Egyéb melegházi pálmák

A szobai indulók. Bismarckia, Archontophoenix, Rhapis, stb.
Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.12.15. 13:52

Természetesen, gyompálmának lyukas (az asztalon látszik is a vízkő folt, lusta voltam letakarítani :lol: ) a Kenciáé pedig egy dupla falú cserép ahol van pár 1-2 cm a felesleges víz elvezetésének.
Akkor, így tudsz rájuk vigyázni! ;) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2020.12.15. 18:19

Természetesen, gyompálmának lyukas (az asztalon látszik is a vízkő folt, lusta voltam letakarítani :lol: ) a Kenciáé pedig egy dupla falú cserép ahol van pár 1-2 cm a felesleges víz elvezetésének.
Akkor, így tudsz rájuk vigyázni! ;) :)
Hogy tudok-e az majd kiderül mindenesetre igyekszem :)
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.12.17. 04:54

Megfogadva a tanácsod kapott egy nagyobb cserepet, földet és mérsékelt locsolást.
Íme az eredmény előtte-utánna :D
Csinos lett, gratulálok! ;)

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2020.12.17. 06:28

Megfogadva a tanácsod kapott egy nagyobb cserepet, földet és mérsékelt locsolást.
Íme az eredmény előtte-utánna :D
Csinos lett, gratulálok! ;)
Köszönöm, a cél a legalább 1m elérése :)
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.12.17. 21:07

... a cél a legalább 1m elérése :)
Meg lesz az hamar. ;)

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2021.01.08. 06:49

Ha legalsó levelek egyike, elöregedett.
A sérült leveleknél nem fog gyógyulni egyik pálma sem. Lezárja a sebet, ennyi vagy visszavonja a még számára hasznosítható nedveket és elszárítja.
A kép alapján lehet gyökér probléma (lehetett a levél kifejlődésekor).
Sajnos a szárírás nem állt meg :?
Már csak 2 levél amin nincs szárírás nyoma. Mit tudok tenni? Ültessem át vagy adjak neki egy kis tápoldatot?
Egész nyáron szépen fejődött a teraszon de miután behoztam azóta ilyen.
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Boni » 2021.01.08. 10:26

Ha legalsó levelek egyike, elöregedett.
A sérült leveleknél nem fog gyógyulni egyik pálma sem. Lezárja a sebet, ennyi vagy visszavonja a még számára hasznosítható nedveket és elszárítja.
A kép alapján lehet gyökér probléma (lehetett a levél kifejlődésekor).
Sajnos a szárírás nem állt meg :?
Már csak 2 levél amin nincs szárírás nyoma. Mit tudok tenni? Ültessem át vagy adjak neki egy kis tápoldatot?
Egész nyáron szépen fejődött a teraszon de miután behoztam azóta ilyen.
Tanácsok: :idea:
1.Ha melegben van,akkor az ablaktól max. 2 méterre legyen
2. A földje: szellős,levegős és nem vmi gyári tömör vacak...aminek a tetején már tömörödés vagy a sókiválás is látszik,mert az is már magában tönkrevágja a gyökereket
3. Vedd ki a kaspópól,még egy gyompálmát is könnyű túllocsolni kaspóban,bármilyen ügyesnek vagy jóérzékűnek is gondolod magad!
4. Ha gondolod,adj neki felszívódó gombaölőt...bár szerintem egyelőre csak tartási hiba,illetve remélem! :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2021.01.08. 12:34

Ha legalsó levelek egyike, elöregedett.
A sérült leveleknél nem fog gyógyulni egyik pálma sem. Lezárja a sebet, ennyi vagy visszavonja a még számára hasznosítható nedveket és elszárítja.
A kép alapján lehet gyökér probléma (lehetett a levél kifejlődésekor).
Sajnos a szárírás nem állt meg :?
Már csak 2 levél amin nincs szárírás nyoma. Mit tudok tenni? Ültessem át vagy adjak neki egy kis tápoldatot?
Egész nyáron szépen fejődött a teraszon de miután behoztam azóta ilyen.
Tanácsok: :idea:
1.Ha melegben van,akkor az ablaktól max. 2 méterre legyen
2. A földje: szellős,levegős és nem vmi gyári tömör vacak...aminek a tetején már tömörödés vagy a sókiválás is látszik,mert az is már magában tönkrevágja a gyökereket
3. Vedd ki a kaspópól,még egy gyompálmát is könnyű túllocsolni kaspóban,bármilyen ügyesnek vagy jóérzékűnek is gondolod magad!
4. Ha gondolod,adj neki felszívódó gombaölőt...bár szerintem egyelőre csak tartási hiba,illetve remélem! :)
Hálás köszönet a válaszodért!
1. Volt fürdő szobában , (ott kezdte a telet) mivel úgy olvastam hogy szereti a párát, utána a nappali lakója lett .
2. Eddig jó volt a földje de bent gondolom teljesen másképp szárad a földje.De akkor inkább kicserélem , ettől rosszabb nem lehet ...
3. Igyekszem akkor locsolni mikor már száraz a teteje. Idén kezdtem foglalkozni jobban a növényekkel így még bőven van mit tanulni!
4. kb 1 hete kapott felszívódó gombaölőt , de én is inkább a tartási problémára gondolok ( sajnos ).
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2021.01.08. 20:23

Hálás köszönet a válaszodért!
1. Volt fürdő szobában , (ott kezdte a telet) mivel úgy olvastam hogy szereti a párát, utána a nappali lakója lett .
2. Eddig jó volt a földje de bent gondolom teljesen másképp szárad a földje.De akkor inkább kicserélem , ettől rosszabb nem lehet ...
3. Igyekszem akkor locsolni mikor már száraz a teteje. Idén kezdtem foglalkozni jobban a növényekkel így még bőven van mit tanulni!
4. kb 1 hete kapott felszívódó gombaölőt , de én is inkább a tartási problémára gondolok ( sajnos ).
A Magam részéről nem tartom jó ötletnek a permetezéses párásítás.
Ha egy nagyobb alátétbe fordítva beteszel egy kisebbet és arra a cserepet, akkor a felesleges víz ki tud folyni. Az alsó alátétből pedig el tud párologni. Így "két legyet ütsz egy csapásra". Nem fog tocsogni a talaj a vízben és kellően alápárásíthatsz a növénynek.
Tápozni csak fejlődési ciklusban (jelenleg pihenő van) szabad, mert könnyen meg lehet "égetni" vele a növényeket. Szerintem.

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2021.01.09. 07:15

Hálás köszönet a válaszodért!
1. Volt fürdő szobában , (ott kezdte a telet) mivel úgy olvastam hogy szereti a párát, utána a nappali lakója lett .
2. Eddig jó volt a földje de bent gondolom teljesen másképp szárad a földje.De akkor inkább kicserélem , ettől rosszabb nem lehet ...
3. Igyekszem akkor locsolni mikor már száraz a teteje. Idén kezdtem foglalkozni jobban a növényekkel így még bőven van mit tanulni!
4. kb 1 hete kapott felszívódó gombaölőt , de én is inkább a tartási problémára gondolok ( sajnos ).
A Magam részéről nem tartom jó ötletnek a permetezéses párásítás.
Ha egy nagyobb alátétbe fordítva beteszel egy kisebbet és arra a cserepet, akkor a felesleges víz ki tud folyni. Az alsó alátétből pedig el tud párologni. Így "két legyet ütsz egy csapásra". Nem fog tocsogni a talaj a vízben és kellően alápárásíthatsz a növénynek.
Tápozni csak fejlődési ciklusban (jelenleg pihenő van) szabad, mert könnyen meg lehet "égetni" vele a növényeket. Szerintem.
Direkt permetezni nem szoktam, ezért került a fürdőbe hogy ott kap úgyis párát :)
Alátétet majd keresek a tápozás meg marad tavaszra ( feltéve ha megéri a tavaszt amilyen állapotban most van :( )
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2021.01.10. 13:19

Nekem a Chamaedorea még sosem kapott napsütést, egy sarokban van, közvetett fényben, ilyenkor egy 5 w leddel támogatom meg, de még az is megégette, a napot nem nagyon szereti nálam. Továbbá havonta egyszer kap egy adag vizet, van amikor már majdnem száraz, ez egész évben így van! És többnyire-mint most is - télen hoz egy levelet tövenként, amit tavaszra bont ki. Viszont szinte sehol nincs "brown tips" a levelek hegyén, ezt annak tudom be, hogy sosem tudja a Nap sütni direktbe. 2 van belőle, és ami árnyékosabb helyen van és nincs lámpázva télen, annak sokkal sötétebb zöld a színe. Én sem vagyok híve a lefújásos párásításnak, mert könnyen gombásodik a levél. Ehelyett egy páramérővel ha van a helyiségben 50%, akkor sztem felesleges a párásítás, távol kell tenni fűtőtesttől.

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2021.01.11. 06:26

Nekem a Chamaedorea még sosem kapott napsütést, egy sarokban van, közvetett fényben, ilyenkor egy 5 w leddel támogatom meg, de még az is megégette, a napot nem nagyon szereti nálam. Továbbá havonta egyszer kap egy adag vizet, van amikor már majdnem száraz, ez egész évben így van! És többnyire-mint most is - télen hoz egy levelet tövenként, amit tavaszra bont ki. Viszont szinte sehol nincs "brown tips" a levelek hegyén, ezt annak tudom be, hogy sosem tudja a Nap sütni direktbe. 2 van belőle, és ami árnyékosabb helyen van és nincs lámpázva télen, annak sokkal sötétebb zöld a színe. Én sem vagyok híve a lefújásos párásításnak, mert könnyen gombásodik a levél. Ehelyett egy páramérővel ha van a helyiségben 50%, akkor sztem felesleges a párásítás, távol kell tenni fűtőtesttől.
A Chamaedorea-el nekem sincs sok problémám. Nyáron a terasz sarkában szinte sosem kap direkt napfényt, télen pedig bárhova teszem jól el van.
Mióta bejött kb a 3.-4. levelét tolja.
A Kenciával nem vagyunk most jóban :D , nem találtam még meg hogy hol érezné jól magát a házban.
Hétvégén kicseréltem a földjét, és áthelyeztem egy másik szobában kb 1 méterre az ablaktól 21-22 Fokban. Remélem most már összeszedi magát.
Nyáron olyan szépen fejlődött mióta bejött pedig csak a levelit szárítja egymás után :(
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2021.01.11. 12:49

Akkor lehet a gyökere rohad. Nekem a Dypsis csinálta ugyanezt, amikor hazahoztam az áruházból és átültettem, elkezdte szárítani a leveleit, először összecsavarodtak, majd barnultak, volt amelyik tő ki is dőlt, szerintem eleve szétlocsolták az áruházban, én meg még adtam neki egy adagot átültetés után, azért kezdett rohadni a gyökere. Továbbá van amikor a vizes talaj hideg neki télen. Már gondolkoztam azon, hogy mindet átteszem átlátszó cserépbe, mivel nincs röntgen gépem, így nem látom a gyökerek állapotát, és sok növényem még nincs annyira begyökeresedve, hogy simán ki tudjam húzni a cserépből- majd vissza, hanem lehullana róluk az összes föld, és még többet ártanék. De tény, hogy rengeteget segítene, ha látnám a gyökereket, vagy azok egy részét a cserép falán keresztül.

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2021.01.12. 06:13

Akkor lehet a gyökere rohad. Nekem a Dypsis csinálta ugyanezt, amikor hazahoztam az áruházból és átültettem, elkezdte szárítani a leveleit, először összecsavarodtak, majd barnultak, volt amelyik tő ki is dőlt, szerintem eleve szétlocsolták az áruházban, én meg még adtam neki egy adagot átültetés után, azért kezdett rohadni a gyökere. Továbbá van amikor a vizes talaj hideg neki télen. Már gondolkoztam azon, hogy mindet átteszem átlátszó cserépbe, mivel nincs röntgen gépem, így nem látom a gyökerek állapotát, és sok növényem még nincs annyira begyökeresedve, hogy simán ki tudjam húzni a cserépből- majd vissza, hanem lehullana róluk az összes föld, és még többet ártanék. De tény, hogy rengeteget segítene, ha látnám a gyökereket, vagy azok egy részét a cserép falán keresztül.
Én is tartási / gyökér problémára gyanakodva ültettem át, így most kissé szárazabb földben próbálom megmenteni.
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

suzuki19940504
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.10.14. 06:18
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: suzuki19940504 » 2021.01.30. 23:15

Valakinek esetleg itthon van nagyobb alexandra vagy fidzsi pálmával tapasztalata?
Szeretnék vásárolni mindkettőből, a kertbe kiültetni. Persze téliesítésüket meg fogom oldani, de ha valakinek lenne tapasztalata velük azt szívesen fogadnám :)

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2021.02.23. 10:37

Levélmosás társasban. Tavaly még egyszerűbbnek tűnt...
20201115_151813.jpg
Ez kegyetlen szép. 3 év alatt társasházban lett ekkora? Hol tatod, világítod valamilyen lámpával, hogy így meglódult? Nálam 3 év alatt 50 cm-t nőtt mindössze, pedig nem árnyékban van... :(

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2021.03.06. 17:37


Ez kegyetlen szép. 3 év alatt társasházban lett ekkora? Hol tatod, világítod valamilyen lámpával, hogy így meglódult? Nálam 3 év alatt 50 cm-t nőtt mindössze, pedig nem árnyékban van... :(
Köszönöm szépen! :) A helye folyamatosan változott. Nyáron nagy ablakos szobában volt, télen helyhiány miatt kis ablak mellett. A téli hónapokban kapott mesterséges fényt. Csak délnyugati fekvésű szobákban lakott és sose volt a szabadban. Kártevők ellen évente 2x volt permetezve, a növekedésével párhuzamban nagyobb cserepet kapott.
Untitled 2.jpg
Untitled 2.jpg (758.55 KiB) Megtekintve 6680 alkalommal

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2021.03.07. 12:58

Apu mardosó irigysége vagyok. :shock: :lol:

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2021.03.08. 18:10

Apu mardosó irigysége vagyok. :shock: :lol:
:lol: :D
Azért ehhez hozzájárult a jó adottság, azaz, hogy nyáron és tavasszal 2-4 óra közvetlen napsütés éri ablakon keresztül. És persze odafigyeltem rá. Ennek a pálma fajtának az a legnagyobb problémája, hogy mikor eladják, nagy részük földje fertőzött, ami hamar bepenészedik. Az enyém is ilyen volt, viszont kezeltem a földet egy speciális bio gombairtó készítménnyel.

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2021.03.13. 18:18

A pálmám kezdi kinőni a lakást, azonban mivel még sokáig meg szeretném tartani, ezért gyökérmetszéssel lassítottam a növekedését. Másik célom a gyökérmetszéssel, a növény további megfelelő szintű tápanyagellátása. Az areca pálma kifejezetten jól tűri ezt a procedúrát.
Screenshot_20210313-180242_Video Player.jpg
Screenshot_20210313-180242_Video Player.jpg (589.25 KiB) Megtekintve 6574 alkalommal
Szerettem volna arról is küldeni egy képet, hogy ez mennyire nem befolyásolta a pálma megjelenését, de valami oknál fogva nem tudok újabb képet feltöteni. 1 héttel a művelet után sem kezdtek el visszaszáradni a levelei.


Vissza: “Melegházi pálmák”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég