Egyéb egzotikus virágzók

Illatos szépségek. Utazás a föld körül a virágok birodalmába.
Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: kenand » 2020.07.28. 15:30

2-nél próbáltam, de nem lett siker.... de majd még próbálkozom.... kender pálma már jól megy, de a yucca sem sikerült eddig (ott próbáltam fogpiszkálóval is)...

Pityu
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2016.09.26. 14:10
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Pityu » 2020.07.28. 16:02

Nekem is úgy kötött,hogy kicsi ecsettel rásegítettem.
Csak azokból lett gyümölcs amiket beporoztam. Én vattás végű fülpiszkáló pálcikát használtam és mindig 12 órától 16-ig, akkor a legbiztosabb, amint utánanéztem, és már saját tapasztalatból is tudom. Amúgy reggel kinyílik a virág és másnap reggelre már be is záródik, tehát egy napig tart csak. Talán hűvös árnyékos helyen 2 napra is meg lehet hosszabbítani. Szerintem az is fontos, hogy mind a három bibe alaposan be legyen porozva, akkor lesznek nagyok a gyümölcsök. Idén 15 gyümölcsöm volt, az eddigi rekordom pedig 26, ami talán a maximum, mert hát balkonon termesztek..! :D

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: kenand » 2020.07.29. 09:42

Köszönöm a részletes leírást

30 éve - tiszta üveg falas előszobában - nekem is sikerül edulis-t termeszteni...

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Lajos » 2020.07.29. 21:13

Nekem is úgy kötött,hogy kicsi ecsettel rásegítettem.
Csak azokból lett gyümölcs amiket beporoztam. Én vattás végű fülpiszkáló pálcikát használtam és mindig 12 órától 16-ig, akkor a legbiztosabb, amint utánanéztem, és már saját tapasztalatból is tudom. Amúgy reggel kinyílik a virág és másnap reggelre már be is záródik, tehát egy napig tart csak. Talán hűvös árnyékos helyen 2 napra is meg lehet hosszabbítani. Szerintem az is fontos, hogy mind a három bibe alaposan be legyen porozva, akkor lesznek nagyok a gyümölcsök. Idén 15 gyümölcsöm volt, az eddigi rekordom pedig 26, ami talán a maximum, mert hát balkonon termesztek..! :D
Ügyes!
Milyen íze van a gyümölcsnek?

Pityu
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2016.09.26. 14:10
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Pityu » 2020.07.30. 06:48

Milyen íze van a gyümölcsnek?
Engem az érett egres ízére, illatára emlékeztet. Nagyon finom! :) Sok mag van benne de nem zavaró a fogyasztása mint pl. a gránátalmánál. Az lenne a legjobb ha dinnye nagyságúra nőne. :D A maracuja ízű üdítő italok szolgálhatnak mint hasonlat.
DSC02821.JPG
DSC02821.JPG (507.43 KiB) Megtekintve 6326 alkalommal
Ez az utolsó a 15 idei termésből. Már összeszáradt a hosszú tárolás miatt de az íze jó.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.07.30. 13:53

Nekem is úgy kötött,hogy kicsi ecsettel rásegítettem.
Csak azokból lett gyümölcs amiket beporoztam. Én vattás végű fülpiszkáló pálcikát használtam és mindig 12 órától 16-ig, akkor a legbiztosabb, amint utánanéztem, és már saját tapasztalatból is tudom. Amúgy reggel kinyílik a virág és másnap reggelre már be is záródik, tehát egy napig tart csak. Talán hűvös árnyékos helyen 2 napra is meg lehet hosszabbítani. Szerintem az is fontos, hogy mind a három bibe alaposan be legyen porozva, akkor lesznek nagyok a gyümölcsök. Idén 15 gyümölcsöm volt, az eddigi rekordom pedig 26, ami talán a maximum, mert hát balkonon termesztek..! :D
:) :) :)
Perfect! :D Egy növényed van? :roll: :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.07.30. 13:53

Az lenne a legjobb ha dinnye nagyságúra nőne. :D
:D
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Pityu
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2016.09.26. 14:10
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Pityu » 2020.07.30. 18:51

Egy növényed van?
Két növényem van egy edényben, egy Passiflora edulis és egy Passiflora ligularis. Mindkettő magból de gyümölcsök csak az edulisról vannak. Az utóbbi ligularisnak esze ágában sincs, hogy teremjen. Nincs jó állapotban.
Az lenne a legjobb ha dinnye nagyságúra nőne. :D
:D

Jó van na, a sárgadinnye nagyságban is kiegyezek! Velem lehet tárgyalni...
:D :D

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Lajos » 2020.07.30. 21:59

Milyen íze van a gyümölcsnek?
Engem az érett egres ízére, illatára emlékeztet. Nagyon finom! :) Sok mag van benne de nem zavaró a fogyasztása mint pl. a gránátalmánál. Az lenne a legjobb ha dinnye nagyságúra nőne. :D A maracuja ízű üdítő italok szolgálhatnak mint hasonlat.
DSC02821.JPG
Ez az utolsó a 15 idei termésből. Már összeszáradt a hosszú tárolás miatt de az íze jó.
Köszönöm a kimerítő tájékoztatást. :D

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.07.31. 06:28

Egy növényed van?
Két növényem van egy edényben, egy Passiflora edulis és egy Passiflora ligularis. Mindkettő magból de gyümölcsök csak az edulisról vannak. Az utóbbi ligularisnak esze ágában sincs, hogy teremjen. Nincs jó állapotban.
Az lenne a legjobb ha dinnye nagyságúra nőne. :D
:D

Jó van na, a sárgadinnye nagyságban is kiegyezek! Velem lehet tárgyalni...
:D :D
Köszi! :) Ezek szerint, egy db növény saját virágpora elég a beporzáshoz? :) Vagy a gyengélkedő másik is besegített? :roll:
Hát persze ;) ,a "sárgadinnye nagyság" is csak olyan pomelo méret :lol: , az edulis szára-kis besegítéssel-simán elbírja! :D
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Pityu
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2016.09.26. 14:10
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Pityu » 2020.07.31. 08:35

Ezek szerint, egy db növény saját virágpora elég a beporzáshoz? Vagy a gyengélkedő másik is besegített?
A virágport mindig ugyanabból a virágból szedtem, amelyik bibéjét poroztam. Én fülpiszkálót használtam de csipesszel minden gond nélkül le lehet tépni egy félhold alakú porzót és hozzádörgölni mindhárom bibéhez. Persze a virágpor már hozzáférhetővé kell, hogy váljon és a bibe is ragacsos legyen amire már rátapad a pollen, szinte biztosra lehet menni déltől úgy délután négyig, ötig. Legjobb, ha másodszor is porzunk 1-2 óra múlva. Ha sikeres a beporzás, akkor 3 nap múlva a kis gyümölcskezdemény naponta megduplázza méretét, míg el nem éri a tyúktojás nagyságot. Két, három hónap elteltével a virágzástól be is érnek, ha a megfelelő körülmények adva vannak (napsütés, meleg, tápanyag, víz stb.). Több helyen is olvastam, hogy egész nyáron virágzik és terem, de nálam max. egy hónapig tartott a virágzás, utána letermett és év végéig semmi... Legalább is az én golgimmal ez eddig így volt.
A gyengélkedő másik még nem virágzott és nem is úgy néz ki mintha meggondolta volna magát. :(
Köszönöm a kimerítő tájékoztatást. :D
Köszi! :)
Örülök ha átadhatom a tapasztalataimat! :)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2020.08.04. 20:18

Köszönöm a részletes leírást

30 éve - tiszta üveg falas előszobában - nekem is sikerül edulis-t termeszteni...
:) :)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2020.08.04. 20:19

Nekem is úgy kötött,hogy kicsi ecsettel rásegítettem.
Csak azokból lett gyümölcs amiket beporoztam. Én vattás végű fülpiszkáló pálcikát használtam és mindig 12 órától 16-ig, akkor a legbiztosabb, amint utánanéztem, és már saját tapasztalatból is tudom. Amúgy reggel kinyílik a virág és másnap reggelre már be is záródik, tehát egy napig tart csak. Talán hűvös árnyékos helyen 2 napra is meg lehet hosszabbítani. Szerintem az is fontos, hogy mind a három bibe alaposan be legyen porozva, akkor lesznek nagyok a gyümölcsök. Idén 15 gyümölcsöm volt, az eddigi rekordom pedig 26, ami talán a maximum, mert hát balkonon termesztek..! :D
:) :)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2020.08.04. 20:21

Ezek szerint, egy db növény saját virágpora elég a beporzáshoz? Vagy a gyengélkedő másik is besegített?
A virágport mindig ugyanabból a virágból szedtem, amelyik bibéjét poroztam. Én fülpiszkálót használtam de csipesszel minden gond nélkül le lehet tépni egy félhold alakú porzót és hozzádörgölni mindhárom bibéhez. Persze a virágpor már hozzáférhetővé kell, hogy váljon és a bibe is ragacsos legyen amire már rátapad a pollen, szinte biztosra lehet menni déltől úgy délután négyig, ötig. Legjobb, ha másodszor is porzunk 1-2 óra múlva. Ha sikeres a beporzás, akkor 3 nap múlva a kis gyümölcskezdemény naponta megduplázza méretét, míg el nem éri a tyúktojás nagyságot. Két, három hónap elteltével a virágzástól be is érnek, ha a megfelelő körülmények adva vannak (napsütés, meleg, tápanyag, víz stb.). Több helyen is olvastam, hogy egész nyáron virágzik és terem, de nálam max. egy hónapig tartott a virágzás, utána letermett és év végéig semmi... Legalább is az én golgimmal ez eddig így volt.
A gyengélkedő másik még nem virágzott és nem is úgy néz ki mintha meggondolta volna magát. :(
Köszönöm a kimerítő tájékoztatást. :D
Köszi! :)
Örülök ha átadhatom a tapasztalataimat! :)
Köszönjük! :D :D

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.08.05. 06:42

Örülök a sikereiteknek! :)
És közben csendben irigykedek, mert Én az életben tartásukkal is küzdök. :(

Pityu
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2016.09.26. 14:10
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Pityu » 2020.08.05. 14:07

Köszönjük!
Szívesen! :)
Nálatok mi újság, beértek már a gyümölcsök?
Örülök a sikereiteknek! :)
És közben csendben irigykedek, mert Én az életben tartásukkal is küzdök. :(
Valami baj lehet a talajjal, vagy a tápozással. Nálam annyira növekedik, hogy nem győzöm visszametszeni. Persze van amelyiknek nálam se tetszik. :D

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2020.08.05. 15:41

Köszönjük!
Szívesen! :)
Nálatok mi újság, beértek már a gyümölcsök?

Sőt, már el is fogyott. Nekem bejött az íze,csak sok a mag. :lol:
Örülök a sikereiteknek! :)
És közben csendben irigykedek, mert Én az életben tartásukkal is küzdök. :(
Valami baj lehet a talajjal, vagy a tápozással. Nálam annyira növekedik, hogy nem győzöm visszametszeni. Persze van amelyiknek nálam se tetszik. :D
Ja kérem aki speciális talajt állít össze,csak siker élményről tud beszámolni. :) ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.08.08. 03:11

Örülök a sikereiteknek! :)
És közben csendben irigykedek, mert Én az életben tartásukkal is küzdök. :(
Valami baj lehet a talajjal, vagy a tápozással. Nálam annyira növekedik, hogy nem győzöm visszametszeni. Persze van amelyiknek nálam se tetszik. :D[/quote]
Szívesen olvasnák, a talaj és a tápozás rejtelmeiről. ;)

Pityu
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2016.09.26. 14:10
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Pityu » 2020.08.10. 10:44

Szívesen olvasnák, a talaj és a tápozás rejtelmeiről.
Sok talajt kipróbáltam már a hidropóniától kezdve a drága szubsztrátokig szinte mindent. Mindnek volt valami előnye de hátránya is számomra. Most ott tartok, hogy kókuszrostot, perlitet, tőzeget, *citrusföldet, *folyami homokot keverek 1-1-1-1 arányban és azt használom minden növényemhez. A *-al jelöltek nem feltétlenül szükségesek, sőt egy ideje már nem is használom. A föld tetejére néhány cm kavicsot, keramzitot (agyaggolyó), lávatörmeléket teszek. Ami fontos, hogy a pH 5.5-6.5 közt legyen, még az öntözővíznél is, persze vannak kivételek. Az, hogy gyakorlatilag a kezdetnél, átültetésnél nincs tápanyag a földben az inkább jobb mint rosszabb, úgy jobb a begyökeresedés (kb. egy hét). A tápanyagokat meg kombinált műtrágyákkal, fokozatosan pótolom. Lehet az sokféle, pl. citrusokra vagy más növényekre kifejlesztettek amikben gyakorlatilag minden szükséges elem megvan. Ha a növekedést akarom serkenteni akkor N-ben gazdagot, ha meg virágzást, termésérést szeretném segíteni akkor P és K gazdag tápot választok. Minden az adott növénytől, évszaktól meg hasonlóktól függ. Még egy fontos dolog, nem szabad a növényeknek tocsogni a vízben! Az ami összegyűlik a cserép alatt azt mindjárt ki kell önteni! Levegő számára átjárhatónak kell lenni a földnek! A gyökereknek meg a mikróflórának, még ha kevésre is, de levegőre is szüksége van!
Per pillanat én most ehhez tartom magam de mindig van valami új amit kipróbálok.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb egzotikus virágzók

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.08.11. 08:59

Köszönet az információkért! :)


Vissza: “Egzotikus virágzók”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég