Musa basjoo

Ázsiai fagytűrők. A kecses velutina, a kistermetű lasiocarpa, a nagytermetű Mekong giant, sikkimensis stb.
Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2021.04.19. 12:20

Köszönöm a hozzászólásokat! :)
Saját magamra vagyok mérges, mert több éves tapasztalattal is elkövettem ilyen baklövést. :(
Ma már látni a kár nagyságát,az erősebb törzsből kb. méter marad, sarjak meg eltűntek!

Jani, nagyon sajnálom ami történt a basjooval, biztos rendbe jön, csak egy kicsit többig fog neki tartani, míg mutatós lesz!
Ami meg a ˝több éves tapasztalatot˝ illeti, hát én is elbontottam a kiültetett humiliszek takarását már vagy három hete, sőt az összes cserepes pálmát kiraktam még jóval Húsvét előtt. Erre múlt héten kaptak -5, -6°C-t, jegesesőt, havasesőt, ... minden ˝szépet és jót˝ :( , arról meg már nem is beszélve, hogy nincs olyan nap, hogy ne borítsa fel a szél néhány nagyméretű pálmámat, 50 literes cserép ide, vagy oda. Én alig bírom őket ki és becipelni kétszer évente, ez a bolond szzél meg azt csinál velük, amit akar... :roll:
Szóval ne okold magad, sokan beleesünk hasonló hibákba. Hosszú volt a tél, ezért a magunkfajta ember így tavasszal már nem bír magával és nagyon tenni akar... :) ;)
Feri,köszönöm a megértő és vigasztaló szavakat.
Ennek a nyavalyás télnek nem akar vége lenni,hétvégére megint mond hajnali fagyokat. :cry:

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2021.04.19. 12:22

Köszönöm a hozzászólásokat! :)
Saját magamra vagyok mérges, mert több éves tapasztalattal is elkövettem ilyen baklövést. :(
Ma már látni a kár nagyságát,az erősebb törzsből kb. méter marad, sarjak meg eltűntek!
Ne legyél mérges, bár megértem! A jó idő hatására könnyen bele esünk efféle "hibába".
De a több éves tapasztalattal már tudod hogy ez a visszaesés mihelyst itt a jó idő, pikk-pakk eltűnik! :D
;) :) :)

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: kenand » 2021.04.19. 18:49

Szépen cseperedik

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: gyom » 2021.04.23. 10:58

Szia Jani!
Sajnálom a történteket. Ne ostorozd magad, szépen helyre fog jönni a banán csoport. Mekkora mínusz volt nálad most tavasszal?
Köszönöm a hozzászólásokat! :)
Saját magamra vagyok mérges, mert több éves tapasztalattal is elkövettem ilyen baklövést. :(
Ma már látni a kár nagyságát,az erősebb törzsből kb. méter marad, sarjak meg eltűntek!

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: gyom » 2021.04.23. 11:06

Látványos szép fejlődés. Ha kedvező jó időjárás lesz ebben az évben, akkor még látványosabb gyarapodást fogsz tapasztalni. A jó idő megjötte után a vizet és trágyát ne sajnáld tőle.
2-3 év alatt ilyen lesz
Helyzetjelentés : lassan de biztosan haladok.... :lol:

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2021.04.23. 11:10

Látványos szép fejlődés. Ha kedvező jó időjárás lesz ebben az évben, akkor még látványosabb gyarapodást fogsz tapasztalni. A jó idő megjötte után a vizet és trágyát ne sajnáld tőle.
2-3 év alatt ilyen lesz
Helyzetjelentés : lassan de biztosan haladok.... :lol:
Köszönöm! :D
Tavaly sem sajnáltam és azt hiszem idén sem lesz ez másképp!
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: gyom » 2021.04.23. 11:17

Akkor ezért is láttam szépnek a fejlődést.

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2021.04.23. 12:56

Akkor ezért is láttam szépnek a fejlődést.
Én azt hittem ez a fejlődés normális, bár tény hogy vizet nem keveset kapott :lol: ezen kívül pedig folyékony tápoldatot heti 2x !
Remélem mielőbb jön a jó idő és megduplázza magát őszre :lol:
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Squirrel
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2020.10.25. 22:33
Tartózkodási hely: Wangen bei Olten, Svájc
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2021.04.24. 21:20

Amelyik talajig rohad, annak van esélye, hogy napon kiszárad és kihajt még? 4 kupacból 3 túlélte a telet, még "száruk" is maradt - igaz, mint a kukorica ősszel, de a végén tolja már az új levelet. Passzív takaráshoz képest nem rossz. Elfelejtettem szalmát tenni a takarásba. Egyik anyatő viszont berohadt. Visszavágtam a föld szintjéig, sajnos ott is folyik még kicsit.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2021.04.27. 18:52

Szia Jani!
Sajnálom a történteket. Ne ostorozd magad, szépen helyre fog jönni a banán csoport. Mekkora mínusz volt nálad most tavasszal?
Köszönöm a hozzászólásokat! :)
Saját magamra vagyok mérges, mert több éves tapasztalattal is elkövettem ilyen baklövést. :(
Ma már látni a kár nagyságát,az erősebb törzsből kb. méter marad, sarjak meg eltűntek!
Szia Géza!
Két keményebb hideg volt ami már a tavasz rovására lehet felróni.
-6 fok az erősebb és pár nappal /lehet egy hét is/ később közel -5 fok.
Az előző években mióta itt lakunk nem tapasztaltam ilyen erős hideget ebben az időszakban.
Amiben kárt tett: Datolyaszilva,kivi,citrusok,basjoo,magnólia,őszibarack,nyári alma.

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: kenand » 2021.04.27. 19:54

Kivi 2020.-ban már virágzott ilyenkor, most a levél kezdemény is lefagyott..

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2021.05.06. 07:19

Sziasztok,
Másnak is volt már hogy ilyen levelet hozott először kitakarás után?
Mikor kibontottam a tetején volt némi fagyási sérülés, de mivel szépen tolta kifelé így nem vágtam vissza!
Ez még az első teljes levél lenne, de csak ennél a tőnél van ilyen . A másik 2 tő látszólag erős levelet tol.
Fagyási sérülés, víz vagy tápanyag hiány lehet az ok?
Csatolmányok
20210506_052428_1620278157197.jpg
20210506_052428_1620278157197.jpg (502.57 KiB) Megtekintve 5351 alkalommal
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2021.05.06. 11:38

Kivi 2020.-ban már virágzott ilyenkor, most a levél kezdemény is lefagyott..
Tavalyi termés mennyiség elfogadható volt a kivin,most annyira elfagyott szerintem nem lesz rajt egy szem sem.

SzaSa
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.04.20. 20:15
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: SzaSa » 2021.05.17. 13:48

Sziasztok!

Bontottam a szalmával teletömött, 10 cm-es gyapottal, geotextillel és zsugorfóliával körbetekert musa basjoo csoportot. Most vagy elfagyott vagy berohadt nem tudtam eldönteni, mindegyik törzs plöttyedt barna elhajlott volt. Sajnos a központi törzs ( a látszat ellenére ) nem indult meg, és a mellette lévő vastagabb sem, pedig mikor levágtam a belső része fehér volt. Véleményetek szerint ezek a részek már nem is fognak kihajtani?

Konklúzió: Jövőre ez a takarás nem lesz így jó... nekem is fűteni kell...

u.i: képet nem engedi feltölteni :)

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: kenand » 2021.05.18. 13:56

Sziasztok,
Másnak is volt már hogy ilyen levelet hozott először kitakarás után?
Mikor kibontottam a tetején volt némi fagyási sérülés, de mivel szépen tolta kifelé így nem vágtam vissza!
Ez még az első teljes levél lenne, de csak ennél a tőnél van ilyen . A másik 2 tő látszólag erős levelet tol.
Fagyási sérülés, víz vagy tápanyag hiány lehet az ok?
No para megfagyott, idén áprilisban többször volt fagy

Squirrel
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2020.10.25. 22:33
Tartózkodási hely: Wangen bei Olten, Svájc
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2021.05.18. 22:09

Sziasztok!

Bontottam a szalmával teletömött, 10 cm-es gyapottal, geotextillel és zsugorfóliával körbetekert musa basjoo csoportot. Most vagy elfagyott vagy berohadt nem tudtam eldönteni, mindegyik törzs plöttyedt barna elhajlott volt. Sajnos a központi törzs ( a látszat ellenére ) nem indult meg, és a mellette lévő vastagabb sem, pedig mikor levágtam a belső része fehér volt. Véleményetek szerint ezek a részek már nem is fognak kihajtani?

Konklúzió: Jövőre ez a takarás nem lesz így jó... nekem is fűteni kell...

u.i: képet nem engedi feltölteni :)
Nekem a 4 anyatőből egy rizómáig berohadt, 2 meg nem tudja még eldönteni, tovább rohadjon vagy sem, egy meg kihajtott. Mindegyik csoport ugyanúgy volt takarva. Érdekes, hogy az anyatő melletti tavalyi hajtások az alkarnyi vastagságútól is kisujjnyiig mind túlélte. Nem értem.

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: kenand » 2021.05.19. 12:41

Ami kiment annak helyére oda kell ültetni a másikból, aztán hamar rendeződik.

herbi
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.05.18. 20:05
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: herbi » 2021.05.19. 20:43

Sziasztok! Egy éve két banánt ültettem, szépen megnőttek. Tél előtt visszavágás, takarás szalma, fólia, ahogy a neten láttam. Most kibontva teljesen puha szárakkal találkoztam, azokat egészen a tövig visszavágva láttam, hogy teljesen kocsonyás belül mindkettő. Közben, gondolom a rizómából kijött egy új hatás.
Kérdésem, mit csináljak a két régi tővel, hagyjam, vagy kivegyem őket?
A kép mutatja a jelenlegi helyzetet.
Csatolmányok
1621447954217.jpg
1621447954217.jpg (998.48 KiB) Megtekintve 5171 alkalommal

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Bis » 2021.05.19. 21:43

Sziasztok! Egy éve két banánt ültettem, szépen megnőttek. Tél előtt visszavágás, takarás szalma, fólia, ahogy a neten láttam. Most kibontva teljesen puha szárakkal találkoztam, azokat egészen a tövig visszavágva láttam, hogy teljesen kocsonyás belül mindkettő. Közben, gondolom a rizómából kijött egy új hatás.
Kérdésem, mit csináljak a két régi tővel, hagyjam, vagy kivegyem őket?
A kép mutatja a jelenlegi helyzetet.
Szia! Üdv. köztünk!
A két régi tövet ne bántsd, hagyd őket a földben, hisz a köztük kinőlt kicsi is azt mutatja, hogy a rizómák élnek, átvészelték a telet. Még annyit megtehetsz, hogy száraz gombaölő port szórsz rájuk, hogy a rothadás megálljon és ne menjen jobban le a rizómákhoz. Ahogy melegszik a talaj, úgy fog előtörni a többi sarj is.

Squirrel
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2020.10.25. 22:33
Tartózkodási hely: Wangen bei Olten, Svájc
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2021.05.20. 07:55

Sziasztok! Egy éve két banánt ültettem, szépen megnőttek. Tél előtt visszavágás, takarás szalma, fólia, ahogy a neten láttam. Most kibontva teljesen puha szárakkal találkoztam, azokat egészen a tövig visszavágva láttam, hogy teljesen kocsonyás belül mindkettő. Közben, gondolom a rizómából kijött egy új hatás.
Kérdésem, mit csináljak a két régi tővel, hagyjam, vagy kivegyem őket?
A kép mutatja a jelenlegi helyzetet.
Szia!

Az enyém ugyanígy néz ki. Esik egy hónapja minden nap, hétvégére ismét havazást ígérnek :evil: én az anytöveket elengedtem már. Hagyom őket a földben lesz ami lesz alapon. Ez az év eddig borzasztó időjárásból. Remélem a cikászok nem rohadnak ki.


Vissza: “Musa”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég