Pinus pinea / Mandulafenyő

A tűlevelűek világa. Délfenyők araucaria, mediterrán Pinus pinea, abiesek, piceak, tsugak.
Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: kenand » 2020.09.20. 09:22

Rostrata gyökere nagyon törékeny sajnos...topikban más is említette

Az másik mandula fenyő. 5 van nekem kiültetve már.(Egy 2 éve, 4 idén tavasszal) Amit mutattam, hogy sárga annál megvétel után annyit vettem észre, hogy fakóbb egy picit a levele, majd az edényből kihúzva tiszta penész volt a gyökérzet. Tél végén már nem ültettem ki, lefújtam gomba ölővel a gyökeret, és bele tettem egy nagyobb edénybe, majd 0-10 fok között teletettem. Tavasszal kiültetés után jó ideig semmire sem ment és nagyon elsárgult, azt hittem vége. Majd el kezdett hajtani, persze a régi leveleknek ennyi, de az újak szép zöldek, majd teszek fel új fotót.

torpi03
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.11.10. 11:55
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: torpi03 » 2020.11.11. 20:07

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Tavaly vettem(decemberben) egy mandulafenyőt a képek alapján amiket itt láttam talán 1 éves lehetett.
a.jpg
Itt vettem meg
a.jpg (91.59 KiB) Megtekintve 6194 alkalommal
Mivel írtátok, hogy 3 éves koráig üvegházban kéne tartani ( ami nekem nincs ) így a lakásban az ablakban telelt. Egy pár levél bebarnult, de jól vette a kis fenyő az akadályt. :) Panelban lakom a francia erkélyen van jelenleg is ( tudom minek vettem ilyet panelba...., de szerelmes lettem ahogy megláttam ) .És azt is tudom ha elér egy bizonyos kor és sikerül életben tartanom, akkor meg kell váljak tőle és egy új gondoskodó emberkét kell keresnem neki, de addig is gyönyörködöm benne és imádom. :D Az volna a kérdésem, hogy mikor vegyem be hogy ne fagyjon meg. Mivel reggelenként már csak 4 fok van nem tudom, hogy az árt-e neki. A képeken az 1 éves kori, a tavaszi, a nyári és a mostani állapota lesz látható ;) Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :)
a1.jpg
Április
a1.jpg (106.2 KiB) Megtekintve 6194 alkalommal
a2.jpg
Július
a2.jpg (120.33 KiB) Megtekintve 6194 alkalommal
a3.jpg
Augusztus
a3.jpg (130.8 KiB) Megtekintve 6194 alkalommal
a6.jpg
November
a6.jpg (157.36 KiB) Megtekintve 6194 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.11.13. 09:54

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Tavaly vettem(decemberben) egy mandulafenyőt a képek alapján amiket itt láttam talán 1 éves lehetett.
a.jpg
Mivel írtátok, hogy 3 éves koráig üvegházban kéne tartani ( ami nekem nincs ) így a lakásban az ablakban telelt. Egy pár levél bebarnult, de jól vette a kis fenyő az akadályt. :) Panelban lakom a francia erkélyen van jelenleg is ( tudom minek vettem ilyet panelba...., de szerelmes lettem ahogy megláttam ) .És azt is tudom ha elér egy bizonyos kor és sikerül életben tartanom, akkor meg kell váljak tőle és egy új gondoskodó emberkét kell keresnem neki, de addig is gyönyörködöm benne és imádom. :D Az volna a kérdésem, hogy mikor vegyem be hogy ne fagyjon meg. Mivel reggelenként már csak 4 fok van nem tudom, hogy az árt-e neki. A képeken az 1 éves kori, a tavaszi, a nyári és a mostani állapota lesz látható ;) Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :)
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
a6.jpg
Szia!
Csodálatosan szép a kis mandulafenyőd! :) :) :)
Ha több 8-) napon át nem tudod "felengedtetve" ( puhán,átfagyás nélkül) tartani a földlabdáját,csak akkor vidd be hűvösebb szobába! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

torpi03
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.11.10. 11:55
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: torpi03 » 2020.11.13. 19:53

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Tavaly vettem(decemberben) egy mandulafenyőt a képek alapján amiket itt láttam talán 1 éves lehetett.
a.jpg
Mivel írtátok, hogy 3 éves koráig üvegházban kéne tartani ( ami nekem nincs ) így a lakásban az ablakban telelt. Egy pár levél bebarnult, de jól vette a kis fenyő az akadályt. :) Panelban lakom a francia erkélyen van jelenleg is ( tudom minek vettem ilyet panelba...., de szerelmes lettem ahogy megláttam ) .És azt is tudom ha elér egy bizonyos kor és sikerül életben tartanom, akkor meg kell váljak tőle és egy új gondoskodó emberkét kell keresnem neki, de addig is gyönyörködöm benne és imádom. :D Az volna a kérdésem, hogy mikor vegyem be hogy ne fagyjon meg. Mivel reggelenként már csak 4 fok van nem tudom, hogy az árt-e neki. A képeken az 1 éves kori, a tavaszi, a nyári és a mostani állapota lesz látható ;) Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :)
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
a6.jpg
Szia!
Csodálatosan szép a kis mandulafenyőd! :) :) :)
Ha több 8-) napon át nem tudod "felengedtetve" ( puhán,átfagyás nélkül) tartani a földlabdáját,csak akkor vidd be hűvösebb szobába! ;)
Szia! Köszönöm szépen. ;)

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2020.11.14. 02:33

1.jpg
1.jpg (922.77 KiB) Megtekintve 6157 alkalommal
2.jpg
2.jpg (1003.3 KiB) Megtekintve 6157 alkalommal
Kis suhanc fenyőm szüleim kertjében. 3 éve él kint, a kezdetektől fogva, homokos talajban, Debrecenben. Nagy kedvenc. :)

torpi03
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.11.10. 11:55
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: torpi03 » 2020.11.14. 08:53

1.jpg
2.jpg
Kis suhanc fenyőm szüleim kertjében. 3 éve él kint, a kezdetektől fogva, homokos talajban, Debrecenben. Nagy kedvenc. :)
Milyen jól néz ki, hogy vannak baba meg nem baba ágai. Egészen érdekes. El is hiszem, hogy nagy kedvenc, fantasztikus teremtmények. Mivel az enyém cserépben van nem merem kinn hagyni fagy idején.

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: imy » 2020.11.14. 20:17

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Tavaly vettem(decemberben) egy mandulafenyőt a képek alapján amiket itt láttam talán 1 éves lehetett.
a.jpg
Mivel írtátok, hogy 3 éves koráig üvegházban kéne tartani ( ami nekem nincs ) így a lakásban az ablakban telelt. Egy pár levél bebarnult, de jól vette a kis fenyő az akadályt. :) Panelban lakom a francia erkélyen van jelenleg is ( tudom minek vettem ilyet panelba...., de szerelmes lettem ahogy megláttam ) .És azt is tudom ha elér egy bizonyos kor és sikerül életben tartanom, akkor meg kell váljak tőle és egy új gondoskodó emberkét kell keresnem neki, de addig is gyönyörködöm benne és imádom. :D Az volna a kérdésem, hogy mikor vegyem be hogy ne fagyjon meg. Mivel reggelenként már csak 4 fok van nem tudom, hogy az árt-e neki. A képeken az 1 éves kori, a tavaszi, a nyári és a mostani állapota lesz látható ;) Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :)
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
a6.jpg
Szia!
Védett helyen, pl fal mellett addig nyugodtan kint hagyhatod éjszakára is, mikor napközben még plusz 2-3 fokig melegszik az idő. Még ha éjjel -8-10 fok van is, de nappal pluszba megy a hőmérséklet, simán bírnia kell. Én már több télen is teletettem hasonló méretű és korú mandulafenyőket és európai ciprusokat is teraszon, fal mellé húzva. Előfordult már, hogy tavaszig kint voltak. Mikor már kopogósra van fagyva a föld a tetején, akkor szoktam bemenekíteni őket, ameddig a keményebb hideg tart.
Arra ügyelj, hogy a hidegből semmiképp se tedd be egyből a fűtött lakásba. Néhány nap szoktatás kell nekik (mint minden növénynek!), fokozatosan egyre melegebb helyre téve őket. Ha erre a fokozatosságra (pl egy fűtetlen helyiség) nincsen lehetőséged, akkor inkább már most vidd be a lakásba.
Kifelé ugyanez fordítva. Ha nem tudod hideg, de fagymentes helyen ( plusz 1-2 fok is elegendő) tartani a fenyődet, akkor legközelebb csak tavaszra vidd ki, mikor már legalább +10 fokos kinti a levegő. Különben megfázik és tönkre megy.
Cserépben nevelve egyébként még jó néhány évig örülhetsz neki, mivel nem fog akkorát nőni, mint szabad földben.

torpi03
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.11.10. 11:55
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: torpi03 » 2020.11.15. 06:53

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Tavaly vettem(decemberben) egy mandulafenyőt a képek alapján amiket itt láttam talán 1 éves lehetett.
a.jpg
Mivel írtátok, hogy 3 éves koráig üvegházban kéne tartani ( ami nekem nincs ) így a lakásban az ablakban telelt. Egy pár levél bebarnult, de jól vette a kis fenyő az akadályt. :) Panelban lakom a francia erkélyen van jelenleg is ( tudom minek vettem ilyet panelba...., de szerelmes lettem ahogy megláttam ) .És azt is tudom ha elér egy bizonyos kor és sikerül életben tartanom, akkor meg kell váljak tőle és egy új gondoskodó emberkét kell keresnem neki, de addig is gyönyörködöm benne és imádom. :D Az volna a kérdésem, hogy mikor vegyem be hogy ne fagyjon meg. Mivel reggelenként már csak 4 fok van nem tudom, hogy az árt-e neki. A képeken az 1 éves kori, a tavaszi, a nyári és a mostani állapota lesz látható ;) Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :)
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
a6.jpg
Szia!
Védett helyen, pl fal mellett addig nyugodtan kint hagyhatod éjszakára is, mikor napközben még plusz 2-3 fokig melegszik az idő. Még ha éjjel -8-10 fok van is, de nappal pluszba megy a hőmérséklet, simán bírnia kell. Én már több télen is teletettem hasonló méretű és korú mandulafenyőket és európai ciprusokat is teraszon, fal mellé húzva. Előfordult már, hogy tavaszig kint voltak. Mikor már kopogósra van fagyva a föld a tetején, akkor szoktam bemenekíteni őket, ameddig a keményebb hideg tart.
Arra ügyelj, hogy a hidegből semmiképp se tedd be egyből a fűtött lakásba. Néhány nap szoktatás kell nekik (mint minden növénynek!), fokozatosan egyre melegebb helyre téve őket. Ha erre a fokozatosságra (pl egy fűtetlen helyiség) nincsen lehetőséged, akkor inkább már most vidd be a lakásba.
Kifelé ugyanez fordítva. Ha nem tudod hideg, de fagymentes helyen ( plusz 1-2 fok is elegendő) tartani a fenyődet, akkor legközelebb csak tavaszra vidd ki, mikor már legalább +10 fokos kinti a levegő. Különben megfázik és tönkre megy.
Cserépben nevelve egyébként még jó néhány évig örülhetsz neki, mivel nem fog akkorát nőni, mint szabad földben.

Szia!
Nagyon szépen köszönöm. :) Nem fogom tudni hűvös helyre tenni. Úgy jó ha akkor szedem be, ha reggelente már csak 2 vagy 3 fok van. Mivel még nappal 9 és 12 fok között van reggel meg 4 és 7 kinn hagyhatom? Vagy inkább most vegyem be? A lakásban oda ahova rakom (ablakba) ott kb. 21 fok van. Nem szeretném, hogy megfázzon vagy megártson neki a most még 10 fok hőmérséklet változás ( nappali hőmérsékletet nézve). Jó volna tudni, hogy többet ártok-e azzal ha még a szabad levegőn hagyom vagy az jót tesz neki és amíg tudom tartsam kinn?!

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: imy » 2020.11.15. 11:29

Én azt mondanám, amíg tudod, tartsd kint. Viszont, ha egyszer bevitted, utána ne vidd ki, majd csak tavasszal, ha már 10-15 fok körül lesz a nappali hőmérséklet. Bent a melegben el fog kezdeni hajtani és az új hajtásoknak biztosan nem használ, ha kikerülnek a hidegbe. A lakásban az öntözésre nagyon figyelj, ne öntözd túl! A fotóidon a tavaszi kép, mielőtt kivitted, úgy néz ki, mintha majdnem kinyekkent volna a fenyő. Kicsit elkezdtek lógni a hajtásvégek és barnulni a levelek.

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: imy » 2020.11.15. 11:39

Mutattam képeket a tavasszal megmetszett fenyőkről. Ha visszalapoztok megtaláljátok. Csak emlékeztető képpen ide is felteszem a tavaszi képet és utána egy mait. Összehasonlítható így könnyen, hogy milyen szépen kikupálódott a fa, már egy szezon alatt is. Tavasszal még azt gondoltam, mikor kivágtam azt a nagy vezér hajtást, hogy kell neki majd néhány év, mire eltűnik a csonkítás helye. Már csak közelről nézve látszik rajta.
Mandulafenyő 200328 2 IMG_4935.JPG
Mandulafenyő 200328 2 IMG_4935.JPG (349.32 KiB) Megtekintve 6140 alkalommal
mandulafenyő 1 201115.jpg
mandulafenyő 1 201115.jpg (759.04 KiB) Megtekintve 6140 alkalommal

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: imy » 2020.11.15. 11:44

És a másik fácska. Szintén először egy március végi kép, majd pedig egy november közepi (mai):
Mandulafenyő 200328 1 IMG_4930.JPG
Mandulafenyő 200328 1 IMG_4930.JPG (336.88 KiB) Megtekintve 6140 alkalommal
mandulafenyő 2 201115.jpg
mandulafenyő 2 201115.jpg (751.97 KiB) Megtekintve 6140 alkalommal

torpi03
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.11.10. 11:55
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: torpi03 » 2020.11.15. 13:43

Én azt mondanám, amíg tudod, tartsd kint. Viszont, ha egyszer bevitted, utána ne vidd ki, majd csak tavasszal, ha már 10-15 fok körül lesz a nappali hőmérséklet. Bent a melegben el fog kezdeni hajtani és az új hajtásoknak biztosan nem használ, ha kikerülnek a hidegbe. A lakásban az öntözésre nagyon figyelj, ne öntözd túl! A fotóidon a tavaszi kép, mielőtt kivitted, úgy néz ki, mintha majdnem kinyekkent volna a fenyő. Kicsit elkezdtek lógni a hajtásvégek és barnulni a levelek.
Én is úgy gondoltam, hogy csak tavasszal rakom ki újra. Köszönöm a tanácsot. :) Igyekszem figyelni az öntözésre tavaly is csak akkor adtam neki amikor már láttam, hogy konyul le az ága. Hát azért nagy feladat volt ennek a kis fenyőnek egy lakáshoz alkalmazkodni, de szerencsére hősként küzdött és életben maradt, de megviselre a bennt lét. Ettől félek most is, de remélem újra sikerül megugranunk ezt a feladatot idén is. :D

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Bis » 2020.11.15. 22:38

És a másik fácska. Szintén először egy március végi kép, majd pedig egy november közepi (mai):
Mandulafenyő 200328 1 IMG_4930.JPG
mandulafenyő 2 201115.jpg
Csaba ennek nagyon örülök, sokat fejlődött mindkét fenyőd! ;)

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2020.11.17. 12:51

1.jpg
2.jpg
Kis suhanc fenyőm szüleim kertjében. 3 éve él kint, a kezdetektől fogva, homokos talajban, Debrecenben. Nagy kedvenc. :)
Milyen jól néz ki, hogy vannak baba meg nem baba ágai. Egészen érdekes. El is hiszem, hogy nagy kedvenc, fantasztikus teremtmények. Mivel az enyém cserépben van nem merem kinn hagyni fagy idején.
Köszi! Igazából azért is szeretem nagyon, mert én csíráztattam, és ő volt az egyetlen a 6 kicsírázott egyedből, akit nem pusztított el a "palántadőlés".

torpi03
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.11.10. 11:55
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: torpi03 » 2020.11.20. 12:52

Képzeljétek el, egy szuper helyet sikerült találnom a kis fenyőmnek. Az egyik kutyás pajtás gazdának aki kb. 5 percre lakik tőlünk kertes házban és van téli kertje ahol a nagymama telelteti a leandereit fel ajánlotta, hogy befogadja télire és vigyáz rá (nagyon lelkiismeretes és imádja a virágokat). Sok üveges és nincs benne sose fagypont. Ma reggel vettem búcsút tőle egy kis időre, mivel holnaptól már mondja a 0 fokot. Bár küzdöttem az önzőségemmel, hogy így nem lesz velünk, de úgy döntöttem jobb helye lesz ott mint a panelbe. :D Alig várom a tavaszt, hogy újra gyönyörködhessek benne. Ja és mondtam amit írtatok, hogy ne locsolják túl :)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2020.11.20. 14:33

És a másik fácska. Szintén először egy március végi kép, majd pedig egy november közepi (mai):
A Mandulafenyő 200328 1 IMG_4930.JPG csatolmány már nem érhető el.
Csabi Mandulafenyő.jpg
Csabi Mandulafenyő.jpg (161.61 KiB) Megtekintve 6085 alkalommal
Nagyon szép lett a fenyőd,nem hiába van sok évi tapasztalat. Gratulálok! :D
Emlékszel? Kaptam Tőled egy kicsi fenyőt aminek ez lesz kiültetve a harmadik tele.Egy évet cserépben élt.
Most a nyáron hajtotta leghosszabb ágait,talán gyökérre dolgozott előtte.
Tavaszra tervezek egy fazon igazítást,hasonlót mint amit Te is csináltál.
Alsó sorban távolítom el az ágait és csak a legfelső emelet maradna meg,amire jön a friss ágazat.
Csabi Mandulafenyő.jpg
Csabi Mandulafenyő.jpg (161.61 KiB) Megtekintve 6085 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.11.23. 12:09

Képzeljétek el, egy szuper helyet sikerült találnom a kis fenyőmnek. Az egyik kutyás pajtás gazdának aki kb. 5 percre lakik tőlünk kertes házban és van téli kertje ahol a nagymama telelteti a leandereit fel ajánlotta, hogy befogadja télire és vigyáz rá (nagyon lelkiismeretes és imádja a virágokat). Sok üveges és nincs benne sose fagypont. Ma reggel vettem búcsút tőle egy kis időre, mivel holnaptól már mondja a 0 fokot. Bár küzdöttem az önzőségemmel, hogy így nem lesz velünk, de úgy döntöttem jobb helye lesz ott mint a panelbe. :D Alig várom a tavaszt, hogy újra gyönyörködhessek benne. Ja és mondtam amit írtatok, hogy ne locsolják túl :)
:) :) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: imy » 2020.11.24. 19:30

És a másik fácska. Szintén először egy március végi kép, majd pedig egy november közepi (mai):
Mandulafenyő 200328 1 IMG_4930.JPG
mandulafenyő 2 201115.jpg
Nagyon szép lett a fenyőd,nem hiába van sok évi tapasztalat. Gratulálok! :D
Emlékszel? Kaptam Tőled egy kicsi fenyőt aminek ez lesz kiültetve a harmadik tele.Egy évet cserépben élt.
Most a nyáron hajtotta leghosszabb ágait,talán gyökérre dolgozott előtte.
Tavaszra tervezek egy fazon igazítást,hasonlót mint amit Te is csináltál.
Alsó sorban távolítom el az ágait és csak a legfelső emelet maradna meg,amire jön a friss ágazat.
Csabi Mandulafenyő.jpg
Szia Jani!

Hogyne emlékeznék! Az akkori állományból a legszebbet vittem Neked, cserébe a kedves vendéglátásért. ;)
Nagyon szépen fejlődik, szép erőteljesek a hajtásai.
Ha levágsz majd róla egy ágszintet tavasszal, lehet, hogy kicsit furcsán fog kinézni.... Én valszeg várnék vele még egy évet. Gyorsabban úgy sem fejlődik, ha megmetszed és lassabban sem, ha nem.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.11.25. 11:30

És a másik fácska. Szintén először egy március végi kép, majd pedig egy november közepi (mai):
Mandulafenyő 200328 1 IMG_4930.JPG
mandulafenyő 2 201115.jpg
Nagyon szép lett a fenyőd,nem hiába van sok évi tapasztalat. Gratulálok! :D
Emlékszel? Kaptam Tőled egy kicsi fenyőt aminek ez lesz kiültetve a harmadik tele.Egy évet cserépben élt.
Most a nyáron hajtotta leghosszabb ágait,talán gyökérre dolgozott előtte.
Tavaszra tervezek egy fazon igazítást,hasonlót mint amit Te is csináltál.
Alsó sorban távolítom el az ágait és csak a legfelső emelet maradna meg,amire jön a friss ágazat.
Csabi Mandulafenyő.jpg
Növekvő fácskáknál "törzserősítőnek" szokták meghagyni az alsóbb ágakat,szerintem ez a gólyalábú,gumitörzsű mandulafenyőnél is így van,úgyhogy az enyémet addig nem metszegetem,míg le nem kívánkozik róla az a szint.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2020.12.01. 10:41

És a másik fácska. Szintén először egy március végi kép, majd pedig egy november közepi (mai):
Mandulafenyő 200328 1 IMG_4930.JPG
mandulafenyő 2 201115.jpg
Nagyon szép lett a fenyőd,nem hiába van sok évi tapasztalat. Gratulálok! :D
Emlékszel? Kaptam Tőled egy kicsi fenyőt aminek ez lesz kiültetve a harmadik tele.Egy évet cserépben élt.
Most a nyáron hajtotta leghosszabb ágait,talán gyökérre dolgozott előtte.
Tavaszra tervezek egy fazon igazítást,hasonlót mint amit Te is csináltál.
Alsó sorban távolítom el az ágait és csak a legfelső emelet maradna meg,amire jön a friss ágazat.
Csabi Mandulafenyő.jpg
Szia Jani!

Hogyne emlékeznék! Az akkori állományból a legszebbet vittem Neked, cserébe a kedves vendéglátásért. ;)
Nagyon szépen fejlődik, szép erőteljesek a hajtásai.
Ha levágsz majd róla egy ágszintet tavasszal, lehet, hogy kicsit furcsán fog kinézni.... Én valszeg várnék vele még egy évet. Gyorsabban úgy sem fejlődik, ha megmetszed és lassabban sem, ha nem.
Köszönöm a választ,megfontolom az ágak levágását. A szeretetteljes vendéglátás természetes, egy kedves fórumtársért mindent.
Szerintem az akkori formás szépségét megtartotta,nagyobb lombjával ezt még fokozta is,nagyon tetszik és nagy becsben van tartva.


Vissza: “Fenyők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég