Phoenix canariensis

A legismertebb szárnyalt levelű. Ki ne ismerné a canariensist, vagy a dactyliferát (datolya). Vannak még európaiak és ázsiaiak. Theophrasti, sylvestris stb.
pistagy
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2017.02.07. 21:21
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: pistagy » 2020.11.05. 18:01

Nem semmi portád van:)

Nekem csak ilyen most. Társasházban lakom de én csinálom a közös kertet.

Takarás2020.jpg
Takarás2020.jpg (960.15 KiB) Megtekintve 7655 alkalommal

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2020.11.05. 18:16

Köszönöm. Éppen panaszkodtam a butia topikban, hogy a 18 oldal elolvasása után kezdtem paranoid lenni. Szinte mindenkinek gondja lett vele. Hazaértem, megnéztem gyorsan a mienket és sajnos az egyik nyíló levele belül sárgászöld. Annyit sejtek, hogy a sárga szín nagyon nem jó jel pálmáknál :( mínusz nem volt még, olyan 4-5 fok volt a leghidegebb, de undorító esős, nyálkás idő van már 1 hónapja. Remélem, hogy ez nem rothadás jele :(
Nem kell megijedni!
A sok-sok hibánkat azért írtuk össze, hogy Másnak már ne kelljen újra végigcsinálni. Volt egy Fórumtársunk (R.I.P. Öcsi!), Aki lévén kertész, nagyon sok egyeddel tudott megfigyeléseket végezni. Az Ittlakók egy része, már többedik fórumon keresztül követi Egymás "munkásságát". Illetve, a mostani "öregek" a "régi" tapasztalatokat is hozzák. A Magam részéről is vannak itt, olyan Kollégák Közöttünk, Akik rengeteg inspirációt és tudást adtak Számomra. A tiszteletem és hálám az Övék!
Mint írtad, végig olvastad, a topikot. Ez jó dolog, hasznos hozzáállás! Majd rájössz, hogy kissé "csapongó" a társaság, és nem túl szigorú a moderálás. Így előfordul, hogy más, esetleg az adotthoz nem, vagy nem annyira köthető levelezés is van alattuk. Szoktunk tartani találkozókat, ahol arcot is lehet társítani, a nevek mögé.
Szóval rettegésre semmi ok! Ha elakadsz, szinte biztosan lesz segítség! ;)
:D :D

Squirrel
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2020.10.25. 22:33
Tartózkodási hely: Wangen bei Olten, Svájc
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2020.11.08. 23:14

Köszönöm :)

Végigolvastam majdnem teljesen a főnixpálma sok-sok oldalját, illetve a rövidebb, jubaea, sabal meg butia topikokat teljesen. Gyönyörű növények vannak itt. Remélem, hogy meg tudom hosszú ideig tartani a sajátjaim, részemről megteszek értük mindent. Egy jubaea-t már megmentettem, kirohadt a közepe, én sajnáltam megskalpolni, megkezeltem peroxiddal. Először felesbe hígítva kapta, aztán beleöntöttem a lyukba hígítatlanul. Azóta kitolt 2 levelet, kicsit meg vannak égve, de él! Nagyon örültem neki, bár szegény cserépben fog a télnek nekifutni.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2020.12.11. 15:30

Levelek összekötésével a takarásba elég sok cserepes növényt eltudok helyezni.
Ezeket rendezgettem amikor felfigyeltem a levéltőnél lévő 25-30 cm hosszú dárdára.
Jobban megnézve virágbimbónak tűnik, ez a takarás készítésekor még nem volt mert az alsó levelek levágásánál felfigyeltem volna rá.
Phoenix 2020.12..jpg
Phoenix 2020.12..jpg (121.15 KiB) Megtekintve 7497 alkalommal
Phoenix bimbó..jpg
Phoenix bimbó..jpg (121.16 KiB) Megtekintve 7497 alkalommal

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Bis » 2020.12.11. 17:55

Levelek összekötésével a takarásba elég sok cserepes növényt eltudok helyezni.
Ezeket rendezgettem amikor felfigyeltem a levéltőnél lévő 25-30 cm hosszú dárdára.
Jobban megnézve virágbimbónak tűnik, ez a takarás készítésekor még nem volt mert az alsó levelek levágásánál felfigyeltem volna rá.
Phoenix 2020.12..jpg
Phoenix bimbó..jpg
Az bizony virágbimbó. A profi takarásnak köszönhetően nem lesz belőle jégvirág, :) így van esély, hogy tavasszal kinyíllik... ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.12.11. 22:38

Levelek összekötésével a takarásba elég sok cserepes növényt eltudok helyezni.
Ezeket rendezgettem amikor felfigyeltem a levéltőnél lévő 25-30 cm hosszú dárdára.
Jobban megnézve virágbimbónak tűnik, ez a takarás készítésekor még nem volt mert az alsó levelek levágásánál felfigyeltem volna rá.
Phoenix 2020.12..jpg
Phoenix bimbó..jpg
Az bizony virágbimbó. A profi tarásnak köszönhetően nem lesz belőle jégvirág, :) így van esély, hogy tavasszal kinyíllik... ;)
Jó "beszél" kitűnő Kollégánk!
"Nagylány/-fiú" lett a kis pálma. ;)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2020.12.12. 13:56

Levelek összekötésével a takarásba elég sok cserepes növényt eltudok helyezni.
Ezeket rendezgettem amikor felfigyeltem a levéltőnél lévő 25-30 cm hosszú dárdára.
Jobban megnézve virágbimbónak tűnik, ez a takarás készítésekor még nem volt mert az alsó levelek levágásánál felfigyeltem volna rá.
Phoenix 2020.12..jpg
Phoenix bimbó..jpg
Az bizony virágbimbó. A profi takarásnak köszönhetően nem lesz belőle jégvirág, :) így van esély, hogy tavasszal kinyíllik... ;)
Nagyon bízom a tavaszi virágbontásban! :D

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2020.12.12. 13:58

Levelek összekötésével a takarásba elég sok cserepes növényt eltudok helyezni.
Ezeket rendezgettem amikor felfigyeltem a levéltőnél lévő 25-30 cm hosszú dárdára.
Jobban megnézve virágbimbónak tűnik, ez a takarás készítésekor még nem volt mert az alsó levelek levágásánál felfigyeltem volna rá.
Phoenix 2020.12..jpg
Phoenix bimbó..jpg
Az bizony virágbimbó. A profi tarásnak köszönhetően nem lesz belőle jégvirág, :) így van esély, hogy tavasszal kinyíllik... ;)
Jó "beszél" kitűnő Kollégánk!
"Nagylány/-fiú" lett a kis pálma. ;)
Kíváncsian várjuk a bemutatkozást,lány/-fiú?

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2015.03.03. 22:13
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Gábor » 2021.01.09. 22:13

Kíváncsian várjk a bemutatkozást,lány/-fiú?
Üdv! Nem akarlak elkeseríteni, de nekem minden évben vannak ilyen virágkezdemények amik nem nyílnak ki ősz végéig
és ezek már nem lesznek teljes virágok hacsak nem csinálsz a takarásban legalább 20 fokot.
Most is van egy ami már megrepedt, de kb. ennyi lesz. Majd lassan megbarnul és lehullanak a virágok.
Csatolmányok
DCIM.jpg
DCIM.jpg (690.4 KiB) Megtekintve 7242 alkalommal

Squirrel
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2020.10.25. 22:33
Tartózkodási hely: Wangen bei Olten, Svájc
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2021.01.14. 09:14

Szerintetek mennyit bírhat ki a phoenix kuckóban? Van benn hagyományos (nem digitális) hőmérő a törzsének támasztva, eddig benn olyan 0-2/3 fok volt neki, mikor kinn minusz 6-3 volt. Megy neki ilyenkor a törzsére, egész a levelek közepéig csavart fűtőkábel. Múltkor minusz 9-nél minusz 2 körül volt benn neki, ezen a télen minusz 8-9 eddig 2x volt. Elméletileg ennek még nem kellene ártania, ugye? Most hétvégére jön minusz 10-11, ott beüzemelem neki a hősugárzót.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Alpha » 2021.01.15. 00:43

Nálunk a +5°C minimum hőmérsékletű takarásban is eldobta a virágokat. Szerintem, nem csak a hőmérséklet a kritikus, hanem a Nap fényének mennyisége is.

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2015.03.03. 22:13
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Gábor » 2021.01.15. 23:03

Szerintetek mennyit bírhat ki a phoenix kuckóban? Van benn hagyományos (nem digitális) hőmérő a törzsének támasztva, eddig benn olyan 0-2/3 fok volt neki, mikor kinn minusz 6-3 volt. Megy neki ilyenkor a törzsére, egész a levelek közepéig csavart fűtőkábel. Múltkor minusz 9-nél minusz 2 körül volt benn neki, ezen a télen minusz 8-9 eddig 2x volt. Elméletileg ennek még nem kellene ártania, ugye? Most hétvégére jön minusz 10-11, ott beüzemelem neki a hősugárzót.
Én nem hagynám a helyedben -2 fok alatt tartósan. -1 fokot még biztos kibír. Nekem már volt takarás bontás utáni kissebb fagyokban. Ezeket gond nélkül átvészelte.

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2015.03.03. 22:13
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Gábor » 2021.01.15. 23:07

Nálunk a +5°C minimum hőmérsékletű takarásban is eldobta a virágokat. Szerintem, nem csak a hőmérséklet a kritikus, hanem a Nap fényének mennyisége is.
Igen, szerintem is számít a napsütés mennyisége a virágzásnál.
Mikor nálam ősszel virágzik a phoenix és rossz az idő lelassul a virágok növekedése.

Squirrel
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2020.10.25. 22:33
Tartózkodási hely: Wangen bei Olten, Svájc
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2021.01.15. 23:38

Takarás alatt eddig a télen szerintem 2-3x volt mínuszban, akkor is 1-1 éjszakára és nem teljes éjjel, olyan mínusz 2 benti minimummal (kinn -8/9). Fűtőkábel akkor is ment, körben a földön van, a törzsön, bevittem aztán a belső levelek közé, utána fel a levélszárakon. 20 méter, igaz kis teljesítményű, 6W/méter. Kinn 0 fokban belül 8 fok van, épp ma is néztem. Ugyanezt kapja a sabal palmetto, jubaea és a butia capitata is.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Alpha » 2021.01.16. 02:25

Takarás alatt eddig a télen szerintem 2-3x volt mínuszban, akkor is 1-1 éjszakára és nem teljes éjjel, olyan mínusz 2 benti minimummal (kinn -8/9). Fűtőkábel akkor is ment, körben a földön van, a törzsön, bevittem aztán a belső levelek közé, utána fel a levélszárakon. 20 méter, igaz kis teljesítményű, 6W/méter. Kinn 0 fokban belül 8 fok van, épp ma is néztem. Ugyanezt kapja a sabal palmetto, jubaea és a butia capitata is.
Ez azért jobban hangzik. ;)
Nálunk is volt pár hideg betöréses hajnal, amikor kapott pár °C mínuszt. Azt nyom nélkül elviselte.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2021.02.03. 11:18

Kíváncsian várjk a bemutatkozást,lány/-fiú?
Üdv! Nem akarlak elkeseríteni, de nekem minden évben vannak ilyen virágkezdemények amik nem nyílnak ki ősz végéig
és ezek már nem lesznek teljes virágok hacsak nem csinálsz a takarásban legalább 20 fokot.
Most is van egy ami már megrepedt, de kb. ennyi lesz. Majd lassan megbarnul és lehullanak a virágok.
Szia Gábor! Bocsi a késői válasz végett.
Nálam mozdulatlan a bimbó,nem fejlődött tovább csak amit korábban feltett képen látni.
Négy napig amíg a hideg tartott,nem volt kibontva. Most de. szedtem le a déli oldalt és mindent rendben találtam.
Igaz elégé párás volt a takarás belső oldala,de hamar leszárad és nem hagy nyomot.

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2015.03.03. 22:13
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Gábor » 2021.02.06. 18:43


Szia Gábor! Bocsi a késői válasz végett.
Nálam mozdulatlan a bimbó,nem fejlődött tovább csak amit korábban feltett képen látni.
Négy napig amíg a hideg tartott,nem volt kibontva. Most de. szedtem le a déli oldalt és mindent rendben találtam.
Igaz elégé párás volt a takarás belső oldala,de hamar leszárad és nem hagy nyomot.
Szia Jani!
Nálam is párás lesz a takarás belül ha nincs nyitva napokig. Főleg ha közben kisüt a nap és félmelegszik. Nekem se mozdul a virág amit fotóztam, de érdekes módon lassan növekszik még kettő amit nemrég vettem észre.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2021.02.07. 14:45


Szia Gábor! Bocsi a késői válasz végett.
Nálam mozdulatlan a bimbó,nem fejlődött tovább csak amit korábban feltett képen látni.
Négy napig amíg a hideg tartott,nem volt kibontva. Most de. szedtem le a déli oldalt és mindent rendben találtam.
Igaz elégé párás volt a takarás belső oldala,de hamar leszárad és nem hagy nyomot.
Szia Jani!
Nálam is párás lesz a takarás belül ha nincs nyitva napokig. Főleg ha közben kisüt a nap és félmelegszik. Nekem se mozdul a virág amit fotóztam, de érdekes módon lassan növekszik még kettő amit nemrég vettem észre.
A hét közepétől erős hideg betörést jósolnak,pedig már a tavaszt vártam.
Holnap hétfő, leellenőrzöm a termosztátokat nem szeretem a meglepetéseket.

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2015.03.03. 22:13
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Gábor » 2021.02.07. 17:34


A hét közepétől erős hideg betörést jósolnak,pedig már a tavaszt vártam.
Holnap hétfő, leellenőrzöm a termosztátokat nem szeretem a meglepetéseket.
Sajnos még márciusban is lehet kemény hideg. Korai még a tavaszra készülni.
Én is figyelem a fűtéseket főleg nagy hidegben.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2021.02.09. 10:28


A hét közepétől erős hideg betörést jósolnak,pedig már a tavaszt vártam.
Holnap hétfő, leellenőrzöm a termosztátokat nem szeretem a meglepetéseket.
Sajnos még márciusban is lehet kemény hideg. Korai még a tavaszra készülni.
Én is figyelem a fűtéseket főleg nagy hidegben.
:) :)


Vissza: “Phoenix”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég