Fűtési megoldások

Takarásokkal, fűtéssel, egyéb téli tennivalókkal kapcsolatos kérdések.
Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: kenand » 2020.08.31. 18:00

Up to you

Minco heat Ebayen is árul

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2020.08.31. 19:46

Up to you

Minco heat Ebayen is árul
Mint mondtam már úton van így ezzel kell megoldanom.
Viszont ha nálad működik egy esetleges új rendelésnél nem felejtem el :)
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: kenand » 2020.09.01. 13:50

Úgy szokott lenni, hogy az ember bele jön, aztán egyre több mindent kell takarni/fűteni... :)

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2020.09.01. 14:29

Úgy szokott lenni, hogy az ember bele jön, aztán egyre több mindent kell takarni/fűteni... :)
Igény lenne rá de hát "ember tervez, asszony végez" ! :lol:
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.09.03. 08:14

... "ember tervez, asszony végez" ! :lol:
Valahogy teljesen átérzem amit leírtál. :lol:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.09.03. 08:23

Fűtőkábelből (csatorna fűtés) meg ilyen készre szerelt kínai van nekem

https://www.aliexpress.com/item/32838628274.html
Nekem 2 fajat is lesz próba képp igag en inkabb Ebay párti vagyok...
https://www.ebay.de/itm/233655286650 és https://www.ebay.com/itm/123701229552. Elvileg ez is fagytalanito lenne Majd kiderül :D
A Magam részéről inkább a "stabil beszállítókban bízom". Nálunk Devi fűtőkábelek vannak. Lehet, hogy elsőre drágábbnak tűnik de, 10 év garancia, elérhető kereskedő. A java már túl van rajta. ;)
Nettről vásárolt kábelt is próbáltunk, a második szezontól kukába kerültek. Elhiszem, hogy lehet minőségi termékeket is venni, akár Kínából is.
A növényeinket jobban féltem, mint, hogy a NagyFőnök letol a pénzköltés miatt.

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: kenand » 2020.09.03. 09:55

Nekem egyelőre jól működnek a kínaiak is.. (van tartalék is)
Azért volt szimpatikus, mert nem kellett mennem sehova és készre volt gyárilag szerleve (vízhatlan dugó stb.)
Nem rettent el bármilyen szerelés, de ez így egyszerűbb volt. Mivel nem BP-en lakom, helyben nem igazán lehet kapni semmit sem, marad a rendelés...

Hőmérsékletet meg telefonon figyelem (szintén kínai cucc, de itthon is árulják) , egyből látom ha valami nem jól működik.

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2020.09.03. 12:11

... "ember tervez, asszony végez" ! :lol:
Valahogy teljesen átérzem amit leírtál. :lol:
:lol:
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2020.09.03. 12:16

Fűtőkábelből (csatorna fűtés) meg ilyen készre szerelt kínai van nekem

https://www.aliexpress.com/item/32838628274.html
Nekem 2 fajat is lesz próba képp igag en inkabb Ebay párti vagyok...
https://www.ebay.de/itm/233655286650 és https://www.ebay.com/itm/123701229552. Elvileg ez is fagytalanito lenne Majd kiderül :D
A Magam részéről inkább a "stabil beszállítókban bízom". Nálunk Devi fűtőkábelek vannak. Lehet, hogy elsőre drágábbnak tűnik de, 10 év garancia, elérhető kereskedő. A java már túl van rajta. ;)
Nettről vásárolt kábelt is próbáltunk, a második szezontól kukába kerültek. Elhiszem, hogy lehet minőségi termékeket is venni, akár Kínából is.
A növényeinket jobban féltem, mint, hogy a NagyFőnök letol a pénzköltés miatt.
Van már pár cucc ami kínai és a mai napig teszi a dolgát ( sőtt ha joban körbenézek még a nem kínai gyártó cuccaira is rá van írva hogy MADE IN CHINA tehát ami nem kínai az HAMIS) :lol:
Viccet félretéve természetesen egyet értek Veled az ott gyártott dolgok nem mindig a megbízhatóságukról híresek! Bár akadnak kivételek
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.09.04. 06:56

Nekem egyelőre jól működnek a kínaiak is.. (van tartalék is)
Azért volt szimpatikus, mert nem kellett mennem sehova és készre volt gyárilag szerleve (vízhatlan dugó stb.)
Nem rettent el bármilyen szerelés, de ez így egyszerűbb volt. Mivel nem BP-en lakom, helyben nem igazán lehet kapni semmit sem, marad a rendelés...

Hőmérsékletet meg telefonon figyelem (szintén kínai cucc, de itthon is árulják) , egyből látom ha valami nem jól működik.
Örülök, a sikeredek! ;)
Nálunk sajnos, egy nagy takarásban mondta fel a szolgálatot a rendszer. Mi is monitorozunk, így vettük észre. Mivel teljesen zártak a különálló takarások, nagyon nem volt egyszerű a pótlás. Azóta telepítünk egy független tartalékot is.
Valóban, a Főváros Hazánk "közepe". Mi az agglomerációban élünk (20-200 :!: percre autóval, forgalomtól függően), itt még elfogadható a választék. Pont tegnap kérdeztem, egy megyével odébb, szaküzleteben valamiről. Annyi választ kaptam, hogy Ők olyat nem tartanak, mert nem ismerik és különben is biztos túl drága a vevőiknek ...

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: kenand » 2020.09.04. 15:29

Hát igen én az ország szívétől 220 km-re lakom, itt sajnos nincs semmi max alapvető hétköznapi dolgok...marad a rendelés...takarásaim könnyebben bonthatók (kisebbek)

Mihály
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.11.22. 07:24
Kapcsolat:

Vészfűtés

HozzászólásSzerző: Mihály » 2021.11.30. 09:29

Sziasztok!

Első teleltetés lesz, már valamilyen szinten megoldva, csak véglegesíteni akarom biztos megoldásra.
Ebben szeretném kérni a véleményeteket.
A banán csoportok 1x1x1m 5cm hungarocell dobozban vannak.
A Braha Armata 1x1x2m 5cm hungarocell
A Washingtonia 1x1x2.5-3m. 5cm hungarocell
Mindegyik doboz szellőztethető.
Ezekbe gondoltam vagy fűtőfilm vagy fűtőkábel megoldást.
Nincs tapasztalat mekkora lenne jó.
A fűtőkábel ami önszabályzós 15W/m és 25 foknál szabályozz vissza.
A fagymentesítő kábel 3 opció 10, 20, 30W/m ez is önszabályzós. felülete max 65 fok
Ezekből mennyi kellene, és föld felet vagy kicsit beásva?
Ha fűtőfilm abból is mekkora ebbe a légtérbe és milyen elhelyezéssel.
Esetleg pluszba termosztátos vezérlés? Most ez van egy kvarccsöves hősugárzóval, de nem tartom üzembiztosnak
a fűtőkábelt vagy filmet szeretnék, mert meghibásodásra kisebb az esély.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Squirrel
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2020.10.25. 22:33
Tartózkodási hely: Wangen bei Olten, Svájc
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2021.11.30. 20:12

Én első teles (októberi kiültetésű) phoenixemnek tavaly (és idén is) vlies fóliába és bubis nejlonba csomagolt takarást adtam. A növény köré csavartam 20 méter fűtőkábelt (6Watt/m), összesen 120 wattal. Ez ment kb mindig, ha kinn -2-nél hidegebb volt. Vésztartaléknak betettem mellé egy kicsi kültéri hősugárzó dobozkát 500 wattal. Ez áprilisban ment 2 hétig, mikor éjjelente -12/-15 fok, nappal -4/-5 volt. Szépen túlélte. A jubaea, sabal palmetto meg butia csak a sátrat meg a 120 wattos kábeleket kapták. A cserépben levő jubaea meg csak egy nagyon vastag vliest, mást nem. Gyönyörűen átteleltek.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Vészfűtés

HozzászólásSzerző: Alpha » 2021.12.01. 07:20

Sziasztok!

Első teleltetés lesz, már valamilyen szinten megoldva, csak véglegesíteni akarom biztos megoldásra.
Ebben szeretném kérni a véleményeteket.
A banán csoportok 1x1x1m 5cm hungarocell dobozban vannak.
A Braha Armata 1x1x2m 5cm hungarocell
A Washingtonia 1x1x2.5-3m. 5cm hungarocell
Mindegyik doboz szellőztethető.
Ezekbe gondoltam vagy fűtőfilm vagy fűtőkábel megoldást.
Nincs tapasztalat mekkora lenne jó.
A fűtőkábel ami önszabályzós 15W/m és 25 foknál szabályozz vissza.
A fagymentesítő kábel 3 opció 10, 20, 30W/m ez is önszabályzós. felülete max 65 fok
Ezekből mennyi kellene, és föld felet vagy kicsit beásva?
Ha fűtőfilm abból is mekkora ebbe a légtérbe és milyen elhelyezéssel.
Esetleg pluszba termosztátos vezérlés? Most ez van egy kvarccsöves hősugárzóval, de nem tartom üzembiztosnak
a fűtőkábelt vagy filmet szeretnék, mert meghibásodásra kisebb az esély.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdvözlet Közöttünk! :mrgreen:

Kezdjük az elején.
A takarásban a hőmérséklet fagypont feletti tartása a cél az első éves növényeknél. Kerülni célszerű a hajtási csúcs, a gyökérnyak és a gyökérzet elfagyását. Amivel jelentősen megelőzhető, ezek gombás megbetegedése. Azonban ez, nem mentesít egy komolyabb (lehetőleg kettős hatásmechanizmusú) gombaölővel való beszórás (por állagú!) alól.

Mi fűtőkábeleket használunk. Mindegyik Devi gyártmányú és hidegvéggel rendelkezik. Önszabályozóból, a fagymentesítőt választottuk, kikapcsolási hőmérséklete +5°C+-2°C. A nem szabályzottak, saját thermostat-tal vannak összekötve (itt is +5°C kapcsolási ponttal). Teljesítményben 10 és 15 W/m. Telepítés, a talajra fektetve, spirálisan befelé. Figyelni kell, hogy ne keresztezzék egymást a csigavonal ívei. Mi kb 5 cm távolsággal szoktuk telepíteni.
Fontos kérdés a hőleadás módja. Lineáris (minél hidegebb van annál jobban fűt) vagy, egyenletes. Én ez előbbit javaslom. Akkor a Tmax-ot nem nagyon fogja megközelíteni a szál felület hőmérséklete, így kisebb a növény megégésének veszélye.

Infrafilmet nem használunk, ezért erről nem tudok érdemben nyilatkozni. Visszaolvasva a topikot találsz róla bejegyzéseket.

Kvarccsöves fűtés helyett inkább, egy tartalék reflektort tennék be (kisebb teljesítményű, max 70 W, halogén). Ezek is nagyon forrók tudnak lenni, képesek megégetni a növényt és a takarást is! Sokkal kevésbé kockázatos egy hagyományos égő, és ott is, a víz- és pára-mentes foglalatot célszerű használni (pl hajólámpa). Ezeknél pedig az üzembiztonság alacsonyabb, szerintem. Mindenképpen önálló betáplálási körrel megoldva, hiszen ez lehet a tartalék-/vész-fűtés.

Célszerűnek tartom, egy-egy hőmérő egység telepítését is. A Somogyi elektronic gyárt ilyeneket, rádiójeles verzióban, központi egységgel.
Javaslom továbbá, a topik végigolvasását, rengeteg kép és ötlet van benne.

Mihály
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.11.22. 07:24
Kapcsolat:

Re: Vészfűtés

HozzászólásSzerző: Mihály » 2021.12.02. 11:21

Sziasztok!

Első teleltetés lesz, már valamilyen szinten megoldva, csak véglegesíteni akarom biztos megoldásra.
Ebben szeretném kérni a véleményeteket.
A banán csoportok 1x1x1m 5cm hungarocell dobozban vannak.
A Braha Armata 1x1x2m 5cm hungarocell
A Washingtonia 1x1x2.5-3m. 5cm hungarocell
Mindegyik doboz szellőztethető.
Ezekbe gondoltam vagy fűtőfilm vagy fűtőkábel megoldást.
Nincs tapasztalat mekkora lenne jó.
A fűtőkábel ami önszabályzós 15W/m és 25 foknál szabályozz vissza.
A fagymentesítő kábel 3 opció 10, 20, 30W/m ez is önszabályzós. felülete max 65 fok
Ezekből mennyi kellene, és föld felet vagy kicsit beásva?
Ha fűtőfilm abból is mekkora ebbe a légtérbe és milyen elhelyezéssel.
Esetleg pluszba termosztátos vezérlés? Most ez van egy kvarccsöves hősugárzóval, de nem tartom üzembiztosnak
a fűtőkábelt vagy filmet szeretnék, mert meghibásodásra kisebb az esély.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdvözlet Közöttünk! :mrgreen:

Kezdjük az elején.
A takarásban a hőmérséklet fagypont feletti tartása a cél az első éves növényeknél. Kerülni célszerű a hajtási csúcs, a gyökérnyak és a gyökérzet elfagyását. Amivel jelentősen megelőzhető, ezek gombás megbetegedése. Azonban ez, nem mentesít egy komolyabb (lehetőleg kettős hatásmechanizmusú) gombaölővel való beszórás (por állagú!) alól.

Mi fűtőkábeleket használunk. Mindegyik Devi gyártmányú és hidegvéggel rendelkezik. Önszabályozóból, a fagymentesítőt választottuk, kikapcsolási hőmérséklete +5°C+-2°C. A nem szabályzottak, saját thermostat-tal vannak összekötve (itt is +5°C kapcsolási ponttal). Teljesítményben 10 és 15 W/m. Telepítés, a talajra fektetve, spirálisan befelé. Figyelni kell, hogy ne keresztezzék egymást a csigavonal ívei. Mi kb 5 cm távolsággal szoktuk telepíteni.
Fontos kérdés a hőleadás módja. Lineáris (minél hidegebb van annál jobban fűt) vagy, egyenletes. Én ez előbbit javaslom. Akkor a Tmax-ot nem nagyon fogja megközelíteni a szál felület hőmérséklete, így kisebb a növény megégésének veszélye.

Infrafilmet nem használunk, ezért erről nem tudok érdemben nyilatkozni. Visszaolvasva a topikot találsz róla bejegyzéseket.

Kvarccsöves fűtés helyett inkább, egy tartalék reflektort tennék be (kisebb teljesítményű, max 70 W, halogén). Ezek is nagyon forrók tudnak lenni, képesek megégetni a növényt és a takarást is! Sokkal kevésbé kockázatos egy hagyományos égő, és ott is, a víz- és pára-mentes foglalatot célszerű használni (pl hajólámpa). Ezeknél pedig az üzembiztonság alacsonyabb, szerintem. Mindenképpen önálló betáplálási körrel megoldva, hiszen ez lehet a tartalék-/vész-fűtés.

Célszerűnek tartom, egy-egy hőmérő egység telepítését is. A Somogyi elektronic gyárt ilyeneket, rádiójeles verzióban, központi egységgel.
Javaslom továbbá, a topik végigolvasását, rengeteg kép és ötlet van benne.
Szia!
Köszönöm a választ.
A gombaölővel való kezelést megkapta az ideiglenes takarás előtt.
A hőmérő egység is megvan igaz nem rádiós, de szondás digitális és kívülről látható, első tele lesz kíváncsi leszek rá.
A választás a fagymentesítő kábelre eset a 20W/fm. Lineáris minél hidegebb annál jobban fűt.
Spirálisan lesz a földre tekerve.
Kérdésem mert ebben jobban otthon vagytok, hogy 1-2-3 légköbmétert hány wattal lehet +5 fokon tartani.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Vészfűtés

HozzászólásSzerző: Alpha » 2021.12.02. 17:33

... Kérdésem mert ebben jobban otthon vagytok, hogy 1-2-3 légköbmétert hány wattal lehet +5 fokon tartani.
Ha, 5 cm nyitott cellás szigetelőlemezzel (EPS), +5°C hőigénnyel számolunk és légmozgásmentes a takarás, akkor durván 20 W/m3. A kalkulációban nincs benne a talaj (nedvesség, összetétel) illetve a talaj - szigetelés közti találkozás hőhídja. Kívülről rá tudsz tenni földet, mulcsot, szalmát vagy, bármilyen szigetelő anyagot eltakarva a találkozási vonalat.

Squirrel
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2020.10.25. 22:33
Tartózkodási hely: Wangen bei Olten, Svájc
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2021.12.04. 17:42

Sziasztok!

Ez a Sonoff th10 mennyire megbízható? Ma összedugdostam őket, benn a szobában teljesen jól mutatták, hogy 22 fok van (bár pár tizedes szórás itt is volt a 4 között). Kinn a budikban a hagyományos hőmérő 8 fokot mutat, a Sonoff 5.1-et, kinn pedig a falon levő digitális szenzor szintén 5 fokot mutatott. A másik 3 budiban nem volt hőmérő, ott a th10-es 3.9, 4.3 és 4.9 fokot mutatott. Tehát hűvösebbet, mint a kinti aktuális hőmérséklet...

Avatar
Zoly
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2018.01.07. 09:10
Tartózkodási hely: Csokonyavisonta
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Zoly » 2021.12.04. 20:01

Sziasztok!

Ez a Sonoff th10 mennyire megbízható? Ma összedugdostam őket, benn a szobában teljesen jól mutatták, hogy 22 fok van (bár pár tizedes szórás itt is volt a 4 között). Kinn a budikban a hagyományos hőmérő 8 fokot mutat, a Sonoff 5.1-et, kinn pedig a falon levő digitális szenzor szintén 5 fokot mutatott. A másik 3 budiban nem volt hőmérő, ott a th10-es 3.9, 4.3 és 4.9 fokot mutatott. Tehát hűvösebbet, mint a kinti aktuális hőmérséklet...
Benne van a pakliban néhány fok elérés.
Idén kb februárban feltehetően egy frissítés után volt olyan problémám, hogy abszolút értékben mérte a hőmérsékletet, azaz ahogy ment volna mínuszba, elkezdett emelkedni a hőmérséklet. Ezt úgy tűnik megoldották.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2021.12.05. 05:39

Sziasztok!

Ez a Sonoff th10 mennyire megbízható? Ma összedugdostam őket, benn a szobában teljesen jól mutatták, hogy 22 fok van (bár pár tizedes szórás itt is volt a 4 között). Kinn a budikban a hagyományos hőmérő 8 fokot mutat, a Sonoff 5.1-et, kinn pedig a falon levő digitális szenzor szintén 5 fokot mutatott. A másik 3 budiban nem volt hőmérő, ott a th10-es 3.9, 4.3 és 4.9 fokot mutatott. Tehát hűvösebbet, mint a kinti aktuális hőmérséklet...
Nálunk a Somogyi Elektronic hőmérői vannak használatban. 1-2 °C szórás simán benne van a pakliban (annyiért nem is reklamálhatsz). És miután rádiójeles, minden szezon elején új elemeket kell bele tenni.
Én gondolkodóban Vagyok, egy fix 230 V-os rendszer kiépítésében.. Érdekelnek a tapasztalatok.

Squirrel
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2020.10.25. 22:33
Tartózkodási hely: Wangen bei Olten, Svájc
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2021.12.05. 09:36

Nekem van egy olyan érzésem, hogy a digitális hőmérőim inkább hűvösebbet mérnek, főleg a hőmérséklet csökkenésével. A hagyományos hőmérőim rendre 2-3 fokkal melegebbet mutatnak, most is ezt néztem és kezem hőérzetén is inkább annak hinnék (persze ez szubjektív, semmit sem jelent). Csak ugye a fűtés szabályozás így megy, és feleslegesen azért nem fűtenék.


Vissza: “Téli védelem”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég