Fűtési megoldások

Takarásokkal, fűtéssel, egyéb téli tennivalókkal kapcsolatos kérdések.
Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2019.12.09. 19:22

Sziasztok!

Téli vészfűtésre szeretnék egy légbefúvót venni, ezt a típust néztem, hogy 0 c°-85 c°-ig lehet beállítani.
Kb 2 m3-es levegő felfűtésére egy ilyen légbefúvó túlméretezés lenne, a citrom fűtésére szánnám?:
Szerintetek ez működne? Vagy túl nagy a teljesítménye a helyhez képest?

Ipari hősugárzó hűtő funkcióval - 0-85 °C - 2.000 W
10060846-1.jpg
Sok. Egy ekkora kB 30m3 levegőt is képes szobahomersekleten tartani normál szigetelés mellett. Oda is jó, de csak óvatosan.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2019.12.09. 19:23

Sziasztok!

Téli vészfűtésre szeretnék egy légbefúvót venni, ezt a típust néztem, hogy 0 c°-85 c°-ig lehet beállítani.
Kb 2 m3-es levegő felfűtésére egy ilyen légbefúvó túlméretezés lenne, a citrom fűtésére szánnám?:
Szerintetek ez működne? Vagy túl nagy a teljesítménye a helyhez képest?

Ipari hősugárzó hűtő funkcióval - 0-85 °C - 2.000 W
10060846-1.jpg
Én kettő 3000w teljesítmény vettem. Fagymentes állapotra 160m2 re. Három réteg fólia alkalmazás mellett.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.12.10. 14:28

Sziasztok!

Téli vészfűtésre szeretnék egy légbefúvót venni, ezt a típust néztem, hogy 0 c°-85 c°-ig lehet beállítani.
Kb 2 m3-es levegő felfűtésére egy ilyen légbefúvó túlméretezés lenne, a citrom fűtésére szánnám?:
Szerintetek ez működne? Vagy túl nagy a teljesítménye a helyhez képest?

Ipari hősugárzó hűtő funkcióval - 0-85 °C - 2.000 W
10060846-1.jpg
Ha a növényre direkt fújatod a 2000W-ot abból biztos sűlt citrom lesz
Üdv Zoly!

Még nem vettem meg, csak vészfűtésként kellene valami eszközt használnom(januárig ki kellene ötlenem valamilyen megoldást), a sok gagyi cucc között ez tűnt a legstabilabbnak, de még ez sem biztos, hogy e-mellett döntök!
Egyik szempont az lenne, hogy legyen benne termosztát és ne +15 c°körül kapcsoljon be, hanem tényleg hidegben, pl 0 c°-on,!

Az a 0 c°vajon mit takarhat, ennél a készüléknél amit feltüntettek :?:

Mert, ha azt jelenti, hogy, ha 0 fok alá csökken a hőmérséklet és bekapcsol akkor, pont az amire számítok, amire szükségem lenne, tehát olyan készüléket keresek ami extrém téli időszakban sem hagy cserben, tehát -15 c °-on legalább 0 c° legyen a takarás alatt, ezt szeretném. , az elhelyezésén még gondolkodom, amúgy a légkeverő mód tetszik benne, mert ha befújja, akkor fel is keveri a levegőt. Na persze ne +50 vagy +70 c°-t fújjon be, mert akkor tényleg sült citrom lesz a vége. :| :?

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.12.10. 14:32

Sziasztok!

Téli vészfűtésre szeretnék egy légbefúvót venni, ezt a típust néztem, hogy 0 c°-85 c°-ig lehet beállítani.
Kb 2 m3-es levegő felfűtésére egy ilyen légbefúvó túlméretezés lenne, a citrom fűtésére szánnám?:
Szerintetek ez működne? Vagy túl nagy a teljesítménye a helyhez képest?

Ipari hősugárzó hűtő funkcióval - 0-85 °C - 2.000 W
10060846-1.jpg
Én kettő 3000w teljesítmény vettem. Fagymentes állapotra 160m2 re. Három réteg fólia alkalmazás mellett.
Lehet, hogy kicsit gyengébb teljesítményű kellene 2 köbméter levegőhöz, nem 2000 Wattos! A termosztátos készülékekkel vagyok bajban, mert nehéz megfelelőt találni, hogy automatikus legyen a fűtés.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.12.10. 14:33

Sziasztok!

Téli vészfűtésre szeretnék egy légbefúvót venni, ezt a típust néztem, hogy 0 c°-85 c°-ig lehet beállítani.
Kb 2 m3-es levegő felfűtésére egy ilyen légbefúvó túlméretezés lenne, a citrom fűtésére szánnám?:
Szerintetek ez működne? Vagy túl nagy a teljesítménye a helyhez képest?

Ipari hősugárzó hűtő funkcióval - 0-85 °C - 2.000 W
10060846-1.jpg
Sok. Egy ekkora kB 30m3 levegőt is képes szobahomersekleten tartani normál szigetelés mellett. Oda is jó, de csak óvatosan.
Ok, tovább keresgélek, mert nem szeretnék bajt, hogy kuka legyen a citrom tavaszra!

Avatar
Zoly
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2018.01.07. 09:10
Tartózkodási hely: Csokonyavisonta
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Zoly » 2019.12.10. 15:56

Sziasztok!

Téli vészfűtésre szeretnék egy légbefúvót venni, ezt a típust néztem, hogy 0 c°-85 c°-ig lehet beállítani.
Kb 2 m3-es levegő felfűtésére egy ilyen légbefúvó túlméretezés lenne, a citrom fűtésére szánnám?:
Szerintetek ez működne? Vagy túl nagy a teljesítménye a helyhez képest?

Ipari hősugárzó hűtő funkcióval - 0-85 °C - 2.000 W
10060846-1.jpg
Én kettő 3000w teljesítmény vettem. Fagymentes állapotra 160m2 re. Három réteg fólia alkalmazás mellett.
Lehet, hogy kicsit gyengébb teljesítményű kellene 2 köbméter levegőhöz, nem 2000 Wattos! A termosztátos készülékekkel vagyok bajban, mert nehéz megfelelőt találni, hogy automatikus legyen a fűtés.

2 m3-hez ha jó hőszigetelés van (XPS) elég kb 50W. Ha csak egy fólia akkor 2-500W
Legjobb a fűtőkábel lent a földön körkörösen csiga alakban elhelyezni. A meleg levegő ismeri a fizikát és felfelé száll. Befűti az egészet
Itt a fórumon javasoltak Devi kábeleket ami önszabályozó. szerintem az OK

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.12.12. 14:16


2 m3-hez ha jó hőszigetelés van (XPS) elég kb 50W. Ha csak egy fólia akkor 2-500W
Legjobb a fűtőkábel lent a földön körkörösen csiga alakban elhelyezni. A meleg levegő ismeri a fizikát és felfelé száll. Befűti az egészet
Itt a fórumon javasoltak Devi kábeleket ami önszabályozó. szerintem az OK
Köszönöm a válaszokat!
Mekkora fűtőkábelt érdemes venni, termosztátot külön érdemes bele tenni?. Hogyan lehet ezt kivitelezni?

Bocs a kérdésekért, de elektronikában nem vagyok erős! :oops: :|

Avatar
Zoly
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2018.01.07. 09:10
Tartózkodási hely: Csokonyavisonta
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Zoly » 2019.12.12. 18:54


2 m3-hez ha jó hőszigetelés van (XPS) elég kb 50W. Ha csak egy fólia akkor 2-500W
Legjobb a fűtőkábel lent a földön körkörösen csiga alakban elhelyezni. A meleg levegő ismeri a fizikát és felfelé száll. Befűti az egészet
Itt a fórumon javasoltak Devi kábeleket ami önszabályozó. szerintem az OK
Köszönöm a válaszokat!
Mekkora fűtőkábelt érdemes venni, termosztátot külön érdemes bele tenni?. Hogyan lehet ezt kivitelezni?

Bocs a kérdésekért, de elektronikában nem vagyok erős! :oops: :|
Mint említettem van önszabályozó ami fagypont környékén kezd el fűteni (nem kell hozzá termosztát) és van termosztátos megoldás. Szerintem nézz vissza ebben meg a trachy washi fórumokban. Sok megoldást találsz

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2019.12.14. 03:12

Nálunk a földre vannak tekerve a fűtőkábelek.
A fagymentesítő (kék) ~+5°C-nál kapcsol ki, saját thermostat van benne.
A vezérelt kábel (piros) külső kapcsolású. ezt annyira lehet beállítani, amennyire szeretnéd (max +45°C).
Mindkét verzió Devi, és nem lineális (minél hidegebb van annál jobban fűt).
A gyökérzóna és a hajtási csúcs (jelen esetben, szinte az egész növény) védelme a legfontosabb. Ha csak a törzsre van csavarva a fűtőszál/fényfüzér a gyökérzet könnyebben tud sérülni. Szerintem.
Tudom, hogy jópár sikeres teleltetés van rátekert kábellel is, és jónéhány megégett növény is lett az évek alatt.
a3.jpg
fagymentesítő
a3.jpg (537.46 KiB) Megtekintve 10341 alkalommal
a2.jpg
vezérelt
a2.jpg (492.21 KiB) Megtekintve 10341 alkalommal
A felrakott képen lévő hőlégbefúvó nagy légterek temperálására alkalmas. A sugárzó (képen fekete spirál középen) vörösen izzó lesz működés közben. A felszíni hőmérséklete bőven több lesz mint 100°C. Ekkora légtérben, nem csak a növényt, hanem a takarást is haza tudja vágni. Arról az apróságról nem is beszélve, hogy a levegő áramlása is szárítja a növényt. Egy meleg, erős áramlás megégeti a leveleket, hajtásvégeket.
A nagyobb légterű (~120m3) takarásba Mi is használunk legbefúvó ventilátoros fűtésrásegítőt, mely a növények előtti "üres zónába" fúj.
A Magam részéről egy kisebb teljesítményű olajradiátort vagy infrafilmet ajánlok.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Lajos » 2019.12.14. 17:00

2 m3-hez ha jó hőszigetelés van (XPS) elég kb 50W. Ha csak egy fólia akkor 2-500W
Legjobb a fűtőkábel lent a földön körkörösen csiga alakban elhelyezni. A meleg levegő ismeri a fizikát és felfelé száll. Befűti az egészet
Itt a fórumon javasoltak Devi kábeleket ami önszabályozó. szerintem az OK
Igazad van.
Én a Braheam fűtéséhez egy 50 W-os terráriumfűtő kábelt használok harmadik éve, az általad leírt módon. A szigetelés 5 cm XPS, a takarás térfogata 1,5 m3. Eddig a legnagyobb hidegben (-15 körül volt) is felfűtötte +3, +4 fokra. Egyébként olyan 6-8 fokon tartja a hőmérsékletet.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.12.15. 04:37


2 m3-hez ha jó hőszigetelés van (XPS) elég kb 50W. Ha csak egy fólia akkor 2-500W
Legjobb a fűtőkábel lent a földön körkörösen csiga alakban elhelyezni. A meleg levegő ismeri a fizikát és felfelé száll. Befűti az egészet
Itt a fórumon javasoltak Devi kábeleket ami önszabályozó. szerintem az OK
Köszönöm a válaszokat!
Mekkora fűtőkábelt érdemes venni, termosztátot külön érdemes bele tenni?. Hogyan lehet ezt kivitelezni?

Bocs a kérdésekért, de elektronikában nem vagyok erős! :oops: :|
Mint említettem van önszabályozó ami fagypont környékén kezd el fűteni (nem kell hozzá termosztát) és van termosztátos megoldás. Szerintem nézz vissza ebben meg a trachy washi fórumokban. Sok megoldást találsz
Köszi az infót, akkor ilyen önszabályozó kábelt fogok keresni! :), Egyik ismerősöm fűtetlen helységben, az udvar felől megközelíthető helyen telelteti a citromfáit itt Csongrádon(ezt már láttam nála személyesen, egy szimpla üveges folyosón voltak), egy másik ismerősöm éppen tegnap mesélte, hogy az apukája, fűtetlenül telelteti a kiültetett citromfáját néhány éve, csak bebugyolálja jól, kértem, hogy készítsen képeket erről, és bízok benne, hogy nem az utóbbi két télen tette ki, mert akkor nem mérvadó, a kint telelése a citromnak.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.12.15. 04:38

2 m3-hez ha jó hőszigetelés van (XPS) elég kb 50W. Ha csak egy fólia akkor 2-500W
Legjobb a fűtőkábel lent a földön körkörösen csiga alakban elhelyezni. A meleg levegő ismeri a fizikát és felfelé száll. Befűti az egészet
Itt a fórumon javasoltak Devi kábeleket ami önszabályozó. szerintem az OK
Igazad van.
Én a Braheam fűtéséhez egy 50 W-os terráriumfűtő kábelt használok harmadik éve, az általad leírt módon. A szigetelés 5 cm XPS, a takarás térfogata 1,5 m3. Eddig a legnagyobb hidegben (-15 körül volt) is felfűtötte +3, +4 fokra. Egyébként olyan 6-8 fokon tartja a hőmérsékletet.
Ez nagyon jól hangzik, hogy 50 W-os is ilyen jól felfűti! :D

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.12.15. 04:44

Nálunk a földre vannak tekerve a fűtőkábelek.
A fagymentesítő (kék) ~+5°C-nál kapcsol ki, saját thermostat van benne.
A vezérelt kábel (piros) külső kapcsolású. ezt annyira lehet beállítani, amennyire szeretnéd (max +45°C).
Mindkét verzió Devi, és nem lineális (minél hidegebb van annál jobban fűt).
A gyökérzóna és a hajtási csúcs (jelen esetben, szinte az egész növény) védelme a legfontosabb. Ha csak a törzsre van csavarva a fűtőszál/fényfüzér a gyökérzet könnyebben tud sérülni. Szerintem.
Tudom, hogy jópár sikeres teleltetés van rátekert kábellel is, és jónéhány megégett növény is lett az évek alatt.
a3.jpg
a2.jpg
A felrakott képen lévő hőlégbefúvó nagy légterek temperálására alkalmas. A sugárzó (képen fekete spirál középen) vörösen izzó lesz működés közben. A felszíni hőmérséklete bőven több lesz mint 100°C. Ekkora légtérben, nem csak a növényt, hanem a takarást is haza tudja vágni. Arról az apróságról nem is beszélve, hogy a levegő áramlása is szárítja a növényt. Egy meleg, erős áramlás megégeti a leveleket, hajtásvégeket.
A nagyobb légterű (~120m3) takarásba Mi is használunk legbefúvó ventilátoros fűtésrásegítőt, mely a növények előtti "üres zónába" fúj.
A Magam részéről egy kisebb teljesítményű olajradiátort vagy infrafilmet ajánlok.
Akkor a kék fűtőkábelt fogom keresni, jó, hogy írtad, köszönöm az infót!
Akkor most elvetem ezt a légbefúvós dolgot ennél a takarásnál, mert tényleg gondot okozhat, mivel kicsi a hely!

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Lajos » 2019.12.15. 08:27

2 m3-hez ha jó hőszigetelés van (XPS) elég kb 50W. Ha csak egy fólia akkor 2-500W
Legjobb a fűtőkábel lent a földön körkörösen csiga alakban elhelyezni. A meleg levegő ismeri a fizikát és felfelé száll. Befűti az egészet
Itt a fórumon javasoltak Devi kábeleket ami önszabályozó. szerintem az OK
Igazad van.
Én a Braheam fűtéséhez egy 50 W-os terráriumfűtő kábelt használok harmadik éve, az általad leírt módon. A szigetelés 5 cm XPS, a takarás térfogata 1,5 m3. Eddig a legnagyobb hidegben (-15 körül volt) is felfűtötte +3, +4 fokra. Egyébként olyan 6-8 fokon tartja a hőmérsékletet.
Ez nagyon jól hangzik, hogy 50 W-os is ilyen jól felfűti! :D
Épp most néztem, kint 1 fok van, a takarás alatt 6,8 fok és 91% -os páratartalom.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.12.16. 06:45

Épp most néztem, kint 1 fok van, a takarás alatt 6,8 fok és 91% -os páratartalom.
Itt kicsit kevesebb volt 0 c°-nál mert a fű deres volt tegnap reggel a tócsák nem voltak befagyva. Eddig komoly fagy nem is volt még.

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: kenand » 2019.12.21. 17:05

Nálunk 1x volt -9


Ma eleredt az eső, nem tudtam folytatni a föld terítést (csak reggel 8-11-ig ment)....
Kitanultam a fűtőfilm szerelést (nem nagy dolog), egyik kerti budi fűtést ki is bővítettem: fűtőszál+ kb 80w-os fűtőfilm
IMG_20191221_155911.jpg
IMG_20191221_155911.jpg (74.84 KiB) Megtekintve 10249 alkalommal

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: gyom » 2019.12.23. 13:43

Nem kapcsol relét. A termosztát melletti dobozban csak a kötések vannak.
034.JPG
Villany szerelésből 0 vagyok, úgyhogy a gyengébb idegzetűektől előre is elnézést kérek: a jobb oldali kábel kékje ugye fázis ebben az esetben?

Köszi
Szia !
Bocsánat, hogy csak most válaszolok, régen jártam itt. Igen az az egyetlen kék ami jelen esetben fázis.
Én a termosztát kapcsolóval mindig a fázist szoktam megszakítani. Ezért a dugvillán és a konnektoron is bejelölöm melyik oldal a fázis, hogy egyszer csak ne fordítva dugjam be. Persze a fordított bedugás nem lenne végzetes hiba, de akkor viszont nem a fázis lenne megszakítva.

postapeti
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2018.03.03. 14:43
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: postapeti » 2019.12.23. 14:25

Köszönöm!

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2019.12.23. 16:57

Nem kapcsol relét. A termosztát melletti dobozban csak a kötések vannak.
034.JPG
Villany szerelésből 0 vagyok, úgyhogy a gyengébb idegzetűektől előre is elnézést kérek: a jobb oldali kábel kékje ugye fázis ebben az esetben?

Köszi
Szia !
Bocsánat, hogy csak most válaszolok, régen jártam itt. Igen az az egyetlen kék ami jelen esetben fázis.
Én a termosztát kapcsolóval mindig a fázist szoktam megszakítani. Ezért a dugvillán és a konnektoron is bejelölöm melyik oldal a fázis, hogy egyszer csak ne fordítva dugjam be. Persze a fordított bedugás nem lenne végzetes hiba, de akkor viszont nem a fázis lenne megszakítva.
Mindenképp a fázist legyen megszakítva.

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2020.08.31. 17:29

Fűtőkábelből (csatorna fűtés) meg ilyen készre szerelt kínai van nekem

https://www.aliexpress.com/item/32838628274.html
Nekem 2 fajat is lesz próba képp igag en inkabb Ebay párti vagyok...
https://www.ebay.de/itm/233655286650 és https://www.ebay.com/itm/123701229552. Elvileg ez is fagytalanito lenne Majd kiderül :D
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."


Vissza: “Téli védelem”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég