Punica granatum (gránátalma)

Változatos ízvilág. A legnépszerűbb füge, egészséges gránátalma, új-zélandi kivi, távol-keleti khaki, dél-amerikai Feijoa, cédrátok.
Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.11.30. 16:55

Sziasztok!

Idén már volt kóstoló a gránátfánkon, 1 darabot kötött, de az nagyon ízletes volt, októberben szüreteltem le, bízok benne, hogy most már minden évben lesz rajta termés.

virágzás:
20190615_181056.jpg
20190615_181049.jpg
termés érlelés, az első gránátalma termésünk:
20190829_152920.jpg
20190829_152935.jpg
Gratulálok! Mekkora volt a gránátalma termése?
Nem mértem le a kerületét és a súlyát sem. :oops: Közepes méretű lett a boltiakkal összehasonlítva, az íze nagyon kellemes édeskés és savanykás volt. Ha ilyen lesz a jövőben is, akkor nagyon elégedett leszek vele 8-) :D

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: kenand » 2020.08.25. 12:01

Tibortól kaptam a linket, sok hasznos infó van benne a gránátalma termesztésről, metszésről stb.

https://shramajeewiki.com/English/Pomeg ... ation.html

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.08.28. 11:55

Tibortól kaptam a linket, sok hasznos infó van benne a gránátalma termesztésről, metszésről stb.

https://shramajeewiki.com/English/Pomeg ... ation.html
Érdekes :roll: ,hogy éterrel 8-) altatják /küldik mesterséges pihenőre,idéznek elő lombvesztést a metszés előtt/! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: kenand » 2020.08.28. 14:19

Nálunk nincsenek ilyen gondok, lombvesztés simán meg van :)

Majd teszek fel fotót idén már mindhárom virágzott nekem lé termést is kötött néhányat
IMG_20200815_154853.jpg
IMG_20200815_154853.jpg (238.07 KiB) Megtekintve 5276 alkalommal
Előtte van még egy 3. is , sőt ek kisebb 4. (bár az csak virágot hozott)
IMG_20200815_154839.jpg
IMG_20200815_154839.jpg (251.78 KiB) Megtekintve 5276 alkalommal
IMG_20200730_201112.jpg
IMG_20200730_201112.jpg (129.4 KiB) Megtekintve 5276 alkalommal
IMG_20200828_190114.jpg
IMG_20200828_190114.jpg (87.75 KiB) Megtekintve 5272 alkalommal

granatalma123
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.04.13. 14:48
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: granatalma123 » 2021.04.14. 08:21

Üdv.

Tavaly beszereztem egy Wonderfull fajta gránátalmát. Idén szeretnék mellé venni még egy fajtát. Tudnátok abban segíteni mely fajták a legértékesebbek és azt hol tudom beszerezni?

Az üzletben kapható gyümölcsök közt én sokszor nagyon nagy különbséget vélek felfedezni. A múlt hónapban hetekig Török importot árultak, rettenő finom, érett, mélyvörös, lédús volt. Viszont azóta az utóbbi hetekben sorra perui vagy dél-afrikai importtal találkoztam. Ezek élvezhetősége annyira elmaradt az előzőekétől, hogy már inkább meg se veszem őket, pedig nagyon szeretem. Ezeknél a külső héj is sokkal vastagabb, a belső magjain jóval kisebb a gyümölcshús és a színezetük is csak rózsaszínes, ízük se túl jó, fanyar kesernyés. Persze, biztosan közrejátszik a tény, hogy mivel messzebbről jönnek, jóval éretlenebben szedhetik le őket, de szerintem ez egy gyengébb fajta is lehet.Semmiképp se szeretnék olyan gránátalma fajtát ültetni aminek végül kevésbé élvezhető gyümölcse lesz. Egyáltalán mik a tapasztalatok ezzel?
A nálunk termő gránátalmák vannak olyan jók ízre, élvezhetőségre, mint amit a tőlünk délebbre termesztenek?

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Bis » 2021.04.14. 22:39

Üdv.

Tavaly beszereztem egy Wonderfull fajta gránátalmát. Idén szeretnék mellé venni még egy fajtát. Tudnátok abban segíteni mely fajták a legértékesebbek és azt hol tudom beszerezni?

Az üzletben kapható gyümölcsök közt én sokszor nagyon nagy különbséget vélek felfedezni. A múlt hónapban hetekig Török importot árultak, rettenő finom, érett, mélyvörös, lédús volt. Viszont azóta az utóbbi hetekben sorra perui vagy dél-afrikai importtal találkoztam. Ezek élvezhetősége annyira elmaradt az előzőekétől, hogy már inkább meg se veszem őket, pedig nagyon szeretem. Ezeknél a külső héj is sokkal vastagabb, a belső magjain jóval kisebb a gyümölcshús és a színezetük is csak rózsaszínes, ízük se túl jó, fanyar kesernyés. Persze, biztosan közrejátszik a tény, hogy mivel messzebbről jönnek, jóval éretlenebben szedhetik le őket, de szerintem ez egy gyengébb fajta is lehet.Semmiképp se szeretnék olyan gránátalma fajtát ültetni aminek végül kevésbé élvezhető gyümölcse lesz. Egyáltalán mik a tapasztalatok ezzel?
A nálunk termő gránátalmák vannak olyan jók ízre, élvezhetőségre, mint amit a tőlünk délebbre termesztenek?

Szia, üdv. köztünk!
Gránátalmám nekem Jani50- től van, most fogom őt kiültetni a napokban, így nálam még nem termett, szerintem arra még várnom kell pár évet, de őnála láttam a bokrot, amelyről nekem is gyökereztetett, ígéretesnek tűnt a számomra.
Aztán ott van Harcz Endre is, ő is szaporított és árul valami nagyon jó fajta gránátalmáról növényeket, ha gondolod keresd fel őt is. ;)

granatalma123
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.04.13. 14:48
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: granatalma123 » 2021.04.17. 23:43

Üdv.

Tavaly beszereztem egy Wonderfull fajta gránátalmát. Idén szeretnék mellé venni még egy fajtát. Tudnátok abban segíteni mely fajták a legértékesebbek és azt hol tudom beszerezni?

Az üzletben kapható gyümölcsök közt én sokszor nagyon nagy különbséget vélek felfedezni. A múlt hónapban hetekig Török importot árultak, rettenő finom, érett, mélyvörös, lédús volt. Viszont azóta az utóbbi hetekben sorra perui vagy dél-afrikai importtal találkoztam. Ezek élvezhetősége annyira elmaradt az előzőekétől, hogy már inkább meg se veszem őket, pedig nagyon szeretem. Ezeknél a külső héj is sokkal vastagabb, a belső magjain jóval kisebb a gyümölcshús és a színezetük is csak rózsaszínes, ízük se túl jó, fanyar kesernyés. Persze, biztosan közrejátszik a tény, hogy mivel messzebbről jönnek, jóval éretlenebben szedhetik le őket, de szerintem ez egy gyengébb fajta is lehet.Semmiképp se szeretnék olyan gránátalma fajtát ültetni aminek végül kevésbé élvezhető gyümölcse lesz. Egyáltalán mik a tapasztalatok ezzel?
A nálunk termő gránátalmák vannak olyan jók ízre, élvezhetőségre, mint amit a tőlünk délebbre termesztenek?

Szia, üdv. köztünk!
Gránátalmám nekem Jani50- től van, most fogom őt kiültetni a napokban, így nálam még nem termett, szerintem arra még várnom kell pár évet, de őnála láttam a bokrot, amelyről nekem is gyökereztetett, ígéretesnek tűnt a számomra.
Aztán ott van Harcz Endre is, ő is szaporított és árul valami nagyon jó fajta gránátalmáról növényeket, ha gondolod keresd fel őt is. ;)
Harcz Endrés változaton már én is gondolkodtam, lehet nem lenne az se rossz választás, de fajtaismeret nélkül nem szívessen venném meg.
Az egzotikusdisznovenyek.hu webshopból gondolkodtam, hogy Mollar de E.-t beszerezném.

Szlovákia melyik részéről vagy ha szabad kérdeznem? Én is itt lakom.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2021.04.19. 12:49

"granatalma123" Szlovákiai határhoz közel,a Medve-Vámosszabadi határátkelő eső részén van Kunsziget.
Ott található Bakó Zoltán "citrus és pálma"nevű kertészete,sok szép növénye van széles választékkal.
Merem ajánlani,fent van a facebook-on.

granatalma123
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.04.13. 14:48
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: granatalma123 » 2021.04.19. 13:59

"granatalma123" Szlovákiai határhoz közel,a Medve-Vámosszabadi határátkelő eső részén van Kunsziget.
Ott található Bakó Zoltán "citrus és pálma"nevű kertészete,sok szép növénye van széles választékkal.
Merem ajánlani,fent van a facebook-on.
Köszönöm a tippet, gyakran járok arrafelé, nem tudtam eddig róla. Meg fogom látogatni.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2021.04.20. 13:08

"granatalma123" Szlovákiai határhoz közel,a Medve-Vámosszabadi határátkelő eső részén van Kunsziget.
Ott található Bakó Zoltán "citrus és pálma"nevű kertészete,sok szép növénye van széles választékkal.
Merem ajánlani,fent van a facebook-on.
Köszönöm a tippet, gyakran járok arrafelé, nem tudtam eddig róla. Meg fogom látogatni.
:) :)

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: kenand » 2021.04.20. 17:36

Megnéztem a honlapot, szép növényi vannak, de sajna az árak ott is magasak, persze mindenhol jelentősen megnőttek...

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Bis » 2021.04.20. 22:33


Szlovákia melyik részéről vagy ha szabad kérdeznem? Én is itt lakom.

Persze, nem titok. :) Nyitra járás.


Vissza: “Egzotikus gyümölcstermők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég