Fűtési megoldások

Takarásokkal, fűtéssel, egyéb téli tennivalókkal kapcsolatos kérdések.
Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: kenand » 2022.11.21. 14:18

Legjobb ha nem a házat, hanem a növényt fűtöd fűtőszállal/kábellel itt, ez meg max csapadékvédelmi takarásként funkcionál.
A házat lenne jó szigetelni egyébként akkor jobban tartaná a meleget, most amit fűtesz az csak kimegy...

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Boni » 2022.11.21. 16:11

Abban tudtok még segíteni, hogy (jobb híján) itt tudom csak teleltetni a pálmákat, milyen fűtést lenne a legjobb beszereznem ide?
Sajnos már most, hogy kint -3 fok volt bent épphogy 0 maradt.
Fűtőventilátor termosztáttal jó lehet?
Főleg trachy, washongtonia magoncok vannak bent.
Jó lehet a fűtőventillátor vagy inkább egy olajradiátor is( az nem fúj forrót! :lol: ) ...csak egy nylont tegyél fel a tető alá (+ nagyobb résekre),hogy a meleg benn maradjon! :idea:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Pablo
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2022.10.28. 22:13
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Pablo » 2022.11.21. 20:58

Legjobb ha nem a házat, hanem a növényt fűtöd fűtőszállal/kábellel itt, ez meg max csapadékvédelmi takarásként funkcionál.
A házat lenne jó szigetelni egyébként akkor jobban tartaná a meleget, most amit fűtesz az csak kimegy...
Több növény van. A magoncokra rálehet tenni közvetlenűl a fűtőkábelt mert úgy olvastam, hogy fátyol fólia és úgy rá a kábel? De azt nem látom magam előtt, hogy hogy tudnám a kicsikre fóliát is meg kábelt is rakni. :roll:

Pablo
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2022.10.28. 22:13
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Pablo » 2022.11.21. 21:28

Abban tudtok még segíteni, hogy (jobb híján) itt tudom csak teleltetni a pálmákat, milyen fűtést lenne a legjobb beszereznem ide?
Sajnos már most, hogy kint -3 fok volt bent épphogy 0 maradt.
Fűtőventilátor termosztáttal jó lehet?
Főleg trachy, washongtonia magoncok vannak bent.
Jó lehet a fűtőventillátor vagy inkább egy olajradiátor is( az nem fúj forrót! :lol: ) ...csak egy nylont tegyél fel a tető alá (+ nagyobb résekre),hogy a meleg benn maradjon! :idea:
Átlátszó sátorfólia is jó lehet?

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Boni » 2022.11.22. 08:52

Abban tudtok még segíteni, hogy (jobb híján) itt tudom csak teleltetni a pálmákat, milyen fűtést lenne a legjobb beszereznem ide?
Sajnos már most, hogy kint -3 fok volt bent épphogy 0 maradt.
Fűtőventilátor termosztáttal jó lehet?
Főleg trachy, washongtonia magoncok vannak bent.
Jó lehet a fűtőventillátor vagy inkább egy olajradiátor is( az nem fúj forrót! :lol: ) ...csak egy nylont tegyél fel a tető alá (+ nagyobb résekre),hogy a meleg benn maradjon! :idea:
Átlátszó sátorfólia is jó lehet?
Bármi,ami benn tartja a meleget!( lópokróc,kátránypapír...ami van a háznál...kabátok stb. )
Nem tudom,milyen ajtaja van a háznak,de ott is szigeteld valamivel.
Mondjuk,az 1 éves magoncokat :idea: jobb lenne valamivel 10 fok felett tartani...előszoba...spájz...ahol hidegebb lehet esetleg a fő lakóházban. :idea: Akkor kevesebb lenne velük a gondod,mint itt a sufniban szigetelgetni.
Mert itt, ventillátoros hősugárzóval max. 5-10 fokot ha tudsz tartani nagy hideg esetén és akkor megállás nélkül :!: fúj :!:
Ezért írtam,hogy ( bárki, bárhogy nem szereti az olajradiátort :lol: ) olajradiátort csak egyszer kell felfűteni,addig pörgeti meg nagyon :!: a villanyórát,de aztán a szintentartáshoz alig kell neki valami.Persze, egy jól szigetelt helyiségben! ;)
Esetleg lehet az ,amit Kenand tanácsol,hogy fűtőszálas csoport körbetekerést végzel...azon is lehet agyalni,hogy kivitelezd!Akkor nem megy rá a fűtésre inged,gatyád!
Én,tutira biztos,hogy a lakás hűvösebb részébe csempészném be őket... :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Pablo
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2022.10.28. 22:13
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Pablo » 2022.11.22. 12:33

Köszönöm! Akkor nézek bent nekik valami hűvösebb helyet! :)

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: kenand » 2022.11.22. 16:39

Nagy melléképületben LIDL-es fúlyós fűtőt használok, vészfűtésként, de nálam azért van rajt 5cm-es EPS/XPS, födémen meg 10cm üveggyapot.

Pablo
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2022.10.28. 22:13
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Pablo » 2023.01.15. 09:25

Sziasztok!
Megint segítséget kérnék!
A többetek által használt Devi fűtőkábelt hol lehet venni?
https://futesuzlet.hu/DEVI-DPH-10-V2-10 ... -futokabel
Ezt találtam de 4 métert 46 ezerért kicsit sokallok...
Rosszat néztem vagy van valami másfajta kábel is ami jó lehet?
Köszönöm szépen!

Squirrel
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2020.10.25. 22:33
Tartózkodási hely: Wangen bei Olten, Svájc
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2023.01.16. 19:44

Én egyszerűen alibabáról rendeltem fűtőkábelt, ha nem akarsz szerelni, akkor van készre szerelt is és mellé sonoff termosztátot. Megbízhatóságról nem tudok eddig nyilatkozni, egy dugasz meg egy fűtőkábel, nem tudom, elromolhat-e. Eddigiek nem romoltak el.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2023.01.22. 01:37

Sziasztok!
Megint segítséget kérnék!
A többetek által használt Devi fűtőkábelt hol lehet venni?
https://futesuzlet.hu/DEVI-DPH-10-V2-10 ... -futokabel
Ezt találtam de 4 métert 46 ezerért kicsit sokallok...
Rosszat néztem vagy van valami másfajta kábel is ami jó lehet?
Köszönöm szépen!
Nekem,sajnos, más a tapasztalatom a "névtelen" fűtőkábelekről.3-ból, 3 adta meg magát a második télen. Finoman fogalmazva sem volt egyszerű a cseréjük.
Így maradtak a Devi termékei. A 10 év garancia elmúltával is, hibátlanul működnek. Ennek tudatában, nem tartom drágának.

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: kenand » 2023.01.22. 08:45

Egy kis fűtés okosítás:

Pálma fűtés vezérlés Sonoff TH10, valamint a Kumquatnál csak a hátsó épületben Xiaomi Miflora növény monotor
Homeassistant ingyenes okosotthon szoftver, influxDB és Grafana pluginok.

Elmúlt 7 nap hőmérsékletei:
hőmerseklet.JPG
hőmerseklet.JPG (104.12 KiB) Megtekintve 1408 alkalommal
Adatbázisba rögzíti (Infuxdb, Grafana megjeleníti)

Sajna látszik, hogy a hidegebb idő miatt 2 fokot csökkent a melléképület hőmérséklete

Avatar
Zoly
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2018.01.07. 09:10
Tartózkodási hely: Csokonyavisonta
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Zoly » 2023.01.23. 09:00

Sziasztok!
Megint segítséget kérnék!
A többetek által használt Devi fűtőkábelt hol lehet venni?
https://futesuzlet.hu/DEVI-DPH-10-V2-10 ... -futokabel
Ezt találtam de 4 métert 46 ezerért kicsit sokallok...
Rosszat néztem vagy van valami másfajta kábel is ami jó lehet?
Köszönöm szépen!
Nekem,sajnos, más a tapasztalatom a "névtelen" fűtőkábelekről.3-ból, 3 adta meg magát a második télen. Finoman fogalmazva sem volt egyszerű a cseréjük.
Így maradtak a Devi termékei. A 10 év garancia elmúltával is, hibátlanul működnek. Ennek tudatában, nem tartom drágának.
Én ilyeneket használok. Eddig OK
Neked milyen volt ami tönkrement?
https://vi.aliexpress.com/item/10050035 ... LbPRzEtCzf

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: kenand » 2023.01.24. 16:45

Kínából és Minco heating kábeleket vettem, van előszeszerelt is.
De a sima hagyományos fénykábel is bevált nekem, ha nem világít, nem termel hőt, úgy is látod :)

Squirrel
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2020.10.25. 22:33
Tartózkodási hely: Wangen bei Olten, Svájc
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2023.01.24. 18:36

Sziasztok!
Megint segítséget kérnék!
A többetek által használt Devi fűtőkábelt hol lehet venni?
https://futesuzlet.hu/DEVI-DPH-10-V2-10 ... -futokabel
Ezt találtam de 4 métert 46 ezerért kicsit sokallok...
Rosszat néztem vagy van valami másfajta kábel is ami jó lehet?
Köszönöm szépen!
Nekem,sajnos, más a tapasztalatom a "névtelen" fűtőkábelekről.3-ból, 3 adta meg magát a második télen. Finoman fogalmazva sem volt egyszerű a cseréjük.
Így maradtak a Devi termékei. A 10 év garancia elmúltával is, hibátlanul működnek. Ennek tudatában, nem tartom drágának.
Én ilyeneket használok. Eddig OK
Neked milyen volt ami tönkrement?
https://vi.aliexpress.com/item/10050035 ... LbPRzEtCzf
Nekem is ez van cikászoknál meg a phoenixnél. De nem mertem rájuk tekerni, kicsit forrónak tűnt. A törzs köré szúrtam 8 darab egyenes faágat kis ágacskákkal és azon futtattam körbe a kábelt

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2023.01.25. 06:26

Én ilyeneket használok. Eddig OK
---
Egy Barátomtól vettem. Számomra ismeretlen szimbólumokkal volt írva rá.

Avatar
Zoly
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2018.01.07. 09:10
Tartózkodási hely: Csokonyavisonta
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Zoly » 2023.01.25. 08:26

Én ilyeneket használok. Eddig OK
Neked milyen volt ami tönkrement?
https://vi.aliexpress.com/item/10050035 ... LbPRzEtCzf[/quote]

Nekem is ez van cikászoknál meg a phoenixnél. De nem mertem rájuk tekerni, kicsit forrónak tűnt. A törzs köré szúrtam 8 darab egyenes faágat kis ágacskákkal és azon futtattam körbe a kábelt[/quote]

Én direktben rátekerem 10W/m-es kábel. 25C-on kiterítve 40C-t mértem. Mivel akkor fűtök amikor minúszok vannak, nem okozhat/nem okozott problémát.

Ati76
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017.11.21. 23:09
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Ati76 » 2023.08.29. 13:09

Sziasztok, finoman szólva növögetnek a pálmááim és át kell gondolnom a hogyan tovább. 2 éve van kültetve egy cikász és 2 vulcano , 4 kínai kenderpálma(csak takarva fütés nélkül). Tervezem, hogy a kenderpálmákat már takarni sem fogom, max csapadékvédelmet kapnak. Van még egy washingtonia ami 80 cm-ről 3m-re nőtt meg. Eddig Szellősen volt takarva mezőgazdasági fátyolfóliával több rétegben kb 1*1*2m vázon, felül csapadékvédelem, ill a törzsre geotextil és fütőszáll tekerve. Mindkét alkalommal szépen áttelelt. A fűtőszállat válltanám ki kissebb teljesítményű meleg levegő befújással. Talán a szárító hatása miatt kissebb lenne az esély a gombásodásra. Olvasva a hozzászólásaitokat nem látok ilyen megoldást nálatok. Mi ennek az oka? Köszi. Attila

Squirrel
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2020.10.25. 22:33
Tartózkodási hely: Wangen bei Olten, Svájc
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2023.09.06. 20:25

Sziasztok, finoman szólva növögetnek a pálmááim és át kell gondolnom a hogyan tovább. 2 éve van kültetve egy cikász és 2 vulcano , 4 kínai kenderpálma(csak takarva fütés nélkül). Tervezem, hogy a kenderpálmákat már takarni sem fogom, max csapadékvédelmet kapnak. Van még egy washingtonia ami 80 cm-ről 3m-re nőtt meg. Eddig Szellősen volt takarva mezőgazdasági fátyolfóliával több rétegben kb 1*1*2m vázon, felül csapadékvédelem, ill a törzsre geotextil és fütőszáll tekerve. Mindkét alkalommal szépen áttelelt. A fűtőszállat válltanám ki kissebb teljesítményű meleg levegő befújással. Talán a szárító hatása miatt kissebb lenne az esély a gombásodásra. Olvasva a hozzászólásaitokat nem látok ilyen megoldást nálatok. Mi ennek az oka? Köszi. Attila
Nekem a kinti hősugárzó a vėszfűtés a phoenixnél, ha -12/13 fok van. Egyszerűen azért, mert sokkal több áramot zabál, mint a fűtőszál.


Vissza: “Téli védelem”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég