Alocasia, colocasia

Mocsári szépségek. Minden, ami ezekkel a lágyszárú növényekkel és egyéb kontyvirágokkal kapcsolatos.
Avatar
Roba
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:16
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Roba » 2015.04.02. 19:18

Ha már liszt a téma, tudja valaki, hogy vérlisztet, vagy csontlisztet hol lehet beszerezni?
Szia Peti,
Én ezeket találtam:
http://www.ebulotap.hu/FKM-Csontliszt-0-8-kg-d229.htm
https://www.petissimo.hu/kutyaknak/tapl ... r=argep.hu
Vérliszt pedig innen:
http://centrumzoo.hu/CCMoore_Purified_B ... _verliszt_
Köszi Robi. Biztos ezek is jók, majd kipróbálom, de ezek eledelnek valók, én kifejezetten trágyázási célra készültre gondoltam.
Gondoltam, de olyat nem nagyon találtam, hacsak, hacsak... próbáld meg a Gazdabolt.hu-t.
Roba

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.04.02. 19:20

Én sem találtam, ezért is kérdeztem itt, hátha valaki belebotlott már. :?

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.04.03. 06:02

Ha már liszt a téma, tudja valaki, hogy vérlisztet, vagy csontlisztet hol lehet beszerezni?
Szia Peti,
Én ezeket találtam:
http://www.ebulotap.hu/FKM-Csontliszt-0-8-kg-d229.htm
https://www.petissimo.hu/kutyaknak/tapl ... r=argep.hu
Vérliszt pedig innen:
http://centrumzoo.hu/CCMoore_Purified_B ... _verliszt_
Köszi Robi. Biztos ezek is jók, majd kipróbálom, de ezek eledelnek valók, én kifejezetten trágyázási célra készültre gondoltam.
:lol: Hát igen...meg kéne nézni a zacskókat,hogy mit írtak rá, hogy biztosan 100 %-ban tiszta vérliszt-e,de szerintem nem tettek bele illatosítót,immunerősítőt vagy ilyesmit. Kérdés,hogy mennyire hiszük a zacskón vagy dobozon a feliratnak... ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.04.03. 16:55

Az a baj az állati élelmiszerekkel, hogy (tisztelet a kivételnek!) nem a legjobb minőségű a kiindulási anyag. Így a végeredmény is silány.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.04.03. 18:48

A talajjavítónak készült :) ,biztos jobb minőségű,mint az állati eledel. :lol: :lol:
Más...
A talajjavítónak árult kovaföld sokkal drágább,mint egy bizonyos fajta :) , teljesen natúr "macskaalom" :), viszont kapható étrend kiegészítő kovaföld tabletta is,amivel szintén nem tápozom a növényeimet . ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.04.09. 12:49

Kezdenek éledezni. :)

Black magic:
2015_04090008.JPG
Black magic
2015_04090008.JPG (635.88 KiB) Megtekintve 8593 alkalommal
Pink china:
2015_04090005.JPG
Pink china
2015_04090005.JPG (531.25 KiB) Megtekintve 8593 alkalommal

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2015.04.09. 16:09

Nagyon szépek,öröm rájuk nézni :)

Lassan jön már a jó idő,aztán mehetnek ki a kertbe,hogy kiteljesedjenek.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.04.09. 20:08

Még kivárom a májust, aztán mennek ki.

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2015.04.09. 20:33

Igen,a májust legalább,talán május közepét is. Nézegettem a tavalyi képeket. akkor már április végén kiültettem őket. Na kb másfél hónapig meg se mozdultak,ami volt levél,az is elhalt. Egyszerűen túl hideg volt nekik a rendes fejlődésükhöz. Idén már okosabb leszek,és cserépben nevelem őket addig meleg helyen,amíg nem lesz kint is elég meleg,és úgy a nagy,leveles növények kerülnek ki.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.04.09. 20:37

Én is pont így jártam, fejlődés helyett visszafejlődés volt. :(

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2015.04.09. 20:55

Sajnos ezért elég rövid a Colocasiák ideje a kertben. Későn kerülnek ki,de azért akár a fagyokig kint maradhatnak. Majd a Xanthosomákkal fogok kísérletezni,azok hátha jobban bírják a koraibb kiültetést. Hátha alacsonyabb az a hőmérséklet,ahol már beindul a fejlődésük. Úgy vettem észre,hogy ez a Colocasiák esetében 20-22 fok körül van. Ennél alacsonyabb hőmérsékleten csak a gyökerek fejlődnek,a levelek alig,vagy vontatottan. A tartós 20-22 fok viszont beindítja őket,25-30 fok között meg aztán igazán meg tudnak lódulni. A túl magas hőmérsékletet se kedvelik,mert nagy a párologtató felület,és nagy melegben már sokat kéne párologtatniuk. Ezért sokszor bezárják a gázcsere nyílásokat,és leáll a légzés,hogy ne kelljen párologtatni. Párásító öntözés jó lehet,amivel hűteni tudjuk a növények felületét. Jobb is az,amikor aktívan párologtatnak,de van elég víz,mert úgy intenzívebb a vízfelvétel mellett a tápanyagfelvétel is. Ennyi információ már összejött róluk,de évekre visszamenő tapasztalataim még nincsenek.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.04.10. 06:56

Sajnos ezért elég rövid a Colocasiák ideje a kertben. Későn kerülnek ki,de azért akár a fagyokig kint maradhatnak. Majd a Xanthosomákkal fogok kísérletezni,azok hátha jobban bírják a koraibb kiültetést. Hátha alacsonyabb az a hőmérséklet,ahol már beindul a fejlődésük. Úgy vettem észre,hogy ez a Colocasiák esetében 20-22 fok körül van. Ennél alacsonyabb hőmérsékleten csak a gyökerek fejlődnek,a levelek alig,vagy vontatottan. A tartós 20-22 fok viszont beindítja őket,25-30 fok között meg aztán igazán meg tudnak lódulni. A túl magas hőmérsékletet se kedvelik,mert nagy a párologtató felület,és nagy melegben már sokat kéne párologtatniuk. Ezért sokszor bezárják a gázcsere nyílásokat,és leáll a légzés,hogy ne kelljen párologtatni. Párásító öntözés jó lehet,amivel hűteni tudjuk a növények felületét. Jobb is az,amikor aktívan párologtatnak,de van elég víz,mert úgy intenzívebb a vízfelvétel mellett a tápanyagfelvétel is. Ennyi információ már összejött róluk,de évekre visszamenő tapasztalataim még nincsenek.
Nem vagyok egy nagy gyüjtő de egy black magicet évek óta nevelek. Egyik évben a ház déli sarkához ültettem ki ahol körbe járja a nap és nagyon megreked a meleg. Nagyon szépen fejlődött és nem lett semmi baja a nagy melegekben. Nem locsoltam a levelét mert lepereg róla a víz a tövét természetesen áztattam. 30 fok felett tartós kánikulában amúgy is minden növény fejlősése lassul nem szeretik ráadásul nálunk az ilyen melegek alacsony páratartalommal járnak. Azért jó hogy valaki rá van "kattanva" ezekre a növényekre mert évek alatt többet tudhatunk meg róluk és ki lehet tapasztalni melyiket érdemes tartani. Azt már most tudom hogy kiültetni végleg egyiket sem érdemes de a felszedése és téli tárolása nem egy ördöngös dolog. Figyelemmel kísérem tevékenységedet lehet egyszer lecserélem a black magicet.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.04.10. 07:25

Azért jó hogy valaki rá van "kattanva" ezekre a növényekre mert évek alatt többet tudhatunk meg róluk és ki lehet tapasztalni melyiket érdemes tartani.
Ez a mi szerencsénk, hogy Harcsás elég jól rajta van az ügyön. :D

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2015.04.10. 09:29

Sajnos ezért elég rövid a Colocasiák ideje a kertben. Későn kerülnek ki,de azért akár a fagyokig kint maradhatnak. Majd a Xanthosomákkal fogok kísérletezni,azok hátha jobban bírják a koraibb kiültetést. Hátha alacsonyabb az a hőmérséklet,ahol már beindul a fejlődésük. Úgy vettem észre,hogy ez a Colocasiák esetében 20-22 fok körül van. Ennél alacsonyabb hőmérsékleten csak a gyökerek fejlődnek,a levelek alig,vagy vontatottan. A tartós 20-22 fok viszont beindítja őket,25-30 fok között meg aztán igazán meg tudnak lódulni. A túl magas hőmérsékletet se kedvelik,mert nagy a párologtató felület,és nagy melegben már sokat kéne párologtatniuk. Ezért sokszor bezárják a gázcsere nyílásokat,és leáll a légzés,hogy ne kelljen párologtatni. Párásító öntözés jó lehet,amivel hűteni tudjuk a növények felületét. Jobb is az,amikor aktívan párologtatnak,de van elég víz,mert úgy intenzívebb a vízfelvétel mellett a tápanyagfelvétel is. Ennyi információ már összejött róluk,de évekre visszamenő tapasztalataim még nincsenek.

Szép munka. ;) Szeretem a precíz embereket. köszönöm az infókat. Én kiültettem a alocasiábol az egyiket. A másikat cserépben hagytam és csak május közepén ültetem ki.

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2015.04.10. 09:46

Nem kell feltétlenül gyűjtőnek lenni ahhoz,hogy hasznos információkkal rendelkezzen az ember. Ha csak 1-2 fajta van,akkor több figyelem jut 1-1 növényre,viszont persze ha sok növény van,akkor meg össze lehet őket hasonlítani. A párologtatós dolgot általánosságban írtam,természetesen minden növénynél így működik :)
A párásító öntözéshez még annyit,hogy a levelekről valóban lefolyik a víz cseppekben,de ha mikroszórófejjel juttatjuk ki a vizet a növények felületére,akkor annyira aprók a cseppek,hogy azok még nem gördülnek le a levelekről,megállnak rajta. Persze azért egy ilyen rendszer nem két forint,de ötletnek jó lehet,ha valakinek van rá affinitása.Viszont ahogy Norbi is írta,nem túl bonyolult a nevelésük,kb mint egy Canna,vagy kála. Pár dologra érdemes odafigyelni,és nincs velük nagy gond.
A precízségről annyit,hogy kertészmérnöknek tanulok,és eléggé beleláttunk a dolgokba,hogy akár 1-2 fok is sokat változtathat a növény fejlődésén. Persze ezt leginkább termesztőberendezésben lehet kihasználni,de azért jól jön a nevelésnél,hogy be tudjuk lőni a hőmérsékleti határokat a növények fejlődésénél. Majd a fajtákat lenne célszerű összehasonlítani ilyen szempontból,de ez még a jövő zenéje.
Az eddig összegyűlt tapasztalatokat azért feljegyzem,képekkel együtt,időnként rendszerezem.
Az észak-amerikai tartóktól sokat lehet tanulni,ott könnyebben elérhetőek ezek a növények,de azért némi különbség van éghajlat szempontjából. Amíg ott elég egy erősebb mulcsos takarás télire,itt ez nem igazán válik be.
A Xanthosoma nemzetség elég hasonló nevelésben,de próbálok ezekből is többet beszerezni,hogy legyen velük is tapasztalat. Az Alocasiák is hasonlóak,de teleltetésben már eltérőek,a napot se bírják annyira (őszintén szólva ők kevésbé állnak közel a szívemhez :D) A Caladiumokra meg nagyon kíváncsi vagyok,idén beszereztem pár fajtát,de semmi tapasztalatom még velük. Idehaza másnak se nagyon,1-2 ember tart csak.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2015.04.10. 09:54

Harcsás, Örülök,hogy ilyen emberekkel osztozhatunk ezen a fórumon mind te is.Várjuk további tapasztalataidat. Sok sikert kívánok a tanulmányaidhoz.

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2015.04.10. 12:04

Harcsás, Örülök,hogy ilyen emberekkel osztozhatunk ezen a fórumon mind te is.Várjuk további tapasztalataidat. Sok sikert kívánok a tanulmányaidhoz.
Köszönöm,ez jól esik :)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.04.11. 06:40

Köszönet a leírtakért!
A Te hatásodra tettem télen "pihenőbe" a Black magic-ünket (eddig a szobában telelt). Kíváncsian várom a "fejleményeket". ;)

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2015.04.11. 12:00

Nagyon szívesen! :)
Most már igencsak elő lehet venni,valami jó meleg helyre rakni,és szépen be fog indulni.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.04.11. 12:08

Egy kis helyzetkép a wentii-ről:
Csatolmányok
a1.jpg
wentii
a1.jpg (412.5 KiB) Megtekintve 8594 alkalommal


Vissza: “Alocasia, colocasia”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég