Ficus carica (füge)

Változatos ízvilág. A legnépszerűbb füge, egészséges gránátalma, új-zélandi kivi, távol-keleti khaki, dél-amerikai Feijoa, cédrátok.
55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.02. 15:01

A sajátomat vödrös nevelés után most tavasszal ültettem ki. Ezért nem tudom összehasonlítani a fagytűrését más fajtákkal. Amit írtam róla, bolgár fórumban olvastam.

Saját tapasztalat:
Az első érett szem nagyon kicsi, és ízetlen volt. Akkor azt mondtam, dobom ki, kicsi kertben ne foglaljon ilyen vacak helyet. Utána egyre finomabb lett, és kicsivel nagyobb szemű. megszerettem olyannyira, hogy most légbujtás várja hogy leválasszam, belőle megkísérlek fát nevelni a ház előtt.
Növekedése intenzív olyannyira, hogy félő, nem fognak beérni a hajtásvégek. de ha igaz hogy visszafagyás esetén is érlel gyümölcsöt, akkor nem gond.
Bocs hogy másik fórumból teszem ide a hozzászólásomat, de ebben kép is van, így tudom mutatni:
http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9179725

Van a Michurinska10. Ez is először termett idén. Első termése június 25.-én kezdett érni, és szinte folyamatosan érik fagyokig. Jobb a fagytűrése az ismertebb fajtáknál, de ha tövig fagy, ez is beérleli a terméseket az új vesszőkön. Bulgáriában ahol más füge nem él meg, ez a fajta él és virul. Erről bolgár fórumon olvastam.

Bocs hogy így részleteztem, nem tudom ezeket a fajtákat ismered-e, és nem okoskodni akartam csak örömmel osztom meg veled amiről már tudok. Egy időben sokat olvastam a fügefajtákról, termesztési módokról, fagyvédelemről, stb, de mára kicsit belefáradtam már és ott tartok, hogy megfigyelem a kiültetett fajtáimat. Amelyik nem válik be, lecserélem előnyösebb tulajdonságúakra. Vödrös nevelésben várakoznak a jelöltek. :)

Mi meg örömmel olvassuk,köszi! ;) 8-)
Ez a"Michurinska10" apró termésű és édes lesz? Fagytűrése mennyi kb.?( mit bizonyított? :) )

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.10.02. 15:30

A sajátomat vödrös nevelés után most tavasszal ültettem ki. Ezért nem tudom összehasonlítani a fagytűrését más fajtákkal. Amit írtam róla, bolgár fórumban olvastam.

Saját tapasztalat:
Az első érett szem nagyon kicsi, és ízetlen volt. Akkor azt mondtam, dobom ki, kicsi kertben ne foglaljon ilyen vacak helyet. Utána egyre finomabb lett, és kicsivel nagyobb szemű. megszerettem olyannyira, hogy most légbujtás várja hogy leválasszam, belőle megkísérlek fát nevelni a ház előtt.
Növekedése intenzív olyannyira, hogy félő, nem fognak beérni a hajtásvégek. de ha igaz hogy visszafagyás esetén is érlel gyümölcsöt, akkor nem gond.
Bocs hogy másik fórumból teszem ide a hozzászólásomat, de ebben kép is van, így tudom mutatni:
http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9179725

Köszönöm! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.10.03. 21:35

Laci mutatom a tőled kapott fügét.
Nézd a levelét, és hogy felfelé állnak rajta a szemek. Az utolsó képen már aszalódik, de nem lóg le az sem. Az a baj ezzel, hogy a nagy nyitott serlegnyíláson keresztül megtelik a füge belseje esővízzel. Annyira szerettem volna olyan nagy lógós batyuszerű fügét mint amilyen fotót felraktál! Az enyémnek se az alakja, sem a színe nem olyan. :)
SAM_0646.JPG
SAM_0644.JPG
SAM_0645.JPG
Pedig ez a levelei alapján barnafüge, de a termése is sokszor így néz ki. Néha pedig lóg, főleg a vízszintes ágakon, illetve az aszalódás előrehaladottabb állapotában. Sajnálom, hogy csalódást okozott neked. Én a lányomék barnafügéjéről idén is nagyon sok zamatos, mézédes fügét ettem, pedig ott nincs is esélye az aszalódásra.

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.04. 08:28

Lacikám azért nem olyan fájdalmas csalódás ez. Végül is nagyon finom, aszalódik is, csak nem pont úgy néz ki. Mivel dugványozással lett szaporítva egyenlőre érthetetlen miért a változás, de fügénél sok esetben történt már ilyen. Idén másik 2 fajta is okozott nekem hasonló meglepetést, aminek a vesszőit én vettem le az anyanövényről annak idején, és én is dugványoztam. Akkor ezen a fórumon még nem voltam jelen, ezért csak az indexen mutattam be az anyanövények terméseit, és a sajátomat. Döbbenetes eltérések mutatkoznak, de talán valaki egyszer megfejti ezt a rejtélyt.
A te fajtádról még mindig jön le néhány szem, és még tűrhető minőségben. Ha hidegben kínjában érik be a füge és már nem édes, kicsit rá szoktam aszalni. Így ha koncentrálódnak benne az ízek, sokkal finomabb.

Laci mutatom a tőled kapott fügét.
Nézd a levelét, és hogy felfelé állnak rajta a szemek. Az utolsó képen már aszalódik, de nem lóg le az sem. Az a baj ezzel, hogy a nagy nyitott serlegnyíláson keresztül megtelik a füge belseje esővízzel. Annyira szerettem volna olyan nagy lógós batyuszerű fügét mint amilyen fotót felraktál! Az enyémnek se az alakja, sem a színe nem olyan. :)
SAM_0646.JPG
SAM_0644.JPG
SAM_0645.JPG
Pedig ez a levelei alapján barnafüge, de a termése is sokszor így néz ki. Néha pedig lóg, főleg a vízszintes ágakon, illetve az aszalódás előrehaladottabb állapotában. Sajnálom, hogy csalódást okozott neked. Én a lányomék barnafügéjéről idén is nagyon sok zamatos, mézédes fügét ettem, pedig ott nincs is esélye az aszalódásra.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.10.04. 13:50

Lacikám azért nem olyan fájdalmas csalódás ez. Végül is nagyon finom, aszalódik is, csak nem pont úgy néz ki. Mivel dugványozással lett szaporítva egyenlőre érthetetlen miért a változás, de fügénél sok esetben történt már ilyen. Idén másik 2 fajta is okozott nekem hasonló meglepetést, aminek a vesszőit én vettem le az anyanövényről annak idején, és én is dugványoztam. Akkor ezen a fórumon még nem voltam jelen, ezért csak az indexen mutattam be az anyanövények terméseit, és a sajátomat. Döbbenetes eltérések mutatkoznak, de talán valaki egyszer megfejti ezt a rejtélyt.
A te fajtádról még mindig jön le néhány szem, és még tűrhető minőségben. Ha hidegben kínjában érik be a füge és már nem édes, kicsit rá szoktam aszalni. Így ha koncentrálódnak benne az ízek, sokkal finomabb.

Laci mutatom a tőled kapott fügét.
Nézd a levelét, és hogy felfelé állnak rajta a szemek. Az utolsó képen már aszalódik, de nem lóg le az sem. Az a baj ezzel, hogy a nagy nyitott serlegnyíláson keresztül megtelik a füge belseje esővízzel. Annyira szerettem volna olyan nagy lógós batyuszerű fügét mint amilyen fotót felraktál! Az enyémnek se az alakja, sem a színe nem olyan. :)
SAM_0646.JPG
SAM_0644.JPG
SAM_0645.JPG
Pedig ez a levelei alapján barnafüge, de a termése is sokszor így néz ki. Néha pedig lóg, főleg a vízszintes ágakon, illetve az aszalódás előrehaladottabb állapotában. Sajnálom, hogy csalódást okozott neked. Én a lányomék barnafügéjéről idén is nagyon sok zamatos, mézédes fügét ettem, pedig ott nincs is esélye az aszalódásra.
Azért így már megnyugtatóbb a helyzet, örülök, hogy nem okozott teljes csalódást a fügém. A fajtaazonosságot egyébként garantálom, soha sem küldenék másfélét az ígért helyett.

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.04. 14:31

Nem is feltételezném rólad hogy mást adsz mint amit ígérsz. Látod írtam is hogy más fajtáknál is jártam így, és most fotókkal is prezentálom. Az egyik az anyanövényen érett állapotú zöldből drappra vált mikor megaszódik. Nálam viszont nem aszalódott meg, pedig száraz idő volt és érésben már nem öntözök fügét. A színe pedig nálam sárga. Mások szerint is az első évi termés nem mindig olyan mint az anyanövényé, remélem jövőre olyan lesz, mer az jobban ízlik. :)

A másik is kissé aszalódik az anyanövényen, és sötét céklavörössé válik a belseje. Rengeteg fügemézet tartalmaz. Nálam is elkezdett kicsit aszalódni, ekkor az alján elkezdett kipréselődni a fügeméz, de nem tudtam végig várni hogy megaszalódjon mert 4 napos eső volt és levettem. A belseje is világosabb volt az enyémnek, és nem volt olyan kemény tartása a bőrének.
Alájuk van írva a nevük:
Zöld töppedő anyanövényről.JPG
Zöld töppedő anyanövényről.JPG (858.3 KiB) Megtekintve 10731 alkalommal
.[/quote]
Zöld töppedő saját.JPG
Zöld töppedő saját.JPG (791.51 KiB) Megtekintve 10731 alkalommal
Főkajári anyanövényről.JPG
Főkajári anyanövényről.JPG (759.4 KiB) Megtekintve 10731 alkalommal
Főkajári saját.JPG
Főkajári saját.JPG (711.3 KiB) Megtekintve 10731 alkalommal

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.10.12. 21:27

...Van a Michurinska10. Ez is először termett idén. Első termése június 25.-én kezdett érni, és szinte folyamatosan érik fagyokig. Jobb a fagytűrése az ismertebb fajtáknál, de ha tövig fagy, ez is beérleli a terméseket az új vesszőkön...
Szia Judit!
Honnan sikerült beszerezned a Michurinska10 fajta fügét? Már régen keresem, de eddig még nem sikerült beszereznem. :( :roll:

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.10.12. 21:47

A kiültetett fügéim közül ez az előző években csak pár szem másodtermést szokott beérlelni, míg a többi termés zöld, éretlen állapotban rá szokott fagyni. A hosszú meleg ősznek köszönhetően ebben az évben először van az, hogy sorjában beérleli a terméseket, de azért még így is sok marad majd rajta éretlenül. Be kéne szereznem egy megbízható, korai fajtát, csak melyik az és honnan... :roll: :?:
IMAG2976.jpg
IMAG2976.jpg (1004.57 KiB) Megtekintve 10669 alkalommal
IMAG2978.jpg
IMAG2978.jpg (685.57 KiB) Megtekintve 10669 alkalommal
IMAG2979.jpg
IMAG2979.jpg (759.57 KiB) Megtekintve 10669 alkalommal
IMAG2981.jpg
IMAG2981.jpg (810.69 KiB) Megtekintve 10669 alkalommal
Ma ennyit szüreteltem róla és van nap, hogy több is akad. Más éveken ennyi volt rajta az összes beérett másodtermés. :roll:
IMAG2950.jpg
IMAG2950.jpg (560.74 KiB) Megtekintve 10669 alkalommal

Szóráth
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2017.11.15. 20:35
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Szóráth » 2018.10.12. 22:37

A kiültetett fügéim közül ez az előző években csak pár szem másodtermést szokott beérlelni, míg a többi termés zöld, éretlen állapotban rá szokott fagyni. A hosszú meleg ősznek köszönhetően ebben az évben először van az, hogy sorjában beérleli a terméseket, de azért még így is sok marad majd rajta éretlenül. Be kéne szereznem egy megbízható, korai fajtát, csak melyik az és honnan... :roll: :?:
IMAG2976.jpg
IMAG2978.jpg
IMAG2979.jpg
IMAG2981.jpg
Ma ennyit szüreteltem róla és van nap, hogy több is akad. Más éveken ennyi volt rajta az összes beérett másodtermés. :roll:
IMAG2950.jpg
Endrét ismered? Neki van füge ültetvénye,az összes fajta amit árul mind beérik...

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.10.12. 23:23

Szlovákiára is tud küldeni?

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.13. 07:48

Szia Bis!
Az Index fórumon csere-bere útján jutottam hozzá. Bár akitől kaptam már nem látogatja a fórumot régen, de biztos akad más is aki tudna segíteni a beszerzésében. Úgy tudom, Romániából rendelték annak idején.

Szia Judit!
Honnan sikerült beszerezned a Michurinska10 fajta fügét? Már régen keresem, de eddig még nem sikerült beszereznem. :( :roll:[/quote]

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.13. 07:57

A fügeliget Utassy Lucáé, és nem Endréé. Ő csak alkalmazott volt ott. Az ottani fügék valóban mind beérnek fagyok előtt, köszönhető ez Tormafölde különleges klímájának. Persze ha hasonló klímába kerülnek azok a fügék máshol is be fognak érni. De érdemes utánajárni olyan fajtáknak is, amik mostohább körülmények között is leérnek mondjuk szeptember végére. Én is kísérletezgetek, mert nálam pl. csak az a füge nem fagy el amit takarok. És persze az se tetszik ha akkor kezd érni a másodtermés mikor lehűl a levegő. :)
A kiültetett fügéim közül ez az előző években csak pár szem másodtermést szokott beérlelni, míg a többi termés zöld, éretlen állapotban rá szokott fagyni. A hosszú meleg ősznek köszönhetően ebben az évben először van az, hogy sorjában beérleli a terméseket, de azért még így is sok marad majd rajta éretlenül. Be kéne szereznem egy megbízható, korai fajtát, csak melyik az és honnan... :roll: :?:
IMAG2976.jpg
IMAG2978.jpg
IMAG2979.jpg
IMAG2981.jpg
Ma ennyit szüreteltem róla és van nap, hogy több is akad. Más éveken ennyi volt rajta az összes beérett másodtermés. :roll:
IMAG2950.jpg
Endrét ismered? Neki van füge ültetvénye,az összes fajta amit árul mind beérik...

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.13. 08:32

Egy kis kóstoló:
P1110926.JPG
P1110924.JPG
Van neked korai fügéd. És milyen szép! :)

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.13. 09:48

Kedves Bis, van számodra egy ajánlatom. :)

Tudnék adni neked Apró lila vesszőket, vagy tavasszal pici gyökereset azokból, amiket most kezdtem gyökereztetni.
Ez a fajta 1-3 dkg közötti lila terméseket ad, minden évben július 1.-én már érett szemeket látok rajta, és szeptember vére nem marad rajta éretlen szem. Bőtermő.
Ezt láthatod egy régebbi fórumbejegyzésemben, a fotót csak így tudom mutatni:
http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9179725
Cserébe kérnék tőled ha lehet abból az ujjasból amit Janitól kaptál. Azt írtad róla, az általad eddig kóstolt fajták közül a legfinomabb. Nekem pedig fotó alapján is megtetszett. :)

Vagy adhatok vesszőt Green Michurinskáról. Ha keresőbe írod ezt a nevet, első találat egy Szlovák fórum lesz, ahol az a srác mutat erről a fajtáról fotókat, akitől származik az enyém. Nálam most termett először, nem aszalódott meg teljesen úgy mint más aszalódó fajtakörhöz tatozó más füge sem első évesen, de finom volt így is. Nem tudom első termése mikor érik, nálam még csak másod termés volt, és még mindig érik. Ez egy ami nem tetszik benne, mert sajnálom mindig a fent maradó termést.
Valószínű nem korai, de nálunk még különlegesség.
Van egy másik nagyon ígéretes fajtám is, zöld, aszalódik, nagyon finom, de pár szem termés után nem sokat mondhatok róla, talán jövőre. :)

3 éves hozzászólásodnál láttam novemberi fotót, ahol már egy levél sem volt a bokron, de szívfájdító módon tele volt félértett fügével. Én az ilyeneket le is cserélem, mert nézni sem bírom annyira sajnálom. :)

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.14. 08:58

Szia Judit!
Honnan sikerült beszerezned a Michurinska10 fajta fügét? Már régen keresem, de eddig még nem sikerült beszereznem. :( :roll:[/quote]

Enyémnek még nem sok ága van, de lehet hogy adok jövőre. :)

Szóráth
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2017.11.15. 20:35
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Szóráth » 2018.10.14. 20:21

Szlovákiára is tud küldeni?
Megkérdezzem? Ott laksz? 2500 vagy 3000 lesz egy tő. Van úgy tudom jég,aszalódó,kútfeji,sárga óriás,teskándi ujjas óriás és szivarfügéje.

Szóráth
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2017.11.15. 20:35
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Szóráth » 2018.10.14. 20:54

Szlovákiára is tud küldeni?
Igen,tud küldeni...

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.10.14. 23:48

Egy kis kóstoló:
P1110926.JPG
P1110926.JPG (784.55 KiB) Megtekintve 10641 alkalommal
Van neked korai fügéd. És milyen szép! :)

Szia Judit!

Ez a füge fának lett alakítva és cserepes, így korábban megindul még a pincében hajtani... Már vagy 7 éve, hogy dugványoztam és azóta is alakítgatni, kicsinyíteni kell minden évben a koronáját, hogy betudjam vinni a pincébe télire. Az első termés kevesebb rajta, de cserébe jó nagyok és finomak is. A másodtermése viszont mindíg rengeteg sok, de apróbb ( ezzel talán így van a legtöbb fügefajta ). Mai kép a másodterméseiről:
IMAG3004.jpg
IMAG3004.jpg (891.47 KiB) Megtekintve 10641 alkalommal
IMAG3005.jpg
IMAG3005.jpg (793.77 KiB) Megtekintve 10641 alkalommal
Ha úgy gondolod ebből a fajtából ( fogalmam sincs, hogy mi a neve :) ) tudok majd küldeni neked a tavasszal. Annak idején az érsekújvári piac parkolója mellett akadtam rá egy csodálatos nagy fügebokorra, onnan dugványoztam.

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.10.15. 00:03

Kedves Bis, van számodra egy ajánlatom. :)

Tudnék adni neked Apró lila vesszőket, vagy tavasszal pici gyökereset azokból, amiket most kezdtem gyökereztetni.
Ez a fajta 1-3 dkg közötti lila terméseket ad, minden évben július 1.-én már érett szemeket látok rajta, és szeptember vére nem marad rajta éretlen szem. Bőtermő.
Ezt láthatod egy régebbi fórumbejegyzésemben, a fotót csak így tudom mutatni:
http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9179725
Cserébe kérnék tőled ha lehet abból az ujjasból amit Janitól kaptál. Azt írtad róla, az általad eddig kóstolt fajták közül a legfinomabb. Nekem pedig fotó alapján is megtetszett. :)

Vagy adhatok vesszőt Green Michurinskáról. Ha keresőbe írod ezt a nevet, első találat egy Szlovák fórum lesz, ahol az a srác mutat erről a fajtáról fotókat, akitől származik az enyém. Nálam most termett először, nem aszalódott meg teljesen úgy mint más aszalódó fajtakörhöz tatozó más füge sem első évesen, de finom volt így is. Nem tudom első termése mikor érik, nálam még csak másod termés volt, és még mindig érik. Ez egy ami nem tetszik benne, mert sajnálom mindig a fent maradó termést.
Valószínű nem korai, de nálunk még különlegesség.
Van egy másik nagyon ígéretes fajtám is, zöld, aszalódik, nagyon finom, de pár szem termés után nem sokat mondhatok róla, talán jövőre. :)

3 éves hozzászólásodnál láttam novemberi fotót, ahol már egy levél sem volt a bokron, de szívfájdító módon tele volt félértett fügével. Én az ilyeneket le is cserélem, mert nézni sem bírom annyira sajnálom. :)

A Janitól kapott fügén valóban gyönyörű nagyok az első termések nyár elején és nagyon finomak is!
IMAG2153.jpg
IMAG2153.jpg (731.07 KiB) Megtekintve 10641 alkalommal
Hagytam belőle cserepeset is fának nevelve, mely most is szépen érleli a terméseket. Viszont amit kiültettem belőle a tavasszal az úgy látszik inkább a begyökeresedéssel volt elfoglalva a nyáron. Rövid hajtásokat hozott, de azért azokon is beérik egy-két szem, csak még tartson ki ez a jó meleg ősz egy darabig.
IMAG2985.jpg
IMAG2985.jpg (870.04 KiB) Megtekintve 10641 alkalommal
IMAG2986.jpg
IMAG2986.jpg (864.35 KiB) Megtekintve 10641 alkalommal
Szívesen küldök neked ebből a fajtából is! ;)

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.10.15. 00:28

Aztán még van nálam kiültetve Ronde de Bordeaux:
IMAG2989.jpg
IMAG2989.jpg (387.95 KiB) Megtekintve 10647 alkalommal

Peretta
IMAG2991.jpg
IMAG2991.jpg (366.83 KiB) Megtekintve 10647 alkalommal

Jégfüge ( talán :roll: )
IMAG2994.jpg
IMAG2994.jpg (852.23 KiB) Megtekintve 10647 alkalommal
és Brogiotto Bianco
IMAG3010.jpg
IMAG3010.jpg (801.04 KiB) Megtekintve 10647 alkalommal
IMAG3012.jpg
IMAG3012.jpg (998.74 KiB) Megtekintve 10647 alkalommal
Ha gondolod ezekből is tudok küldeni. Cserébe viszont kérnék az Apró lilából, Michurinska és a zöld aszalódó fajtádból. ;)


Vissza: “Egzotikus gyümölcstermők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég