Adok-veszek

Ide töltheted fel a számodra felesleges növényeidet, akár árral, akár ajándékként. Szigorúan magánjellegű hirdetésben!
Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: unartis » 2015.10.30. 19:48

78822.24 Yucca toftiae(Y. angustissima group)
Dsc00416-Y-toftiae.jpg
Dsc00416-Y-toftiae.jpg (168.34 KiB) Megtekintve 7258 alkalommal

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8450
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.10.31. 15:03

Eladó sorba került, egy Trachycarpus fortunei baba. Sajnos, még nem tudom milyen nemű. A törzs 1,9 m, maga a növény 3,8 m magas (talajszinttől mérve). Eddig szabadföldben lakott, de idén már nem ajánlom, a kiültetését.
Ha érdekel, kérlek privátban írj!

aniko22
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.06.23. 07:54
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: aniko22 » 2015.11.03. 05:26

Helyhiány miatt megválnék 7 szobanövényemtől, kinőtték a lakást.
Két datolyapálma az egyik 3m magas, a másik 2,8m.
Egy sárkányfa, 1.6m magas, 1,5m széles.
Egy fikusz, 1.8m magas, 1.6m széles.
Egy vietnámi gumifa, 2,8m magas.
Egy csavart pálma, 1,6m magas, 1,5m széles.
Egy diffenbachia, 1,7m magas.
Csatolok képeket, sajnos nem tudtam őket álló helyzetbe forgatni.
Darabja 5000 Ft.
Csatolmányok
Fénykép0005.jpg
Fénykép0005.jpg (882.18 KiB) Megtekintve 7188 alkalommal
Fénykép0004.jpg
Fénykép0004.jpg (856.61 KiB) Megtekintve 7188 alkalommal
Fénykép0003.jpg
Fénykép0003.jpg (926.05 KiB) Megtekintve 7188 alkalommal
Fénykép0002.jpg
Fénykép0002.jpg (783.09 KiB) Megtekintve 7188 alkalommal
Fénykép0001.jpg
Fénykép0001.jpg (944.62 KiB) Megtekintve 7188 alkalommal

aniko22
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.06.23. 07:54
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: aniko22 » 2015.11.03. 05:32

Még két kép az előzőhöz...
Csatolmányok
Fénykép0007.jpg
Fénykép0007.jpg (766.67 KiB) Megtekintve 7188 alkalommal
Fénykép0006.jpg
Fénykép0006.jpg (969.35 KiB) Megtekintve 7188 alkalommal

parga010
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.02.21. 19:49
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: parga010 » 2015.11.24. 20:21

Kinai enyvesmag magot, vagy ágat keresnék szaporitáshoz.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2015.11.27. 19:32

Tavasszal vennék télálló jukka és agave kis növényeket,magoncokat. Láttam itt többeteknek is van komolyabb mennyiségben. Ha esetleg lesz eladó valakinek keressen meg. Továbbá füge dugványok is érdekelnének fajtaazonosítható formában.
üdv. Szabolcs

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.11.28. 14:27

Helyhiány miatt megválnék 7 szobanövényemtől, kinőtték a lakást.
Két datolyapálma az egyik 3m magas, a másik 2,8m.
Egy sárkányfa, 1.6m magas, 1,5m széles.
Egy fikusz, 1.8m magas, 1.6m széles.
Egy vietnámi gumifa, 2,8m magas.
Egy csavart pálma, 1,6m magas, 1,5m széles.
Egy diffenbachia, 1,7m magas.
Csatolok képeket, sajnos nem tudtam őket álló helyzetbe forgatni.
Darabja 5000 Ft.
Ne haragudj meg Anikó, de ezek a növények elég megnyúltak, fényhiányosak. Nem hiszem, hogy itt találnál rájuk érdeklődőt. :(

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2015.12.04. 18:05

Eriobotrya japonica, ha van valakinek kicsi növény,vagy dugványnak használható ág érdekelne.
Tavasszal szeretném gyűjteményemet bővíteni vele.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.12.04. 19:47

Helyhiány miatt megválnék 7 szobanövényemtől, kinőtték a lakást.
Két datolyapálma az egyik 3m magas, a másik 2,8m.
Egy sárkányfa, 1.6m magas, 1,5m széles.
Egy fikusz, 1.8m magas, 1.6m széles.
Egy vietnámi gumifa, 2,8m magas.
Egy csavart pálma, 1,6m magas, 1,5m széles.
Egy diffenbachia, 1,7m magas.
Csatolok képeket, sajnos nem tudtam őket álló helyzetbe forgatni.
Darabja 5000 Ft.
Ne haragudj meg Anikó, de ezek a növények elég megnyúltak, fényhiányosak. Nem hiszem, hogy itt találnál rájuk érdeklődőt. :(
Laci! :)
Jusson eszedbe,hogy erre az oldalra sokan idetévednek és előfordulhat,hogy csak azért regisztrálnak majd ,hogy megvegyék Anikó valamelyik növényét! ;) Akár télapóra is... 8-) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8450
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.12.04. 19:54

Nelli!

Van rá persze esély. De. Szerintem, egy őszinte mondat több hasznot hoz. ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.12.04. 20:13

Ennek az őszinte mondatnak a hasznát nem értem :roll: , viszont én tudnék Anikónak mondani pár őszintét,hogy hol és hogyan hirdessen. ;)
Csak...nem mondok! :oops: :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8450
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.12.04. 20:32

Persze, mert Te nagy Vagy és erős! ;)
Néhány hozzászólás, az is csak az "Adok-veszek"-ben. Megpróbálta. Ennyi. De, legalább megpróbálta ... (Én még ennyit sem csinálok :mrgreen: )

aniko22
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.06.23. 07:54
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: aniko22 » 2015.12.05. 09:01

Látom, jól elvagytok.
Mellesleg nem fényhiányosak, egy 8. emeleti, kelet-nyugati tájolású lakásban nehéz lenne fényhiányra panaszkodni. Legfeljebb kissé túlöntöztem őket. Egyébként valamennyi kidobott növény volt pár évvel ezelőtt, én hoztam vissza őket a "halálból". Az lehet, hogy tökéletesen dilettáns vagyok a szobanövényekhez, ettől még szeretettel gondozom őket. Köszi a hozzászólásokat, haszna tényleg nem volt egy szál se, de látom, sokan unalmatokban szerettek mások kárára gúnyolódni. Egészségetekre! Boldog Télapót, meg Karácsonyt, meg mindent, éljen Május 1.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.12.05. 09:38

Kedves Anikó! Nagyon szép dolog ments meg növényeket nevelni és ha még szeretet is párosul hozzá az még szebbé teszi a cselekedetet. Nincsenek túl locsolva mert amennyiben így lenne akkor elpusztulnának a növények. Szobanövény egy fogalom minden növény a természetbe született és ott érzi jól magát, a mi klímánk viszont ezen növények szabadtéri gondozását nem engedi, ezért tartjuk zárt helyen őket. Sajnos azt kell hogy mondjam minden ablakkal megvilágított helyiség fényhiányos, ráadásul minél távolabb van a növény az ablaktól annál kevesebb fénnyel kell beérnie. Az ablakoknak amúgy is van fényelnyelő képessége. A növényeid fényhiányban szenvednek de erről nem te tehetsz hiába akarsz nekik a legjobb körülményeket megadni a lehetőségeid korlátozottak és valóban kinőtték a helyüket. A legjobb megoldás számodra is és növényeid számára is az lenne ha elajándékoznád őket akár egy intézmény aulájába pl iskola, óvoda, stb...de bár kinek aki örülne neki. Egyébként a pálmák kivételével a többi növény átültetve és visszametszve meg tud újulni és szép kis kompakt növény nevelhető belőle ami jobban elférne. Amennyiben pénzt szeretnél kapni érte akkor valami aukciós oldalt javasolnék, mert a piaci kínálatot elnézve sajnos azt kell hogy mondjam az ár/érték arány sajnos nem reális, természetesen minden terméknek annyi az ára amennyiért megveszik de ahogy már írtam a legjobb megoldás az ajándékozás lenne, hozzá teszem nekem sokszor még elajándékozni sem sikerült a növényeimet.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.12.05. 09:46

Anikó, kár, hogy gúnyolódásnak vetted.

Norbi
images.png
images.png (4.97 KiB) Megtekintve 7031 alkalommal

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.12.05. 09:51

Látom, jól elvagytok.
Mellesleg nem fényhiányosak, egy 8. emeleti, kelet-nyugati tájolású lakásban nehéz lenne fényhiányra panaszkodni. Legfeljebb kissé túlöntöztem őket. Egyébként valamennyi kidobott növény volt pár évvel ezelőtt, én hoztam vissza őket a "halálból". Az lehet, hogy tökéletesen dilettáns vagyok a szobanövényekhez, ettől még szeretettel gondozom őket. Köszi a hozzászólásokat, haszna tényleg nem volt egy szál se, de látom, sokan unalmatokban szerettek mások kárára gúnyolódni. Egészségetekre! Boldog Télapót, meg Karácsonyt, meg mindent, éljen Május 1.
Nem beszólásnak, s főleg nem gúnyolódásnak szántam a hozzászólásomat. Sokáig meg sem szólaltam. Viszont senki sem reagált a felajánlásodra, ezért gondoltam úgy, hogy a felesleges várakozástól, majd a létre nem jött eladás-csere miatti csalódástól megkíméllek.Az ember hajlamos túlértékelni a saját dolgait, főleg akkor, ha sok munkát fektetett bele, s számára látványos az eredmény. Ezzel én is így vagyok, s ha kapok negatív véleményt, akkor nem sértődöm meg, hanem vagy figyelembe veszem, s próbálok változtatni, vagy figyelmen kívül hagyom, azzal a felkiáltással, hogy nekem tetszik, s ez a legfontosabb. A kertészkedést, szobanövény gondozást mindenki saját örömére csinálja, ha viszont sikeres eladásban gondolkodik, akkor sokkal keményebbek a feltételek, elvárások, minőségi követelmények.S itt egy őszinte-nem bunkó beszólás- mondat többet ér, mint a hazug hízelgés, miszerint minden szép, minden jó, csak éppen hiába várod, hogy vevő is jelentkezzen. Kellemes ünnepeket Neked is!

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.12.05. 09:52

Kedves Anikó! Nagyon szép dolog ments meg növényeket nevelni és ha még szeretet is párosul hozzá az még szebbé teszi a cselekedetet. Nincsenek túl locsolva mert amennyiben így lenne akkor elpusztulnának a növények. Szobanövény egy fogalom minden növény a természetbe született és ott érzi jól magát, a mi klímánk viszont ezen növények szabadtéri gondozását nem engedi, ezért tartjuk zárt helyen őket. Sajnos azt kell hogy mondjam minden ablakkal megvilágított helyiség fényhiányos, ráadásul minél távolabb van a növény az ablaktól annál kevesebb fénnyel kell beérnie. Az ablakoknak amúgy is van fényelnyelő képessége. A növényeid fényhiányban szenvednek de erről nem te tehetsz hiába akarsz nekik a legjobb körülményeket megadni a lehetőségeid korlátozottak és valóban kinőtték a helyüket. A legjobb megoldás számodra is és növényeid számára is az lenne ha elajándékoznád őket akár egy intézmény aulájába pl iskola, óvoda, stb...de bár kinek aki örülne neki. Egyébként a pálmák kivételével a többi növény átültetve és visszametszve meg tud újulni és szép kis kompakt növény nevelhető belőle ami jobban elférne. Amennyiben pénzt szeretnél kapni érte akkor valami aukciós oldalt javasolnék, mert a piaci kínálatot elnézve sajnos azt kell hogy mondjam az ár/érték arány sajnos nem reális, természetesen minden terméknek annyi az ára amennyiért megveszik de ahogy már írtam a legjobb megoldás az ajándékozás lenne, hozzá teszem nekem sokszor még elajándékozni sem sikerült a növényeimet.
Maximálisan egyetértek!

aniko22
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.06.23. 07:54
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: aniko22 » 2015.12.05. 10:03

Igen, én is próbálkoztam azzal, hogy több intézménynek is felajánlottam őket, de azt mondták, ha én magam odaszállítom, szívesen elfogadják. Sajnos, ekkora növényeket nem tudok elvonszolni már a liftig sem, ők viszont nem jönnek el értük. Egyébként pár napja beszéltem a házmesterrel, úgyhogy valószínűleg a lépcsőházban el tudjuk helyezni őket, ott mindenhol nagyobb a belmagasság, meg kicsit több a fény is. Ott talán kellemesebben ellesznek. Köszi a tanácsokat, tényleg hozzá nem értőként kezdtem el növényeket menteni, de olyan gyorsan nőnek nálam, hogy alig győzöm metszegetni, "aprítani" őket, plusz roham tempóban szaporodnak. Kezd dzsungellé változni a lakásunk, a kisebbekből rengeteget vittem be a lányom sulijába, meg boldog-boldogtalannak osztogatom itt a környéken. Néha a postára és a patikába is egy-egy növénnyel osonok be, majd suttyomban elhelyezem őket itt-ott, aztán beállok a sorba, mint ha mi sem történt volna. Lehet, hogy hamarosan mindenhonnan kitiltanak? Szóval, kidobni semmiképp nem dobnám őket, szóval, ha esetleg valamelyik óriást szeretné valaki közületek befogadni, szívesen odaadom ajándékba is.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.12.05. 10:10

Kedves Anikó! Nagyon szép dolog ments meg növényeket nevelni és ha még szeretet is párosul hozzá az még szebbé teszi a cselekedetet. Nincsenek túl locsolva mert amennyiben így lenne akkor elpusztulnának a növények. Szobanövény egy fogalom minden növény a természetbe született és ott érzi jól magát, a mi klímánk viszont ezen növények szabadtéri gondozását nem engedi, ezért tartjuk zárt helyen őket. Sajnos azt kell hogy mondjam minden ablakkal megvilágított helyiség fényhiányos, ráadásul minél távolabb van a növény az ablaktól annál kevesebb fénnyel kell beérnie. Az ablakoknak amúgy is van fényelnyelő képessége. A növényeid fényhiányban szenvednek de erről nem te tehetsz hiába akarsz nekik a legjobb körülményeket megadni a lehetőségeid korlátozottak és valóban kinőtték a helyüket. A legjobb megoldás számodra is és növényeid számára is az lenne ha elajándékoznád őket akár egy intézmény aulájába pl iskola, óvoda, stb...de bár kinek aki örülne neki. Egyébként a pálmák kivételével a többi növény átültetve és visszametszve meg tud újulni és szép kis kompakt növény nevelhető belőle ami jobban elférne. Amennyiben pénzt szeretnél kapni érte akkor valami aukciós oldalt javasolnék, mert a piaci kínálatot elnézve sajnos azt kell hogy mondjam az ár/érték arány sajnos nem reális, természetesen minden terméknek annyi az ára amennyiért megveszik de ahogy már írtam a legjobb megoldás az ajándékozás lenne, hozzá teszem nekem sokszor még elajándékozni sem sikerült a növényeimet.
Annyiban tartottam magamat illetékesnek a reagálásra, mert hasonló cipőben én is jártam. Volt egy szép és értékes kaktuszgyűjteményem, szabadban nevelt, egészséges, latin névvel ellátott növényekkel, amit költözés és helyhiány miatt meghirdettem értékesítésre a beszerzési ár töredékéért.Tipikusan ilyen növényekkel foglalkozó fórumokat kerestem meg az ajánlatommal. Mivel semmilyen reagálás nem jött, ezért néhány hónap múlva felajánlottam ugyanezen növényeket ingyenes elvitelre. Egy hét alatt az összeset elvitték! Láttam az örömöt az új tulajok szemében, tudtam , hogy jó helyre kerülnek, s bár nem kértem, de mégis kaptam cserenövényeket helyettük, amik az új kertbe kiültethetők voltak, s idén már gyönyörködni is tudtam a virágzásukban. Nekem ez így nagyon megérte...Persze nem anyagilag, de nem is mindig ez az egyetlen szempont.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Adok-veszek

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.12.05. 10:17

Igen, én is próbálkoztam azzal, hogy több intézménynek is felajánlottam őket, de azt mondták, ha én magam odaszállítom, szívesen elfogadják. Sajnos, ekkora növényeket nem tudok elvonszolni már a liftig sem, ők viszont nem jönnek el értük. Egyébként pár napja beszéltem a házmesterrel, úgyhogy valószínűleg a lépcsőházban el tudjuk helyezni őket, ott mindenhol nagyobb a belmagasság, meg kicsit több a fény is. Ott talán kellemesebben ellesznek. Köszi a tanácsokat, tényleg hozzá nem értőként kezdtem el növényeket menteni, de olyan gyorsan nőnek nálam, hogy alig győzöm metszegetni, "aprítani" őket, plusz roham tempóban szaporodnak. Kezd dzsungellé változni a lakásunk, a kisebbekből rengeteget vittem be a lányom sulijába, meg boldog-boldogtalannak osztogatom itt a környéken. Néha a postára és a patikába is egy-egy növénnyel osonok be, majd suttyomban elhelyezem őket itt-ott, aztán beállok a sorba, mint ha mi sem történt volna. Lehet, hogy hamarosan mindenhonnan kitiltanak? Szóval, kidobni semmiképp nem dobnám őket, szóval, ha esetleg valamelyik óriást szeretné valaki közületek befogadni, szívesen odaadom ajándékba is.
:) Akkor nincs harag? Maradj itt köztünk, sok hasznos és értékes tanácsot kaphatsz, s arra is rájössz, hogy nem csupa szívtelen, gúnyolódó emberek gyülekezete ez a fórum, még akkor sem, ha szívesen élcelődünk , viccelődünk olykor egymással, hiszen valamilyen szinten egy nagy család vagyunk, ahol csak egyetlen dolgot veszünk véresen komolyan, s az a közös hobbi, a növények szeretete, s pontosan ezért, Neked is itt a helyed!


Vissza: “Adok-veszek, cserebere”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég