kimehetnek a szabadba ,hiszen jön a vénasszonyok nyara :D és vagy kockáztatsz most egy levegősebb talajba való újabb átültetést, és/vagy adsz egy kis gombaölőt nekik.
Tavasszal mindenképpen legyen átültetve nagyobb cserépbe + levegősebb ,lazább talajba ültesd és szabadban neveld cserepestől.
Köszönöm a gyors választ!
Hát, nem kizárt, hogy meglepetés magot kaptam :lol: , de a mandulafenyők is nagyon szépek. A fényigényt lehet, hogy nem jól ítéltem meg, féltem, hogy megégnek a napon és egész nyáron egy polikarbonát féltető alatt voltak. Ahogy kikeltek tavasszal a palántadőlés pár darabot elpusztított de kiválogatva az erősebbeket és átültetve megmaradtak ezek. A kertben használatos permetszerekkel őket is lefújtam (atka, gombaölők, rovarölő), hátha segít (remélem nem rontott :( ). A télre úgy gondoltam, hogy egy tetőtéri ablakos szobába tenném az egyik felét (ez melegebb 22-23 fok) a másik fele a pincében ez hűvösebb (10-15 fok) de szórt tejüveg mögötti ablakban lennének. (max. 0 fok fölött kirakom napozni őket ) Esetleg, valamilyen növénytápot érdemes adni vagy már a tél előtt nem érdemes noszogatni öket?
Szia!
Fenyők vannak az edényekben, nem ciprusok, az biztos. De nem esküdnék meg rá, hogy mandulafenyők. Ezek kicsit másképp néznek ki.
A száradás a túlzott öntözéstől is lehet. Laza talaj kell nekik, ahogyan Boni is írta és nem szabad folyamatosan nedvesen tartani, mert berothadnak a gyökereik. Télen különösen óvatosan az öntözéssel, még a meleg szobában is, a hűvösben meg pláne!!

oeregapoo
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.08.04. 21:51
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: oeregapoo » 2019.10.11. 20:52

Köszönöm a tanácsot, még jobban visszafogom magam a locsolással :D , Már észrevettem magamon máskor is, hogy tenni akarásból a kertben is többet locsolok min amennyit kéne :)

oeregapoo
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.08.04. 21:51
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: oeregapoo » 2019.10.11. 21:01

Ilyenek a ciprusok! 8-) :)
IMG_20191011_164936.jpg
IMG_20191011_164929.jpg
IMG_20191011_164908.jpg
IMG_20191011_164901.jpg
IMG_20191011_164854.jpg
Nagyon szépek, életerősek, öröm nézni őket. Az én csemetéim, ha kinövik gyerekbetegségeiket, csak megmutatkoznak mifélék akarnak lenni.
Aliexpessről rendeltem a magot, örülhetek annak is, hogy fenyőféle :lol: . Na mindegy, lelkesen gondozom őket, hátha fácska is lesz belőle. Igaz nálam a telken már nem nagyon fér el, max. a fiamnál találunk helyet nekik.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Boni » 2019.10.12. 09:15

Nagyon szépek, életerősek, öröm nézni őket. Az én csemetéim, ha kinövik gyerekbetegségeiket, csak megmutatkoznak mifélék akarnak lenni.
AliExpressről rendeltem a magot, örülhetek annak is, hogy fenyőféle :lol: . Na mindegy, lelkesen gondozom őket, hátha fácska is lesz belőle. Igaz nálam a telken már nem nagyon fér el, max. a fiamnál találunk helyet nekik.
Köszi! :)
A te csemetéid is szép,életerősek! :) Biztosan találsz nekik helyet és jó gazdit a szeretteid körében pl. kis cserepes ajándékként! :idea:
Jól látja Imy, szerintem se 100% ig biztos,hogy mandulafenyők a bébik,AliExpresstől még szerencse,hogy fenyő kinézetű és nem muhar! ;) :D
Volt már rá példa nálam is,hogy gyom magvat küldtek :roll: és tudatlanul ápolgattam egy darabig... :roll: aztán kapával kicsaptam az egész sort :| ,mikor rájöttem,hogy kúszni kezd :oops: és biztosan nem a várva várt növény. :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Matyi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.10.28. 16:32
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Matyi » 2019.11.04. 20:48

Sziasztok!
Új vagyok a fórumon. Valamikor szept. 20-a után vetettem európai ciprus magokat bányahomokos virágföld keverékbe, a tetejére tiszta homokot szórva. Október 11-én lettem figyelmes a kis növénykék megjelenésére. Vártam a palántadőlést, de egyelőre nem következett be ( mandulafenyők 3-5 nap alatt kidőltek... lehet a ciprusok kevésbé érzékenyek ilyen szemszögből?! ) de egyelőre semmi dőlés. Délies ablak párkányán növögettek egészen csütörtökig, akkor a hűvös miatt bevettem őket. Tegnap este ismét visszakerültek a párkányra, a mai szűrt esőzésből is kaptak, ami szemmel láthatóan tetszik nekik, látszik, hogy egy nap alatt láthatóan növekedtek.
Locsolni ritkán szoktam, leginkább alulról itatom a "cserépaljból", de néha fentről is adagolok egy-egy adag kevéske vizet nekik. Gombaölőt eddig kétszer kaptak. Mi a véleményetek? Kíváncsi vagyok a teleltetéssel és a továbbiakkal kapcsolatos tanácsaitokra.
X.14.2.jpg
X.14.2.jpg (597.96 KiB) Megtekintve 9818 alkalommal
X.14.jpg
X.14.jpg (27.86 KiB) Megtekintve 9818 alkalommal
X.27 (2).jpg
X.27 (2).jpg (640.39 KiB) Megtekintve 9818 alkalommal
X.27.jpg
X.27.jpg (663.46 KiB) Megtekintve 9818 alkalommal
mai esők után.jpg
mai esők után.jpg (669.85 KiB) Megtekintve 9818 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Boni » 2019.11.06. 09:45

Sziasztok!
Új vagyok a fórumon. Valamikor szept. 20-a után vetettem európai ciprus magokat bányahomokos virágföld keverékbe, a tetejére tiszta homokot szórva. Október 11-én lettem figyelmes a kis növénykék megjelenésére. Vártam a palántadőlést, de egyelőre nem következett be ( mandulafenyők 3-5 nap alatt kidőltek... lehet a ciprusok kevésbé érzékenyek ilyen szemszögből?! ) de egyelőre semmi dőlés. Délies ablak párkányán növögettek egészen csütörtökig, akkor a hűvös miatt bevettem őket. Tegnap este ismét visszakerültek a párkányra, a mai szűrt esőzésből is kaptak, ami szemmel láthatóan tetszik nekik, látszik, hogy egy nap alatt láthatóan növekedtek.
Locsolni ritkán szoktam, leginkább alulról itatom a "cserépaljból", de néha fentről is adagolok egy-egy adag kevéske vizet nekik. Gombaölőt eddig kétszer kaptak. Mi a véleményetek? Kíváncsi vagyok a teleltetéssel és a továbbiakkal kapcsolatos tanácsaitokra.
X.14.2.jpg
X.14.jpg
X.27 (2).jpg
X.27.jpg
mai esők után.jpg
Szia!
Ügyes vagy! :) :) :)
Fagymentes( +5-10 fok) és világos helyen teleljenek,pl. belső ablakpárkányon! :idea:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Boni » 2019.11.06. 12:47

Vártam a palántadőlést, de egyelőre nem következett be
:roll: Várni 8-), most már csak a magoncok egészséges növekedését kell :!: ;)
Annyiból jó,hogy mégis eszedbe jutott ez a palántadőlés féle dolog,hogy megelőzésképpen permeteztél( + homokréteg,mint védőpajzs a virágföld tetejére), tehát ezen óvintézkedések után már csak arra kell gondolni,hogy a palántadőlés a kicsiket elkerüli :!: :)
Várd azt 8-) ,hogy szépen felnőnek és nemsokára égig érő ciprusok sora vagy kisebb csoportok díszítik majd a kerted! :) :) :)
Fagymentes időben/ most ősszel/ ameddig csak lehet legyenek kinn és tavasszal mielőbb kerüljenek ki!
Így, edzettek maradnak. :)
Arra figyelj,hogy a téli növekményt( ha mégis nőne benn) ne tedd ki hirtelen a napnak :idea: és ügyelj majd a homokos virágföld gyors átforrósodására is !( fennáll a kiszáradás veszélye már tavasszal is :!: - nem riogatlak,de egyszer megjártam! :D Jobb résen lenni és megelőzni a bajt! ;) )
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Matyi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.10.28. 16:32
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Matyi » 2019.11.06. 19:18

Vártam a palántadőlést, de egyelőre nem következett be
:roll: Várni 8-), most már csak a magoncok egészséges növekedését kell :!: ;)
Annyiból jó,hogy mégis eszedbe jutott ez a palántadőlés féle dolog,hogy megelőzésképpen permeteztél( + homokréteg,mint védőpajzs a virágföld tetejére), tehát ezen óvintézkedések után már csak arra kell gondolni,hogy a palántadőlés a kicsiket elkerüli :!: :)
Várd azt 8-) ,hogy szépen felnőnek és nemsokára égig érő ciprusok sora vagy kisebb csoportok díszítik majd a kerted! :) :) :)
Fagymentes időben/ most ősszel/ ameddig csak lehet legyenek kinn és tavasszal mielőbb kerüljenek ki!
Így, edzettek maradnak. :)
Arra figyelj,hogy a téli növekményt( ha mégis nőne benn) ne tedd ki hirtelen a napnak :idea: és ügyelj majd a homokos virágföld gyors átforrósodására is !( fennáll a kiszáradás veszélye már tavasszal is :!: - nem riogatlak,de egyszer megjártam! :D Jobb résen lenni és megelőzni a bajt! ;) )
Köszi a pozitív megerősítést, a pozitív választ és az eddigi jó tanácsokat. Ez a homokátmelegedés eszembe nem jutott volna! Még kint vannak a helyükön, én is úgy gondoltam, hogy a fagyok megjelenéséig kint maradnak.
Remélem elkerüli a palántadőlés őket. Egyébként nagyjából mekkora korukig kell ettől tartani? Érdemes még permetezni őket?Tavasz végén érdemes lehet kiültetni őket szabadföldbe? Lehet fentről is locsolgatni vagy csak a cserépaljból itassam őket? Körülbelül mekkora korukra látható, hogy oszlopos vagy horizonális fajta lesz-e?
Mit gondolsz a ciprusoknál a mandulafenyőt könnyebben elkapja ez a fajta gombabetegség vagy szimplán csak nem volt a mandulafenyőkkel szerencsém 2 éve?

Köszi a válaszokat! :)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Boni » 2019.11.06. 20:16


Köszi a pozitív megerősítést, a pozitív választ és az eddigi jó tanácsokat. Ez a homokátmelegedés eszembe nem jutott volna! Még kint vannak a helyükön, én is úgy gondoltam, hogy a fagyok megjelenéséig kint maradnak.
Remélem elkerüli a palántadőlés őket. Egyébként nagyjából mekkora korukig kell ettől tartani? Érdemes még permetezni őket?Tavasz végén érdemes lehet kiültetni őket szabadföldbe? Lehet fentről is locsolgatni vagy csak a cserépaljból itassam őket? Körülbelül mekkora korukra látható, hogy oszlopos vagy horizonális fajta lesz-e?
Mit gondolsz a ciprusoknál a mandulafenyőt könnyebben elkapja ez a fajta gombabetegség vagy szimplán csak nem volt a mandulafenyőkkel szerencsém 2 éve?

Köszi a válaszokat! :)
Szívesen! ;)
Tavaszig mindenképpen tartsd őket szellősen,permetezni már nem kell!Inkább alulról locsold és csak akkor szívasd fel velük a vizet,ha az ujjadat a homokba dugva, kb. 1 cm mélyen már száraznak érzed a földet.
Jövő tavasszal, párat próbából kiültethetsz szabadföldbe,de inkább 3-4 évesen :idea: jobb lenne,egy kis védelemmel biztosabban áttelel már akkora példány .
Gyakorlott szem már kb.10 cm es magonc korában látja a ciprusról,hogy oszlopos vagy horizontális lesz-e,de inkább csak kb. 0,5-1 méteres korától lehet ezt nagyobb biztonsággal megállapítani .
A mandulafenyők kényesebbek,sokunknak nem volt szerencséje velük. ;)
Ciprusoknál ez a homokos leszórás és alulról locsolás úgy tűnik,hogy bevált és önmagában is kellő védelmet ad a gombásodással szemben.
A magokat sokszor még csak nem is áztatom rézszulfátba se, sőt nem is gombaölőzöm a magoncokat,mégis ami kikelt,majdnem mind megmarad.
Annyi,hogy én tavasszal szoktam vetni és külső ablakpárkányon,tehát természetes fényben és szellősen cseperednek. :)
Egyszer vetettem ősszel úgy,mint te...de azokat szépen kiégette a tavaszi nap... 8-) :o :) ,mert benn nőttek egy kicsit a télen, tavasszal odakinn nem árnyékoltam kellően és a homok is jól átforrósodhatott.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Matyi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.10.28. 16:32
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Matyi » 2019.11.07. 09:44

Annyi,hogy én tavasszal szoktam vetni és külső ablakpárkányon,tehát természetes fényben és szellősen cseperednek. :)


A magokat egyébként tavasszal gyűjtöttem, akkor szabadföldbe vetettem is, de sajnos nem jöttek ki. Ősszel újra próbálkoztam immáron cserépbe, az jött össze. Nem tudom mi lehetett a gond a szabadföldbe vetéssel.
Az egyéves magokat ugyanígy cserépbe érdemes lesz tavasszal vetnem? Megőrzik 1 évig a csíraképességüket?

Közben egy erzsébetvárosi érdekességet mellékelek, nem gondoltam, hogy Erdély valamivel hűvösebb éghajlatán is gond nélkül megélnek az európai ciprusok 8-) :
Erzsébetváros.jpg
Erzsébetváros.jpg (772.11 KiB) Megtekintve 9778 alkalommal
Erzsébetv..jpg
Erzsébetv..jpg (779.08 KiB) Megtekintve 9778 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Boni » 2019.11.07. 13:55

Annyi,hogy én tavasszal szoktam vetni és külső ablakpárkányon,tehát természetes fényben és szellősen cseperednek. :)


A magokat egyébként tavasszal gyűjtöttem, akkor szabadföldbe vetettem is, de sajnos nem jöttek ki. Ősszel újra próbálkoztam immáron cserépbe, az jött össze. Nem tudom mi lehetett a gond a szabadföldbe vetéssel.
Az egyéves magokat ugyanígy cserépbe érdemes lesz tavasszal vetnem? Megőrzik 1 évig a csíraképességüket?

Közben egy erzsébetvárosi érdekességet mellékelek, nem gondoltam, hogy Erdély valamivel hűvösebb éghajlatán is gond nélkül megélnek az európai ciprusok 8-) :
Erzsébetváros.jpg
Erzsébetv..jpg
A szabadföldi vetéssel talán az lehetett a gond,hogy nem volt folyamatosan nedves a magokat körülvevő közeg. :roll: Pl. az lehetett ,hogy a csírázó magról a csíra leszáradt,elég hozzá egy melegebb napon elfelejtett vagy megkésett 8-) öntözés is. ;)
(Fóliával takarom a földet-így védem a homokos talajt a kiszáradástól)

A tartós tavaszi eső is megárthatott, agyagos talaj esetén egyszerűen elrohadtak a magok a nedves hidegben,hisz a mediterránumban,a hazájukban 8-) valószínűleg mások a csírázás körülményei.
(föld...hőmérséklet,időjárás stb.-egyéb hatások, pl. az érzés 8-) ,hogy "ez az a hely 8-) ,ahol érdemes kicsíráznom" 8-) ,hogy így mondjam! :lol: ;) )

A magok több évig is megőrzik csíraképességüket,vetettem már 5 éve szedett magokat is,csak a csírázási arány lett kevesebb.

Jaltán szedett magból kikelt hazai ciprusok magjait vetettem el,az érdekesség az,hogy bár vegyes volt a "banda" :D a kertben,mégis inkább csak oszlopos magoncaim lettek.
Írország déli részén is megélnek a ciprusok,az igaz,hogy mindig "eső veri, szél fújja" :D ,tehát kissé tépázott a kinézetük. :D
Viszont megtelepítettem ott 3-at az avatartom ciprusának a magoncaiból,kíváncsi leszek,hogy azok ott,hogy állják a sarat! :D
Az anyjuk vasgyúró! :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2019.11.20. 12:25

Boni! Talán még emlékszel,kaptam Tőled ciprus magot és jó pár ki is kelt.
Szétültetve..JPG
Szétültetve..JPG (208.49 KiB) Megtekintve 9667 alkalommal
Ezek kerültek itt Balatongyörökön a kerítés vonalába.
2015.08.25 010.jpg
2015.08.25 010.jpg (178.79 KiB) Megtekintve 9667 alkalommal
2015.08.25 009.jpg
2015.08.25 009.jpg (167.38 KiB) Megtekintve 9667 alkalommal
Jelenleg tele vannak tobozzal. Kérdésem,mikor tudom csíráztatásra felhasználni?
Mikor fog beérni a mag,be fog teljes mértékben barnulni a toboz?

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Boni » 2019.11.20. 13:39

Boni! Talán még emlékszel,kaptam Tőled ciprus magot és jó pár ki is kelt.
Szétültetve..JPG
Ezek kerültek itt Balatongyörökön a kerítés vonalába.
2015.08.25 010.jpg
2015.08.25 009.jpg
Jelenleg tele vannak tobozzal. Kérdésem,mikor tudom csíráztatásra felhasználni?
Mikor fog beérni a mag,be fog teljes mértékben barnulni a toboz?
Nagyon szépek kicsiként 8-) és most is! :) :) :)
Csodálkozom,hogy ilyen fiatalon teremnek! :o :o :o
A kétéves tobozok már szedhetők és szinte teljes mértékben zöldesbarna lesz a toboz,mire nyílni kezd :D ,aztán egyre barnább. ;)
Más kérdés,hogy léhák,laposak-e a magvak vagy szép dagik,tehát csírázóképes lesz-e ,hogy ilyen fiatalon már terem. :?:
Próba,szerencse! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2019.11.23. 14:44

Boni! Talán még emlékszel,kaptam Tőled ciprus magot és jó pár ki is kelt.
Szétültetve..JPG
Ezek kerültek itt Balatongyörökön a kerítés vonalába.
2015.08.25 010.jpg
2015.08.25 009.jpg
Jelenleg tele vannak tobozzal. Kérdésem,mikor tudom csíráztatásra felhasználni?
Mikor fog beérni a mag,be fog teljes mértékben barnulni a toboz?
Nagyon szépek kicsiként 8-) és most is! :) :) :)
Csodálkozom,hogy ilyen fiatalon teremnek! :o :o :o
A kétéves tobozok már szedhetők és szinte teljes mértékben zöldesbarna lesz a toboz,mire nyílni kezd :D ,aztán egyre barnább. ;)
Más kérdés,hogy léhák,laposak-e a magvak vagy szép dagik,tehát csírázóképes lesz-e ,hogy ilyen fiatalon már terem. :?:
Próba,szerencse! ;)
Köszönöm a választ. :)

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Bis » 2019.11.23. 19:02

Boni! Talán még emlékszel,kaptam Tőled ciprus magot és jó pár ki is kelt.
Szétültetve..JPG
Ezek kerültek itt Balatongyörökön a kerítés vonalába.
2015.08.25 010.jpg
2015.08.25 009.jpg
Jelenleg tele vannak tobozzal. Kérdésem,mikor tudom csíráztatásra felhasználni?
Mikor fog beérni a mag,be fog teljes mértékben barnulni a toboz?

Jani a melletted lévő telek esetleg nem eladó? Erősen gondolkodom rajta, hogy oda kéne költöznöm... ;) :roll:

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2019.11.24. 15:48

Boni! Talán még emlékszel,kaptam Tőled ciprus magot és jó pár ki is kelt.
Szétültetve..JPG
Ezek kerültek itt Balatongyörökön a kerítés vonalába.
2015.08.25 010.jpg
2015.08.25 009.jpg
Jelenleg tele vannak tobozzal. Kérdésem,mikor tudom csíráztatásra felhasználni?
Mikor fog beérni a mag,be fog teljes mértékben barnulni a toboz?

Jani a melletted lévő telek esetleg nem eladó? Erősen gondolkodom rajta, hogy oda kéne költöznöm... ;) :roll:
:) :) :lol: :lol:
Feri, egy szavadba kerül és van telek,szemben velünk.

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Bis » 2019.11.25. 19:17

Boni! Talán még emlékszel,kaptam Tőled ciprus magot és jó pár ki is kelt.
Szétültetve..JPG
Ezek kerültek itt Balatongyörökön a kerítés vonalába.
2015.08.25 010.jpg
2015.08.25 009.jpg
Jelenleg tele vannak tobozzal. Kérdésem,mikor tudom csíráztatásra felhasználni?
Mikor fog beérni a mag,be fog teljes mértékben barnulni a toboz?

Jani a melletted lévő telek esetleg nem eladó? Erősen gondolkodom rajta, hogy oda kéne költöznöm... ;) :roll:
:) :) :lol: :lol:
Feri, egy szavadba kerül és van telek,szemben velünk.
Hát nem is tudom, nagyon csábító ajánlat, ;) meg aztán nem is lenne ˝olyan nagy˝ változás Felvidékről átköltözni Balaton-felvidékre. :)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2019.11.28. 16:48

Mindegyik jó hely,csak a munkahely lenne egy kicsit mesze,ha Balaton felvidéket választod! :) :lol: :lol: ;)

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Bis » 2019.11.28. 22:56

Mindegyik jó hely,csak a munkahely lenne egy kicsit mesze,ha Balaton felvidéket választod! :) :lol: :lol: ;)
Még hogy messze... á dehogy! Kis város Magyarország! ( Don Viktor :) )

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Cupressus sempervirens / Európai ciprus

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2019.11.29. 19:34

Mindegyik jó hely,csak a munkahely lenne egy kicsit mesze,ha Balaton felvidéket választod! :) :lol: :lol: ;)
Még hogy messze... á dehogy! Kis város Magyarország! ( Don Viktor :) )
:lol: :lol:


Vissza: “Ciprusok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég